Politie neemt meer illegaal vuurwerk in beslag dan jaar geleden
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft dit jaar tot en met week 46 (tot en met 15 november) al 34.912 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Dat is zo'n 10.000 kilo meer dan vorig jaar rond dezelfde tijd. Het Openbaar Ministerie (OM) publiceert wekelijks hoeveel verboden vuurwerk de politie heeft gevonden.
In week 46 zelf werd vorig jaar 3650 kilo gevorderd, tegenover 6405 kilo dit jaar. De stijging is volgens het OM te verklaren doordat er dit jaar meer onderzoek wordt gedaan naar illegaal vuurwerk. "De opsporingscapaciteit bij de politie is groter dan in 2019", aldus een woordvoerster. Het in beslag nemen van verboden vuurwerk heeft een hogere prioriteit, zo verklaart ze. "We willen dat illegaal vuurwerk helemaal uit Nederland verdwijnt."
Of de coronacrisis en het vuurwerkverbod ook iets te maken hebben met de stijging van de hoeveelheid opgespoord illegaal vuurwerk, is volgens het OM niet duidelijk.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.
2 uur geledenUITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
11 uur geleden