Politie onderzoekt filmpje van projectie racistische leuzen
EINDHOVEN (ANP) - Op Telegram zijn woensdagochtend beelden verschenen waarin onder meer de projectie van racistische leuzen te zien is op een gebouw. Volgens Omroep Brabant gaat het om de projecties maandagavond op het stadhuis in Eindhoven. De politie kon dat niet bevestigen en onderzoekt de authenticiteit van de beelden. "Dat wordt meegenomen in het onderzoek", laat een woordvoerder weten.
In de video is te zien hoe twee teksten geprojecteerd worden vanaf een draagbare projector op een statief. Ook is een groep gemaskerde personen in een auto te zien en het plakken van stickers met de tekst White lives matter op straatmeubilair. De beelden werden gedeeld in een rechts-extremistisch kanaal in de chatapp en duren bijna vijftig seconden.
Op de Stadhuistoren in Eindhoven waren maandagavond rond 22.30 uur enkele minuten de teksten 'Houd Lampegat blank', 'Alaaf namens Blank Nederland' en het adres van een website te zien. Ook stond er 'we moeten het voortbestaan van ons Volk en een toekomst voor Blanke Kinderen veiligstellen'.
Het Openbaar Ministerie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de projecties. Burgemeester Jeroen Dijsselbloem van Eindhoven sprak eerder zijn afschuw uit over de teksten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.
3 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie in Utrecht heeft meldingen binnengekregen van een schietincident in de omgeving van het Diakonessenhuis, waar eerder op de dag een gevangene met een vuurwapen is ontsnapt. Een woordvoerder van de politie weet niet of er daadwerkelijk is geschoten en of er een verband is met de voortvluchtige man.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee minderjarige verdachten aangehouden voor een explosie bij een portiekwoning in Rotterdam-Delfshaven begin deze maand. Het gaat om twee 15-jarige jongens uit Rozenburg en Spijkenisse. De politie heeft de aanhoudingen vrijdag bekendgemaakt.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit, D66) vindt het een risico dat de overheid afhankelijk is van buitenlandse berichtenapps als WhatsApp en Signal (beiden uit de Verenigde Staten). Daarom is ze op haar ministerie een kleinschalig experiment gestart met een Europees alternatief. Dat ziet ze als een tussenstap. Uiteindelijk wil ze dat de rijksoverheid gebruikmaakt van een berichtendienst die in eigen beheer is.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland wil rond 2035 een kleine, modulaire kernreactor openen. De provincie heeft eerder al laten uitzoeken wat de meest geschikte locaties in Gelderland zijn voor een zogeheten Small Modular Reactor (SMR). Na twee aanvullende onderzoeken dit voorjaar wil Gelderland eind dit jaar twee potentiƫle locaties aanwijzen.
8 uur geleden