Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Noord-Nederland: appgroep met dierenporno onacceptabel

Politie Noord-Nederland: appgroep met dierenporno onacceptabel

ASSEN (ANP) - Dat politieagenten beelden van dieren- en kinderporno hebben gedeeld in een appgroep is "onacceptabel, kwetsend en absoluut niet passend bij politiemedewerkers". Gery Veldhuis, chef van de politie Noord-Nederland, geneert zich in hoge mate voor het gedrag van de ondertussen ontslagen 38-jarige agent Kjell D., die de beelden deelde. De WhatsAppgroep had achttien deelnemers, die de groep de naam Viesterds hadden gegeven.

Donderdag stond Kjell D. uit Stadskanaal voor de rechtbank in Assen wegens het bezit van kinder- en dierenporno en schenden van het ambtsgeheim. Tegen hem is een werkstraf van 240 uur, waarvan zestig uur voorwaardelijk, geëist. Hij moet zich ook psychisch laten behandelen.

Direct na de rechtszitting openbaarde de politie details over de zaak, die begon met een melding begin 2020. Uiteindelijk hebben twaalf leden van Viesterds een officiële waarschuwing gekregen. Twee agenten zijn bestraft wegens plichtsverzuim. Twee politiemensen hadden de beelden niet ontvangen, omdat ze uit de groep waren gestapt. Een persoon werkte niet meer bij de politie en tegen de aanstichter is het Openbaar Ministerie een strafzaak begonnen.

Verontwaardiging

De man uit Stadskanaal werd in februari 2020 buiten functie gesteld en een jaar later ontslagen. Zijn telefoon werd in beslag genomen en daarop ontdekten onderzoekers beeldmateriaal van seks met dieren en kinderen en pikante foto's. Die stuurde hij in de appgroep door. De rechter in Assen zei donderdag dat hij van zijn stoel viel toen hij las dat mannen en vrouwen van de politie zich op deze manier schuldig maakten aan strafbare feiten. Toen de politie de WhatsAppgesprekken las, ging een onderzoek naar de zeventien betrokkenen van start. Er zijn volgens de politie direct interne maatregelen genomen. Nadat het Openbaar Ministerie besloot alleen de man uit Stadskanaal te vervolgen, heeft de politie de anderen disciplinair gestraft.

Volgens Veldhuis is de verontwaardiging over de appgroep binnen de hele organisatie zeer groot. Hij verwijt de groepsleden dat niemand melding heeft gedaan bij de politieleiding en dat ze elkaar er niet op hebben aangesproken. "Dat het overgrote deel zelf geen filmpjes heeft geplaatst of doorgestuurd vrijwaart ze niet", aldus de politiechef.

De rechtbank doet op 20 januari uitspraak.

Meer uit Binnenland

Uitstel geplande hartbehandelingen door tekort medisch hulpmiddel

DEN HAAG (ANP) - Geplande hartingrepen kunnen worden uitgesteld doordat er tekort is aan een medisch hulpmiddel dat bij behandelingen wordt gebruikt. Daarvoor waarschuwen de Hartstichting en de Nederlandse Vereniging voor Cardiologie (NVVC) na berichtgeving van Nieuwsuur. De spoedzorg, zoals bij een hartinfarct, die in dertig ziekenhuizen wordt geleverd, kan wel doorgaan.

4 uur geleden
Brekelmans hekelt 'politieke spelletjes' van PVV met asielwetten

DEN HAAG (ANP) - De PVV doet aan "politieke spelletjes" en creëert "politieke chaos" door de steun voor een asielwet van de eigen oud-minister Marjolein Faber aan het wankelen te brengen, zei VVD-fractieleider Ruben Brekelmans bij de talkshow Café Kockelmann. "Nu hebben we eindelijk de kans om dat strenge asielbeleid te krijgen waar heel veel Nederlanders naar snakken. En dan probeert Geert Wilders op het laatste moment weer een stok in de wielen te steken."

4 uur geleden
Kabinet wil subsidie voor overstap naar elektrische auto

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een subsidie in het leven roepen om mensen met een laag inkomen of middeninkomen te helpen bij de aanschaf van een elektrische auto, bevestigen bronnen na berichtgeving door RTL Nieuws. Daarvoor zouden zij dan hun brandstofauto moeten inruilen. Er zou 50 miljoen euro voor worden uitgetrokken.

6 uur geleden
Aanvraag voor vergunning concert Ye in Arnhem loopt nog

ARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.

6 uur geleden
Karremans wil Lelystad Airport openen in oktober 2027

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) wil dat Lelystad Airport in oktober 2027 opengaat voor burgerluchtvaart. Het vliegveld heeft nog geen natuurvergunning, maar de VVD-minister werkt "parallel" aan de andere zaken die nog moeten worden geregeld voordat vakantievluchten vanuit Flevoland kunnen beginnen.

8 uur geleden
Jetten: tempo voorbereidingen missie Hormuz moet omhoog

DEN HAAG (ANP) - Het tempo van de voorbereidingen voor de missie in de Straat van Hormuz moet omhoog. Dan kunnen de landen direct aan de slag zodra er een permanent staakt-het-vuren is, zei premier Rob Jetten vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Eerder op de middag was hij bij een videoconferentie van de bijna vijftig landen die zich hebben aangesloten bij de internationale coalitie.

9 uur geleden
Opnieuw man (27) veroordeeld tot celstraf voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.

13 uur geleden