Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie New York bevestigt aanhouding na moord verzekeringstopman

Politie New York bevestigt aanhouding na moord verzekeringstopman

NEW YORK (ANP) - De politie in New York bevestigt dat een arrestatie is verricht na de moord op verzekeringstopman Brian Thompson. "De verdachte bevond zich in een McDonald's en is herkend door een medewerker", zei politiechef Jessica Tisch.

De verdachte heet Luigi Mangione (26) en is opgepakt in Altoona (Pennsylvania). Tisch zei dat hij valse identificatiebewijzen bij zich had. "Na verder onderzoek troffen agenten ook een vuurwapen aan en een geluiddemper", vertelde de politiechef tijdens een persconferentie. "Dat komt overeen met het wapen dat is gebruikt bij de moord."

De politiechef vertelde dat meer bewijs is aangetroffen. Het gaat onder meer om een legitimatiebewijs dat overeenkomt met het ID dat voor de moord is gebruikt in een hostel in New York. Daarnaast is een document gevonden dat inzicht geeft in de "motivatie en mindset" van de man.

Verhoor

De krant The New York Times schreef eerder dat Mangione een handgeschreven manifest bij zich had. Daarin zou kritiek hebben gestaan op zorgverzekeraars die winst maken belangrijker zouden vinden dan het verlenen van goede zorg.

Commissaris Tisch, die de persconferentie gaf met burgemeester Eric Adams, zei dat rechercheurs onderweg zijn naar Pennsylvania. "We willen de verdachte verder verhoren", vertelde de politiechef.

De moord op Thompson vond vorige week plaats en leidde tot veel speculatie over het motief van de dader. Thompson stond aan het hoofd van zorgverzekeraar UnitedHealthcare en werd neergeschoten bij een hotel in New York.

Meer uit Buitenland

EU-buitenlandchef vindt dat Oekraïne Donbas niet moet opgeven

PARIJS (ANP/RTR) - De Europese Commissie vindt dat Oekraïne geen grondgebied moet afstaan om de oorlog te beëindigen. Dat de Verenigde Staten dat van plan lijken, speelt Rusland in de kaart, aldus de Europese buitenlandchef Kaja Kallas.

6 minuten geleden
Loekasjenko geeft Kim Jong-un geweer cadeau

PYONGYANG (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een automatisch geweer cadeau gegeven, meldt het Belarussische staatspersbureau BelTA. Loekasjenko was in Pyongyang op bezoek voor het ondertekenen van een vriendschapsverdrag en de twee leiders wisselden veel geschenken met elkaar uit.

2 uur geleden
Patrick Bruel ook in België aangeklaagd voor zedendelict

BRUSSEL (ANP) - De Franse zanger Patrick Bruel wordt ook in België aangeklaagd voor een zedendelict. De aanranding vond in 2010 plaats in een gebouw van de Belgische Franstalige publieke omroep RTBF, zegt het vermeende slachtoffer, Karine Viseur, in een interview met RTL.

2 uur geleden
Israël claimt ongeveer 700 Hezbollah-leden te hebben gedood

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt ongeveer zevenhonderd leden van Hezbollah te hebben gedood sinds de oorlog met die Libanese beweging begin deze maand begon. Hezbollah is een bondgenoot van Iran en daardoor wordt Libanon meegesleurd in de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.

2 uur geleden
Rutte wijst boze VS erop dat ze Iran-aanval voor Europa verzwegen

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte brengt naar eigen zeggen wel degelijk wat in tegen de klachten en beledigingen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van Europese bondgenoten. Hij wijst erop dat Europa meer tijd nodig heeft om te helpen een eind te maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz omdat de VS hun bondgenoten niet over hun aanval op Iran hebben ingelicht.

2 uur geleden
Israëlische minister claimt dood hoofd van marine Iraanse garde

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz claimt dat de bevelhebber van de marineafdeling van de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG), Alireza Tangsiri, met een Israëlische luchtaanval is gedood. Katz sprak van een "precieze en dodelijke operatie" woensdagavond waarbij ook andere hoge officieren om het leven zijn gekomen.

2 uur geleden
Pakistan hervat militaire operaties tegen Afghanistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan gaat verder met militaire operaties tegen Afghanistan nadat een tijdelijk bestand eerder deze week afliep, zei het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag. Vanwege het einde van de ramadan had Pakistan de aanvallen tijdelijk gestaakt.

2 uur geleden