Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie onderzoekt filmpje van projectie racistische leuzen

Politie onderzoekt filmpje van projectie racistische leuzen

EINDHOVEN (ANP) - Op Telegram zijn woensdagochtend beelden verschenen waarin onder meer de projectie van racistische leuzen te zien is op een gebouw. Volgens Omroep Brabant gaat het om de projecties maandagavond op het stadhuis in Eindhoven. De politie kon dat niet bevestigen en onderzoekt de authenticiteit van de beelden. "Dat wordt meegenomen in het onderzoek", laat een woordvoerder weten.

In de video is te zien hoe twee teksten geprojecteerd worden vanaf een draagbare projector op een statief. Ook is een groep gemaskerde personen in een auto te zien en het plakken van stickers met de tekst White lives matter op straatmeubilair. De beelden werden gedeeld in een rechts-extremistisch kanaal in de chatapp en duren bijna vijftig seconden.

Op de Stadhuistoren in Eindhoven waren maandagavond rond 22.30 uur enkele minuten de teksten 'Houd Lampegat blank', 'Alaaf namens Blank Nederland' en het adres van een website te zien. Ook stond er 'we moeten het voortbestaan van ons Volk en een toekomst voor Blanke Kinderen veiligstellen'.

Het Openbaar Ministerie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de projecties. Burgemeester Jeroen Dijsselbloem van Eindhoven sprak eerder zijn afschuw uit over de teksten.

Meer uit Binnenland

PI Vught wil aangifte doen na gijzeling, medewerkers ongedeerd

VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.

48 minuten geleden
Marco Borsato gaat het komende jaar niet optreden

DEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.

1 uur geleden
Erik de Zwart onderzoekt digitaal kanaal over treinen

HILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.

2 uur geleden
Minister belt met 'Hoofdpiet' Van der Laan over doodsbedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.

4 uur geleden
Tweede dode door ongeval Ermelo, auto vloog in brand

ERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.

4 uur geleden
2025 op weg om op één na zonnigste jaar ooit gemeten te worden

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.

5 uur geleden
Koning, politici en tientallen BN'ers roepen op: bescherm vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.

5 uur geleden