Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Noord-Nederland: appgroep met dierenporno onacceptabel

Politie Noord-Nederland: appgroep met dierenporno onacceptabel

ASSEN (ANP) - Dat politieagenten beelden van dieren- en kinderporno hebben gedeeld in een appgroep is "onacceptabel, kwetsend en absoluut niet passend bij politiemedewerkers". Gery Veldhuis, chef van de politie Noord-Nederland, geneert zich in hoge mate voor het gedrag van de ondertussen ontslagen 38-jarige agent Kjell D., die de beelden deelde. De WhatsAppgroep had achttien deelnemers, die de groep de naam Viesterds hadden gegeven.

Donderdag stond Kjell D. uit Stadskanaal voor de rechtbank in Assen wegens het bezit van kinder- en dierenporno en schenden van het ambtsgeheim. Tegen hem is een werkstraf van 240 uur, waarvan zestig uur voorwaardelijk, geëist. Hij moet zich ook psychisch laten behandelen.

Direct na de rechtszitting openbaarde de politie details over de zaak, die begon met een melding begin 2020. Uiteindelijk hebben twaalf leden van Viesterds een officiële waarschuwing gekregen. Twee agenten zijn bestraft wegens plichtsverzuim. Twee politiemensen hadden de beelden niet ontvangen, omdat ze uit de groep waren gestapt. Een persoon werkte niet meer bij de politie en tegen de aanstichter is het Openbaar Ministerie een strafzaak begonnen.

Verontwaardiging

De man uit Stadskanaal werd in februari 2020 buiten functie gesteld en een jaar later ontslagen. Zijn telefoon werd in beslag genomen en daarop ontdekten onderzoekers beeldmateriaal van seks met dieren en kinderen en pikante foto's. Die stuurde hij in de appgroep door. De rechter in Assen zei donderdag dat hij van zijn stoel viel toen hij las dat mannen en vrouwen van de politie zich op deze manier schuldig maakten aan strafbare feiten. Toen de politie de WhatsAppgesprekken las, ging een onderzoek naar de zeventien betrokkenen van start. Er zijn volgens de politie direct interne maatregelen genomen. Nadat het Openbaar Ministerie besloot alleen de man uit Stadskanaal te vervolgen, heeft de politie de anderen disciplinair gestraft.

Volgens Veldhuis is de verontwaardiging over de appgroep binnen de hele organisatie zeer groot. Hij verwijt de groepsleden dat niemand melding heeft gedaan bij de politieleiding en dat ze elkaar er niet op hebben aangesproken. "Dat het overgrote deel zelf geen filmpjes heeft geplaatst of doorgestuurd vrijwaart ze niet", aldus de politiechef.

De rechtbank doet op 20 januari uitspraak.

Meer uit Binnenland

Flatgebouw in Hengelo ontruimd om zeer grote brand

HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.

1 uur geleden
Slachtoffers steekpartij Ahoy zijn 15 en 23 jaar, dader nog zoek

ROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.

4 uur geleden
Boekensector bedankt Frits Spits met gouden leeslint

HILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

4 uur geleden
Frits Spits neemt afscheid van De Taalstaat: zal u enorm missen

HILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.

5 uur geleden
Grenscontroles zorgden dit jaar voor meer filedruk

DEN HAAG (ANP) - De filedruk, het aantal files en de tijd dat weggebruikers stilstonden, is het afgelopen jaar met 3 procent gestegen vergeleken met 2024. Dat meldt de ANWB op basis van cijfers van TomTom. De stijging komt voornamelijk door grenscontroles in Duitsland. De verkeersbond zag het aantal files aan de oostgrens enorm toenemen.

8 uur geleden
Zorgwijzer ziet kwart minder overstappers door stabiele premies

BARENDRECHT (ANP) - Minder mensen stappen over van zorgverzekering, meldt vergelijkingssite Zorgwijzer. Vermoedelijk komt dat door de premies die veelal gelijk blijven of zelfs licht dalen. Zorgwijzer ziet het aantal Nederlanders dat overstapt met ruim een kwart dalen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.

10 uur geleden
Code geel voor gladheid en mist in groot deel van Nederland

DE BILT (ANP) - Het kan zaterdagochtend glad zijn op de weg. Daarvoor waarschuwt het KNMI. Voor een groot deel van Nederland is code geel afgegeven. Ook omdat het mistig wordt.

11 uur geleden