Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie New York bevestigt aanhouding na moord verzekeringstopman

Politie New York bevestigt aanhouding na moord verzekeringstopman

NEW YORK (ANP) - De politie in New York bevestigt dat een arrestatie is verricht na de moord op verzekeringstopman Brian Thompson. "De verdachte bevond zich in een McDonald's en is herkend door een medewerker", zei politiechef Jessica Tisch.

De verdachte heet Luigi Mangione (26) en is opgepakt in Altoona (Pennsylvania). Tisch zei dat hij valse identificatiebewijzen bij zich had. "Na verder onderzoek troffen agenten ook een vuurwapen aan en een geluiddemper", vertelde de politiechef tijdens een persconferentie. "Dat komt overeen met het wapen dat is gebruikt bij de moord."

De politiechef vertelde dat meer bewijs is aangetroffen. Het gaat onder meer om een legitimatiebewijs dat overeenkomt met het ID dat voor de moord is gebruikt in een hostel in New York. Daarnaast is een document gevonden dat inzicht geeft in de "motivatie en mindset" van de man.

Verhoor

De krant The New York Times schreef eerder dat Mangione een handgeschreven manifest bij zich had. Daarin zou kritiek hebben gestaan op zorgverzekeraars die winst maken belangrijker zouden vinden dan het verlenen van goede zorg.

Commissaris Tisch, die de persconferentie gaf met burgemeester Eric Adams, zei dat rechercheurs onderweg zijn naar Pennsylvania. "We willen de verdachte verder verhoren", vertelde de politiechef.

De moord op Thompson vond vorige week plaats en leidde tot veel speculatie over het motief van de dader. Thompson stond aan het hoofd van zorgverzekeraar UnitedHealthcare en werd neergeschoten bij een hotel in New York.

Meer uit Buitenland

Nieuwe aanvallen gemeld tussen Hezbollah en Israël

TEL AVIV/BEIROET (ANP/AFP/DPA) - In Israël en Libanon zijn nieuwe aanvallen gemeld. In delen van Israël klonk vrijdagochtend vroeg het luchtalarm. Daar vielen voor zover bekend geen slachtoffers, maar volgens Israëlische media is zeker één projectiel neergehaald.

5 minuten geleden
Xi Jinping: China zal onafhankelijkheid Taiwan niet tolereren

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China zal "absoluut geen" onafhankelijkheid voor Taiwan tolereren. Dat heeft de Chinese president Xi Jinping gezegd tegen de Taiwanese oppositieleider Cheng Li-wun tijdens een zeldzame ontmoeting. Taiwan is volgens Xi "de voornaamste boosdoener in het ondermijnen van de vrede in de Straat van Taiwan". Cheng is naar eigen zeggen in China om de spanningen tussen de twee landen te verminderen.

23 minuten geleden
Astronauten Artemis II maken zich klaar voor terugkeer naar aarde

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie maken zich klaar voor hun terugkeer naar de aarde. Ze zijn al meer dan halverwege de terugreis en landen naar verwachting in de nacht van vrijdag op zaterdag in zee, voor de kust van San Diego.

1 uur geleden
Pentagon opnieuw teruggefloten om beknotten toegang journalisten

ARLINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie is opnieuw teruggefloten in een poging de mediatoegang tot het Pentagon in te perken. Eerder werden pogingen daartoe al gezien als ongrondwettelijk en had een rechter opgedragen enkele journalisten van The New York Times weer een accreditatie te verlenen.

1 uur geleden
Rapper en hiphop-pionier Afrika Bambaataa (68) overleden

PHILADELPHIA (ANP) - Hiphop-pionier en rapper Afrika Bambaataa is donderdag overleden op 68-jarige leeftijd. Volgens entertainmentwebsite TMZ, die het nieuws als eerste meldde, overleed hij in Philadelphia aan de gevolgen van prostaatkanker. Zijn management heeft zijn overlijden bevestigd.

1 uur geleden
Slachtoffers Epstein keren zich tegen voorstel Melania Trump

WASHINGTON (ANP) - Slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben zich tegen het voorstel van first lady Melania Trump gekeerd om in het Congres onder ede over hun ervaringen te vertellen. Dat meldt de BBC.

2 uur geleden
Advocaten Diddy: rechter maakte fout bij strafbepaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.

9 uur geleden