Politie onderzoekt drones die rond PI Vught vliegen
VUGHT (ANP) - De politie onderzoekt drones die boven en om de Penitentiaire Inrichting (PI) in Vught vliegen, bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Zij benadrukt dat het niet om een ontsnappingspoging uit de gevangenis gaat.
Rond de PI geldt een vliegverbod en daarom is de politie aanwezig, onder meer met een helikopter. Ook zijn er agenten met kogelwerende vesten. Volgens de woordvoerder is het zaak om eerst te achterhalen wie er achter de drones zit. Daarna kan eventueel besloten worden de drones uit de lucht te halen. Zij meldt dat het onduidelijk is om hoeveel drones het gaat, maar er vliegen er zeker meer dan een.
De Extra Beveiligde Inrichting (EBI) maakt deel uit van de PI Vught. Onder de gevangenen in de EBI zijn zware criminelen als Ridouan Taghi, zijn zoon Faissal T. en Willem Holleeder.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De familie van de twee jonge vrouwen die afgelopen donderdag overleden na een ongeval op de Haagse Bezuidenhoutseweg, noemt het "onbeschrijflijk oneerlijk en niet te bevatten dat zij er ineens niet meer zijn". De vrouwen "zijn op een tragische manier overleden op een dag die feestelijk had moeten zijn", schrijven zij in een verklaring van de organisatie Namens de Familie.
37 minuten geledenVOLKEL (ANP) - De Koninklijke Luchtmacht heeft twee gevechtsvliegtuigen laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel.
1 uur geledenVUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.
1 dag geledenERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.
1 dag geleden