Politie New York bevestigt aanhouding na moord verzekeringstopman
NEW YORK (ANP) - De politie in New York bevestigt dat een arrestatie is verricht na de moord op verzekeringstopman Brian Thompson. "De verdachte bevond zich in een McDonald's en is herkend door een medewerker", zei politiechef Jessica Tisch.
De verdachte heet Luigi Mangione (26) en is opgepakt in Altoona (Pennsylvania). Tisch zei dat hij valse identificatiebewijzen bij zich had. "Na verder onderzoek troffen agenten ook een vuurwapen aan en een geluiddemper", vertelde de politiechef tijdens een persconferentie. "Dat komt overeen met het wapen dat is gebruikt bij de moord."
De politiechef vertelde dat meer bewijs is aangetroffen. Het gaat onder meer om een legitimatiebewijs dat overeenkomt met het ID dat voor de moord is gebruikt in een hostel in New York. Daarnaast is een document gevonden dat inzicht geeft in de "motivatie en mindset" van de man.
Verhoor
De krant The New York Times schreef eerder dat Mangione een handgeschreven manifest bij zich had. Daarin zou kritiek hebben gestaan op zorgverzekeraars die winst maken belangrijker zouden vinden dan het verlenen van goede zorg.
Commissaris Tisch, die de persconferentie gaf met burgemeester Eric Adams, zei dat rechercheurs onderweg zijn naar Pennsylvania. "We willen de verdachte verder verhoren", vertelde de politiechef.
De moord op Thompson vond vorige week plaats en leidde tot veel speculatie over het motief van de dader. Thompson stond aan het hoofd van zorgverzekeraar UnitedHealthcare en werd neergeschoten bij een hotel in New York.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
38 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zenden nog eens 2200 militairen en enkele oorlogsbodems richting het Midden-Oosten. Dat melden onder meer The Wall Street Journal en ABC News op basis van ingewijden. Het zou onder meer gaan om de USS Tripoli, een amfibisch aanvalsschip dat onder meer plek heeft voor meer dan twintig F-35's.
4 uur geleden