Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie onderzoekt filmpje van projectie racistische leuzen

Politie onderzoekt filmpje van projectie racistische leuzen

EINDHOVEN (ANP) - Op Telegram zijn woensdagochtend beelden verschenen waarin onder meer de projectie van racistische leuzen te zien is op een gebouw. Volgens Omroep Brabant gaat het om de projecties maandagavond op het stadhuis in Eindhoven. De politie kon dat niet bevestigen en onderzoekt de authenticiteit van de beelden. "Dat wordt meegenomen in het onderzoek", laat een woordvoerder weten.

In de video is te zien hoe twee teksten geprojecteerd worden vanaf een draagbare projector op een statief. Ook is een groep gemaskerde personen in een auto te zien en het plakken van stickers met de tekst White lives matter op straatmeubilair. De beelden werden gedeeld in een rechts-extremistisch kanaal in de chatapp en duren bijna vijftig seconden.

Op de Stadhuistoren in Eindhoven waren maandagavond rond 22.30 uur enkele minuten de teksten 'Houd Lampegat blank', 'Alaaf namens Blank Nederland' en het adres van een website te zien. Ook stond er 'we moeten het voortbestaan van ons Volk en een toekomst voor Blanke Kinderen veiligstellen'.

Het Openbaar Ministerie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de projecties. Burgemeester Jeroen Dijsselbloem van Eindhoven sprak eerder zijn afschuw uit over de teksten.

Meer uit Binnenland

Verkoopgolf van woningen door investeerders zet door

DEN HAAG (ANP) - Investeerders hebben in het vierde kwartaal van vorig jaar de meeste woningen verkocht sinds 2021, meldt het Kadaster. Daarmee zet de verkoopgolf van woningen door investeerders duidelijk door.

3 uur geleden
Ook CNV ziet niets in motie voor 'verzachten' AOW-ingreep

DEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.

10 uur geleden
JA21 is niet op zoek naar het conflict, zegt Eerdmans

DEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."

10 uur geleden
Aanhoudingen na vondst duizenden xtc-pillen en kilo's amfetamine

ROTTERDAM (ANP) - In een woning in Rotterdam heeft de politie dinsdag twee mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de productie van en handel in verdovende middelen. In de woning en bijbehorende berging aan de Verschoorstraat vond de politie duizenden xtc-pillen, ruim 5 kilo amfetamine, jerrycans met amfetamineolie en een vuurwapen.

11 uur geleden
Herdenking Februaristaking: sprekers leggen link met heden

AMSTERDAM (ANP) - "Hoe verhoud je je tot de opkomst van modern fascisme? Wat vind je van de hedendaagse onverdraagzaamheid en intolerantie? Welke offers zijn wij bereid te brengen voor een menswaardige samenleving?" Die vragen stelde de Amsterdamse locoburgemeester Rutger Groot Wassink bij de 85e herdenking van de Februaristaking van 1941, bij het beeld van de Dokwerker.

11 uur geleden
Vrijspraak voor 2 verdachten in hoger beroep doodsteken 17-jarige

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag twee verdachten vrijgesproken van betrokkenheid bij het doodsteken van de 17-jarige Myron in mei 2021 op de Rijswijksestraat in Den Haag. In hoger beroep is een derde verdachte, Jermain D., veroordeeld tot een celstraf van acht jaar en zes maanden.

12 uur geleden
Warmterecord verbroken: 19,3 graden gemeten in Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - In Maastricht is woensdagmiddag 19,3 graden gemeten. Niet eerder werd het op een plek in Nederland zo warm op 25 februari, meldt Weeronline. Het laatste record stamde uit 2019, toen werd 19,1 graden gemeten in Gilze-Rijen.

13 uur geleden