Politie Nieuw-Zeeland pakt verdachte op na fatale brand in hostel
WELLINGTON (ANP/AFP) - De politie in Nieuw-Zeeland heeft donderdag een man gearresteerd op verdenking van brandstichting in een hostel in de hoofdstad Wellington. Door de grote brand kwamen in de nacht van maandag op dinsdag zeker zes mensen om het leven.
In een verklaring zegt de politie dat de verdachte vrijdag wordt voorgeleid. Het is niet uit te sluiten dat de aanklachten tegen de man nog worden uitgebreid. Volgens de politie worden er verder geen verdachten meer gezocht.
De brand brak midden in de nacht uit door een nog onbekende oorzaak. In het hostel met vier verdiepingen en 92 kamers zaten onder meer bouwvakkers, ziekenhuismedewerkers en mensen die een taakstraf moesten uitvoeren. De lichamen van twee slachtoffers zijn inmiddels uit het hostel gehaald.
Meerdere mensen worden nog vermist, maar volgens de politie waren zij mogelijk niet in het gebouw toen de brand uitbrak of zijn ze na de evacuatie direct weggegaan zonder dat politie en brandweer ze hebben kunnen registreren. Desondanks houdt de politie er rekening mee dat het dodental nog kan oplopen. Het dak op de bovenste verdieping is ingestort, waardoor het onmogelijk is om overal naar slachtoffers te zoeken.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De bondgenoten van Oekraïne zullen volgend jaar nog meer Amerikaanse wapens voor het land moeten kopen dan in 2025, waarschuwt NAVO-topman Mark Rutte. De ongeveer 1 miljard dollar per maand die ze daarvoor nu met pijn en moeite bijeenbrengen, schiet volgens hem in 2026 tekort.
37 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is in China aangekomen voor een driedaags staatsbezoek. Hij heeft in Beijing een ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping. Zij gaan naar verwachting praten over onder meer handel en de oorlog in Oekraïne.
40 minuten geledenBRUSSEL/BRUGGE (ANP) - Oud-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini, die dinsdag is opgepakt in een onderzoek naar fraude bij een opleiding voor jonge EU-diplomaten, is weer vrij. Dat meldt het Europees openbaar ministerie (EPPO) woensdag. De oud-vicevoorzitter van de Europese Commissie werd aangehouden in haar rol van rector van het Europacollege in Brugge.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP/RTR) - De afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol heeft woensdag opgeroepen tot actie voor vrijheid, precies een jaar nadat hij een politieke crisis had veroorzaakt door de militaire noodtoestand af te kondigen.
1 uur geledenRAFAH (ANP) - De grensovergang bij Rafah, die de Gazastrook met Egypte verbindt, gaat ergens in de komende dagen weer open. Dat meldt COGAT, de Israëlische defensieorganisatie die noodhulp in de regio coördineert, in een bericht op X. De organisatie voegt eraan toe dat de grens slechts opent voor burgers die vanuit Gaza naar Egypte willen reizen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Canada investeert nog eens 200 miljoen dollar in Amerikaanse wapens voor Oekraïne. Ook steekt het land 35 miljoen in het NAVO-steunfonds. Dat zegt buitenlandminister Anita Anand, die in Brussel is voor een overleg met andere NAVO-lidstaten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Noorwegen trekt nog eens een half miljard dollar uit om Amerikaanse wapens te kopen voor Oekraïne. Het NAVO-land was al een van de landen die Oekraïne het gulst steunden. Met de Noorse bijdrage is het zogeheten PURL-pakket, waarvoor Nederland al een kwart miljard euro vrijmaakte, nu rond.
3 uur geleden