
Politie onderzoekt dood wolf in Gelderse Harskamp
HARSKAMP (ANP) - De politie doet onderzoek naar de dood van een wolf in de nacht van woensdag op donderdag in het Gelderse Harskamp. Dat onderzoek wordt gedaan om een misdrijf uit te sluiten.
De politie werd rond 00.30 uur gewaarschuwd dat een wolf was aangereden op de Westenengerdijk. Agenten troffen er de wolf en auto aan, net als de 22-jarige bestuurder uit de gemeente Ede. De wolf stierf kort daarna, meldt de politie op X.
Of de wolf daadwerkelijk is doodgereden, of dat er misschien iets anders is gebeurd, wordt volgens een politiewoordvoerder nog onderzocht. Het opzettelijk doden van een wolf, een beschermde diersoort, is wettelijk verboden en kan leiden tot een gevangenisstraf of een boete.
DNA-onderzoek
DNA-onderzoek moet uitwijzen om welke wolf het gaat. Het kan een in Nederland gevestigde wolf zijn, maar ook een 'zwervende' wolf uit bijvoorbeeld Duitsland. BIJ12, de organisatie die wolvenzaken afhandelt voor de provincies en allerlei data rond wolven verzamelt, verwacht de resultaten hiervan pas over ongeveer twee maanden. "Of de provincie Gelderland moet besluiten een spoedanalyse te laten uitvoeren als het zo snel mogelijk wil weten welke wolf het is. Dan kan het resultaat er binnen twee weken zijn", aldus een woordvoerder van BIJ12.
Volgens hem ging het bij de meest recente aanrijdingen met wolven waarbij het DNA-resultaat inmiddels bekend is, voornamelijk om zwervende wolven die zich niet op een specifieke locatie in Nederland hadden gevestigd. Wolven die al langer op een specifieke locatie verblijven, mijden doorgaans openbare wegen. Harskamp ligt ten noordwesten van de Veluwe, waar meerdere roedels zich hebben gevestigd.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Met vijf pagina's aan rouwadvertenties staan familie, vrienden en collega's van Derk Sauer in NRC stil bij de dood van de journalist en mediaondernemer. De oprichter van onder meer The Moscow Times wordt door zijn broers en zus omschreven als 'onbaatzuchtig en onverschrokken'.
17 minuten geledenDE BILT (ANP) - Dankzij twee geavanceerde Europese satellieten kunnen meteorologen extreem weer straks nog beter zien aankomen dan nu. Meetapparatuur die aan de nieuwe satellieten vastzit, geeft onder meer extra gedetailleerde informatie over de temperatuur en vocht in de atmosfeer. Ook over klimaatverandering, luchtvervuiling en stikstofuitstoot leveren de meetinstrumenten hoogwaardige nieuwe informatie op.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Op Eindhoven Airport wordt dinsdag een Nederlands militair transportvliegtuig gereedgemaakt voor vertrek naar Jordanië. Het toestel van het type C-130 vertrekt woensdagochtend en gaat vanaf vrijdag twee weken lang dagelijks een dropping met hulpgoederen uitvoeren boven de Gazastrook.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De politie heeft dinsdag negen verdachten aangehouden voor openlijke geweldpleging rondom het kampioenschap van PSV, op 18 mei rond het Philips Stadion in Eindhoven. Een grote groep keerde zich die zondag met "extreem geweld" tegen de mobiele eenheid. Die dag raakten veertien agenten gewond.
13 uur geledenALMERE (ANP) - De provincie Flevoland mag edelherten in de Oostvaardersplassen voorlopig laten afschieten, maar de Raad van State stelt daar wel een voorwaarde aan. Staatsbosbeheer, de eigenaar en beheerder van het natuurgebied, moet de genetische diversiteit van de roedel goed in de gaten houden en indien nodig mannelijke herten bijplaatsen. Dat heeft de bestuursrechter besloten in een kort geding dat was aangespannen door de Stichting Aanpak Misstanden Natuurbeheer (Stamina).
14 uur geledenASSEN (ANP) - Voor de tweede keer in korte tijd is een ruit van de As-Soennah Moskee in aanbouw in Assen ingegooid. Dat bevestigt voorzitter Mohamed El Mourabit na berichtgeving van RTV Drenthe. Hij weet niet wie erachter zit. "Laten we hopen dat het niet erger wordt dan het kapot maken van een raam."
16 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Bij een brand in een woning in Leidschendam is in de nacht van maandag op dinsdag een dode gevonden, meldt de politie. De brand woedde op de derde verdieping van een flat aan de Gravin Juliana van Stolberglaan.
19 uur geleden