Politie Noord-Nederland: appgroep met dierenporno onacceptabel
ASSEN (ANP) - Dat politieagenten beelden van dieren- en kinderporno hebben gedeeld in een appgroep is "onacceptabel, kwetsend en absoluut niet passend bij politiemedewerkers". Gery Veldhuis, chef van de politie Noord-Nederland, geneert zich in hoge mate voor het gedrag van de ondertussen ontslagen 38-jarige agent Kjell D., die de beelden deelde. De WhatsAppgroep had achttien deelnemers, die de groep de naam Viesterds hadden gegeven.
Donderdag stond Kjell D. uit Stadskanaal voor de rechtbank in Assen wegens het bezit van kinder- en dierenporno en schenden van het ambtsgeheim. Tegen hem is een werkstraf van 240 uur, waarvan zestig uur voorwaardelijk, geëist. Hij moet zich ook psychisch laten behandelen.
Direct na de rechtszitting openbaarde de politie details over de zaak, die begon met een melding begin 2020. Uiteindelijk hebben twaalf leden van Viesterds een officiële waarschuwing gekregen. Twee agenten zijn bestraft wegens plichtsverzuim. Twee politiemensen hadden de beelden niet ontvangen, omdat ze uit de groep waren gestapt. Een persoon werkte niet meer bij de politie en tegen de aanstichter is het Openbaar Ministerie een strafzaak begonnen.
Verontwaardiging
De man uit Stadskanaal werd in februari 2020 buiten functie gesteld en een jaar later ontslagen. Zijn telefoon werd in beslag genomen en daarop ontdekten onderzoekers beeldmateriaal van seks met dieren en kinderen en pikante foto's. Die stuurde hij in de appgroep door. De rechter in Assen zei donderdag dat hij van zijn stoel viel toen hij las dat mannen en vrouwen van de politie zich op deze manier schuldig maakten aan strafbare feiten. Toen de politie de WhatsAppgesprekken las, ging een onderzoek naar de zeventien betrokkenen van start. Er zijn volgens de politie direct interne maatregelen genomen. Nadat het Openbaar Ministerie besloot alleen de man uit Stadskanaal te vervolgen, heeft de politie de anderen disciplinair gestraft.
Volgens Veldhuis is de verontwaardiging over de appgroep binnen de hele organisatie zeer groot. Hij verwijt de groepsleden dat niemand melding heeft gedaan bij de politieleiding en dat ze elkaar er niet op hebben aangesproken. "Dat het overgrote deel zelf geen filmpjes heeft geplaatst of doorgestuurd vrijwaart ze niet", aldus de politiechef.
De rechtbank doet op 20 januari uitspraak.
Meer uit Binnenland
SELLINGEN (ANP) - Het is nog niet bekend waar nieuwe asielzoekers de nacht kunnen doorbrengen als er in de nacht van woensdag op donderdag geen plek voor ze is in de opvang in Ter Apel. Daar is nog geen besluit over genomen, meldt de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel in ligt.
20 minuten geledenTER APEL (ANP) - Niet iedere nieuwe asielzoeker die zich meldt bij de opvang in het Groningse Ter Apel kan daar een plek krijgen. Het is binnen te druk, en daarom krijgen de meest kwetsbare asielzoekers voorrang. "Om het veilig en leefbaar te houden voor onze medewerkers en bewoners, moeten we noodgedwongen mensen buiten laten staan", zegt bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van opvangorgaan COA.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Twee handhavers van de Nederlandse Spoorwegen hebben woensdag een wapenstok gekregen. Het is de start van een proef, die bedoeld is om te kijken of de medewerkers veiliger kunnen werken dankzij de stok.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.
14 uur geleden