Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie New York bevestigt aanhouding na moord verzekeringstopman

Politie New York bevestigt aanhouding na moord verzekeringstopman

NEW YORK (ANP) - De politie in New York bevestigt dat een arrestatie is verricht na de moord op verzekeringstopman Brian Thompson. "De verdachte bevond zich in een McDonald's en is herkend door een medewerker", zei politiechef Jessica Tisch.

De verdachte heet Luigi Mangione (26) en is opgepakt in Altoona (Pennsylvania). Tisch zei dat hij valse identificatiebewijzen bij zich had. "Na verder onderzoek troffen agenten ook een vuurwapen aan en een geluiddemper", vertelde de politiechef tijdens een persconferentie. "Dat komt overeen met het wapen dat is gebruikt bij de moord."

De politiechef vertelde dat meer bewijs is aangetroffen. Het gaat onder meer om een legitimatiebewijs dat overeenkomt met het ID dat voor de moord is gebruikt in een hostel in New York. Daarnaast is een document gevonden dat inzicht geeft in de "motivatie en mindset" van de man.

Verhoor

De krant The New York Times schreef eerder dat Mangione een handgeschreven manifest bij zich had. Daarin zou kritiek hebben gestaan op zorgverzekeraars die winst maken belangrijker zouden vinden dan het verlenen van goede zorg.

Commissaris Tisch, die de persconferentie gaf met burgemeester Eric Adams, zei dat rechercheurs onderweg zijn naar Pennsylvania. "We willen de verdachte verder verhoren", vertelde de politiechef.

De moord op Thompson vond vorige week plaats en leidde tot veel speculatie over het motief van de dader. Thompson stond aan het hoofd van zorgverzekeraar UnitedHealthcare en werd neergeschoten bij een hotel in New York.

Meer uit Buitenland

Trump: stop asielbeslissingen gaat lang duren

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gezegd dat de stop op asielbesluiten in de Verenigde Staten "nog lange tijd" zal duren. De maatregel werd ingevoerd nadat vorige week bij het Witte Huis twee reservisten van de National Guard waren neergeschoten en een van hen om het leven kwam. De verdachte is een Afghaanse statushouder.

53 minuten geleden
VS-gezant Witkoff maandag naar Moskou voor gesprekken Oekraïne

MIAMI (ANP/AFP) - De gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, reist maandag naar Moskou, aldus een Amerikaanse functionaris. Witkoff ontmoet de Russische president Vladimir Poetin naar verwachting op dinsdag.

5 uur geleden
Rubio: gesprekken met Oekraïne productief, maar meer werk nodig

MIAMI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio waren de gesprekken met een Oekraïense delegatie zondag in Florida "zeer productief". Hij voegde eraan toe dat er "nog meer werk" nodig is om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen.

8 uur geleden
Commissie: ex-premier Bangladesh gaf opdracht tot moorden in 2009

DHAKA (ANP/AFP) - Een commissie die is ingesteld om een ​​gewelddadige muiterij te onderzoeken waarbij zestien jaar geleden tientallen hoge legerofficieren werden gedood, heeft geconcludeerd dat voormalig premier Sheikh Hasina opdracht had gegeven tot de moorden.

10 uur geleden
Paus vraagt Libanezen ondanks problemen in hun land te blijven

BEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in een toespraak de Libanese bevolking opgeroepen in het verdeelde en door crisis geteisterde land te blijven. Hij deed dat in het presidentiële paleis in Libanon, waar hij zondagmiddag aankwam.

10 uur geleden
Overleg VS en Oekraïne begonnen in Florida

MIAMI (ANP/AFP) - In de Amerikaanse staat Florida zijn gesprekken begonnen tussen een Oekraïense delegatie en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, speciaal gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Namens Oekraïne zijn onder anderen topfunctionaris Roestem Oemjerov en onderminister Sergiy Kyslytsya aanwezig.

12 uur geleden
Forse stijging dodental in Sri Lanka door noodweer

COLOMBO (ANP/AFP) - Het dodental in Sri Lanka als gevolg van het noodweer is opnieuw fors gestegen. Zeker 334 mensen zijn omgekomen door overstromingen en aardverschuivingen die werden veroorzaakt door cycloon Ditwah. Bijna vierhonderd mensen worden nog steeds vermist, meldt het rampenbestrijdingscentrum van de eilandstaat.

12 uur geleden