Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie onderzoekt filmpje van projectie racistische leuzen

Politie onderzoekt filmpje van projectie racistische leuzen

EINDHOVEN (ANP) - Op Telegram zijn woensdagochtend beelden verschenen waarin onder meer de projectie van racistische leuzen te zien is op een gebouw. Volgens Omroep Brabant gaat het om de projecties maandagavond op het stadhuis in Eindhoven. De politie kon dat niet bevestigen en onderzoekt de authenticiteit van de beelden. "Dat wordt meegenomen in het onderzoek", laat een woordvoerder weten.

In de video is te zien hoe twee teksten geprojecteerd worden vanaf een draagbare projector op een statief. Ook is een groep gemaskerde personen in een auto te zien en het plakken van stickers met de tekst White lives matter op straatmeubilair. De beelden werden gedeeld in een rechts-extremistisch kanaal in de chatapp en duren bijna vijftig seconden.

Op de Stadhuistoren in Eindhoven waren maandagavond rond 22.30 uur enkele minuten de teksten 'Houd Lampegat blank', 'Alaaf namens Blank Nederland' en het adres van een website te zien. Ook stond er 'we moeten het voortbestaan van ons Volk en een toekomst voor Blanke Kinderen veiligstellen'.

Het Openbaar Ministerie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de projecties. Burgemeester Jeroen Dijsselbloem van Eindhoven sprak eerder zijn afschuw uit over de teksten.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Nijkerk na explosie: vreselijk en onacceptabel

NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."

8 uur geleden
Politie onderzoekt explosie Nijkerk en zoekt in zwart geklede man

NIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.

9 uur geleden
Zesde en laatste nominatie voor Woutertje Pieterse Prijs bekend

HILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.

9 uur geleden
Israëlcentrum Nijkerk na explosie: schade beperkt, impact groot

NIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.

9 uur geleden
Man dringt huizen Sint-Michielsgestel binnen en wurgt vrouw

SINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.

10 uur geleden
Minder meldingen wolvenaanvallen op vee in eerste drie maanden

DEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.

14 uur geleden
Problemen met spoor rond Den Bosch verholpen

DEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.

16 uur geleden