Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie onderzoekt bedreiging Jerry Afriyie

Politie onderzoekt bedreiging Jerry Afriyie

AMSTERDAM (ANP) - De politie in Amsterdam onderzoekt de herkomst van een dreigbrief die Jerry Afriyie, bekend van Kick Out Zwarte Piet, heeft gekregen. Afriyie heeft op Twitter laten weten dat zijn gezin wordt bedreigd vanwege zijn strijd tegen racisme. "We gaan de volgende fase in", stelt hij.

De politie heeft contact gehad met Afriyie over de dreigbrief. "Zijn aangifte wordt opgenomen en uiteraard gaan wij onderzoeken van wie de brief afkomstig is. Als politie nemen wij deze zaak zeer serieus", laat de politie Amsterdam weten.

Afriyie was ook spreker bij Black Lives Matter-demonstraties die de afgelopen tijd werden gehouden. Op Twitter stelt hij : "Er zijn gemeenten die pas over 10 jaar zwarte piet-racisme willen gaan aanpakken. Dit betekent dat racisten tot 10 jr de kans krijgen om hun plan uit te voeren. Let it sink in!"

Meer uit Binnenland

Gemeente Westerwolde: dwangsom vijf miljoen euro Ter Apel bereikt

WESTERWOLDE (ANP) - De maximale dwangsom van vijf miljoen euro die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) aan de gemeente Westerwolde moet betalen voor de overvolle opvang bij Ter Apel is vrijdag bereikt. Dat meldt een woordvoerder van de gemeente.

25 minuten geleden
Ambassadeur Israël: brandstichting synagoge zeer verontrustend

ROTTERDAM (ANP) - "Zeer verontrustend", noemt Zvi Aviner Vapni, de Israëlische ambassadeur in Nederland, de brandstichting bij de synagoge in Rotterdam. "In een tijd waarin antisemitisme in Nederland toeneemt, is het essentieel om ons krachtig te verzetten tegen haat en de veiligheid van de joodse gemeenschap te waarborgen."

45 minuten geleden
OM vordert gegevens bij Tata Steel in strafrechtelijk onderzoek

IJMUIDEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft op het kantoor van Tata Steel in IJmuiden administratieve gegevens opgeëist. Die vordering is onderdeel van het al jaren lopende strafrechtelijke onderzoek naar de staalproducent. Wat voor gegevens precies zijn meegenomen, wil het OM niet zeggen.

57 minuten geleden
Maximale dwangsom voor COA om Ter Apel mogelijk vandaag bereikt

WESTERWOLDE (ANP) - De maximale dwangsom van vijf miljoen euro die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) aan de gemeente Westerwolde moet betalen voor het overschrijden van een maximumaantal personen in de opvang bij Ter Apel wordt mogelijk vandaag bereikt. Dat meldt een woordvoerder van die gemeente vrijdag.

1 uur geleden
Burgemeester Schouten: afschuw om brandstichting bij synagoge

ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam zegt met afschuw kennis te hebben genomen van de brandstichting bij een synagoge in de stad. In de nacht van donderdag op vrijdag werd brand gesticht bij een synagoge op het A.B.N. Davidsplein (Blijdorp). Niemand raakte gewond.

1 uur geleden
100 zetels meer te vullen bij gemeenteraadsverkiezingen

DEN HAAG (ANP) - Bij de gemeenteraadsverkiezingen komende woensdag zijn meer raadszetels te vullen dan vier jaar geleden. Tientallen gemeenteraden krijgen op basis van de meest recente bevolkingscijfers meer zetels. Er komen 102 zetels bij, terwijl één gemeente er juist 2 verliest. In totaal staan volgende week 8552 zetels op het spel.

3 uur geleden
Van Gogh Museum koopt werk dat gold als inspiratiebron

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse Van Gogh Museum heeft een schilderij van de Franse vrouwelijke kunstenaar Virginie Demont-Breton verworven. Het werk was volgens het museum een inspiratiebron voor Van Gogh, die ook een eigen interpretatie van het schilderij maakte.

12 uur geleden