Politie Nieuw-Zeeland pakt verdachte op na fatale brand in hostel
WELLINGTON (ANP/AFP) - De politie in Nieuw-Zeeland heeft donderdag een man gearresteerd op verdenking van brandstichting in een hostel in de hoofdstad Wellington. Door de grote brand kwamen in de nacht van maandag op dinsdag zeker zes mensen om het leven.
In een verklaring zegt de politie dat de verdachte vrijdag wordt voorgeleid. Het is niet uit te sluiten dat de aanklachten tegen de man nog worden uitgebreid. Volgens de politie worden er verder geen verdachten meer gezocht.
De brand brak midden in de nacht uit door een nog onbekende oorzaak. In het hostel met vier verdiepingen en 92 kamers zaten onder meer bouwvakkers, ziekenhuismedewerkers en mensen die een taakstraf moesten uitvoeren. De lichamen van twee slachtoffers zijn inmiddels uit het hostel gehaald.
Meerdere mensen worden nog vermist, maar volgens de politie waren zij mogelijk niet in het gebouw toen de brand uitbrak of zijn ze na de evacuatie direct weggegaan zonder dat politie en brandweer ze hebben kunnen registreren. Desondanks houdt de politie er rekening mee dat het dodental nog kan oplopen. Het dak op de bovenste verdieping is ingestort, waardoor het onmogelijk is om overal naar slachtoffers te zoeken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
52 minuten geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.
5 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
9 uur geleden