Politie Nieuw-Zeeland pakt verdachte op na fatale brand in hostel
WELLINGTON (ANP/AFP) - De politie in Nieuw-Zeeland heeft donderdag een man gearresteerd op verdenking van brandstichting in een hostel in de hoofdstad Wellington. Door de grote brand kwamen in de nacht van maandag op dinsdag zeker zes mensen om het leven.
In een verklaring zegt de politie dat de verdachte vrijdag wordt voorgeleid. Het is niet uit te sluiten dat de aanklachten tegen de man nog worden uitgebreid. Volgens de politie worden er verder geen verdachten meer gezocht.
De brand brak midden in de nacht uit door een nog onbekende oorzaak. In het hostel met vier verdiepingen en 92 kamers zaten onder meer bouwvakkers, ziekenhuismedewerkers en mensen die een taakstraf moesten uitvoeren. De lichamen van twee slachtoffers zijn inmiddels uit het hostel gehaald.
Meerdere mensen worden nog vermist, maar volgens de politie waren zij mogelijk niet in het gebouw toen de brand uitbrak of zijn ze na de evacuatie direct weggegaan zonder dat politie en brandweer ze hebben kunnen registreren. Desondanks houdt de politie er rekening mee dat het dodental nog kan oplopen. Het dak op de bovenste verdieping is ingestort, waardoor het onmogelijk is om overal naar slachtoffers te zoeken.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
7 uur geleden