Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie onderzoekt meldingen verward gedrag verdachte Nieuwegein

Politie onderzoekt meldingen verward gedrag verdachte Nieuwegein

NIEUWEGEIN (ANP) - De politie onderzoekt of er eerder deze week meldingen zijn gedaan over de man die ervan verdacht wordt een 11-jarig meisje te hebben neergestoken in Nieuwegein. Mogelijk zijn er meldingen gedaan dat de man verward gedrag vertoonde.

"Wij hebben geluiden gehoord dat de man mogelijk verward gedrag heeft vertoond en dat daar meldingen over zouden zijn gedaan. We bekijken of dat klopt", aldus een woordvoerder van de politie.

Over de verdachte bracht de politie zaterdagavond naar buiten dat hij uit Nieuwegein komt, evenals het slachtoffer. De politie bevestigt dat de 29-jarige man een Syrische achtergrond heeft, na berichtgeving hierover door meerdere media. Het meisje kwam uit een Eritrees gezin.

Steekincident

De politie kreeg rond 15.00 uur meldingen binnen over het steekincident aan de Anemoonstraat in het zuiden van Nieuwegein. Hulpdiensten gingen ter plaatse en troffen het meisje zwaargewond aan. Ondanks de inzet bezweek het meisje korte tijd later aan haar verwondingen.

Het meisje werd neergestoken in het bijzijn van enkele leeftijdsgenootjes, aldus de politiewoordvoerder. Voor mensen die hebben meegekregen wat er zich in de straat heeft afgespeeld, is Slachtofferhulp beschikbaar.

'Zwarte bladzijde'

Het is niet duidelijk of het slachtoffer en de verdachte elkaar kenden. "Het scenario dat ze elkaar niet kenden, is reëel", aldus de politiewoordvoerder. De verdachte werd kort na het incident gearresteerd in de buurt van waar het steekincident gebeurde.

Eerder zaterdag noemde burgemeester Marijke van Beukering van Nieuwegein het dodelijke incident "een nachtmerrie voor iedereen". Ook sprak ze van een "zwarte bladzijde voor de naasten en voor Nieuwegein".

Meer uit Binnenland

Stem op een Vrouw: ga samen met een andere vrouw stemmen

DEN HAAG (ANP) - Kiezers zouden bij de gemeenteraadsverkiezingen samen met een vrouw moeten gaan stemmen die dat nog niet doet, of een vrouw overtuigen naar de stembus te gaan. Die oproep doet Stem op een Vrouw om de genderkloof bij het opkomstpercentage te dichten. Bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen in 2022 ging 57 procent van de mannen tegenover 44 procent van de vrouwen stemmen, is te zien op de site van ondezoeksbureau Ipsos.

2 uur geleden
Sinds 2017 zijn dertien kookadviezen voor drinkwater afgegeven

DEN HAAG (ANP) - Sinds 2017 is er dertien keer een grootschalig kookadvies voor drinkwater afgegeven in Nederland. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT). Er is sprake van een grootschalig kookadvies wanneer meer dan 10.000 wateraansluitingen zijn getroffen.

2 uur geleden
Brandweer redt persoon uit brandende woning in Zeewolde

ZEEWOLDE (ANP) - De brandweer heeft in Zeewolde in Flevoland een persoon uit een brandende woning gered. Dat gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag aan het Fluitekruid.

6 uur geleden
Honderden betogers bij pro-Koerdische demonstratie op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - De pro-Koerdische demonstratie voor vrede in de Syrische regio Rojava in Amsterdam is onder veel politiebegeleiding aangekomen op de Dam. De demonstratie begon met tientallen mensen die kaarsen ontstaken voor het Centraal Station. Inmiddels is de groep gegroeid tot honderden betogers en zijn er tientallen politiebusjes en ME'ers aanwezig op de Dam. Dat meldt een verslaggever van het ANP.

14 uur geleden
Kaarsen en stilte bij pro-Koerdische demo Amsterdam Centraal

AMSTERDAM (ANP) - Zo'n vijftig tot honderd betogers zijn vrijdag rond 18.00 uur voor Amsterdam Centraal samengekomen. Ze roepen op tot vrede voor Rojava, een noordelijke provincie van Syrië waar veel Koerden wonen, aldus een verslaggever van het ANP.

15 uur geleden
Foodwatch neemt juridische stappen tegen Nestlé om babyvoeding

AMSTERDAM (ANP) - Voedselwaakhond Foodwatch zegt juridische stappen te nemen tegen Nestlé rondom mogelijk besmette babyvoeding. Foodwatch vindt dat het voedingsconcern verwijtbaar heeft gehandeld en eist dat alle informatie openbaar wordt gemaakt. Franse autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar de dood van twee baby's, die babyvoeding van het voedingsconcern hadden gedronken.

15 uur geleden
Veiligheidsrisicogebied in centrum Amsterdam om meerdere demo's

AMSTERDAM (ANP) - In het gebied rond Amsterdam Centraal en de Dam is sinds vrijdagmiddag 16.00 uur een veiligheidsrisicogebied van kracht.

16 uur geleden