Politie neemt handelsgroepen illegaal vuurwerk op Telegram over
DOKKUM (ANP) - De politie heeft eind november ingegrepen in vier Telegramgroepen waarin op grote schaal voor consumenten verboden vuurwerk werd verhandeld. In de groepen waren ongeveer 9000 leden actief. De groepen zouden zijn beheerd door een minderjarige uit de gemeente Noardeast-Fryslân. Die is nog niet aangehouden, maar wordt binnenkort verhoord, aldus de politie.
De minderjarige wordt verdacht van het faciliteren van de handel in het verboden vuurwerk, soms met de kracht van explosieven. Via de telefoon van de minderjarige kon de politie het beheer van de Telegramgroepen overnemen en naar eigen zeggen de handel stoppen. De data uit de Telegramgroepen is opgeslagen en gaat leiden naar andere handelaren en meer aanhoudingen, aldus de politie.
De Telegramgroepen hadden namen als 'Vuurwerkspot (HANDEL)' en 'PyroSpot (HANDEL)'. Er werden volgens de politie op grote schaal verboden vuurwerk en explosieven aangeboden. Het vuurwerk werd gekocht om door te verkopen of voor eigen gebruik.
Toen de politie toegang had tot de Telegramgroepen, zetten agenten er een bericht in waarin ze oproepen te stoppen met de handel in het illegale en zeer explosieve vuurwerk. "Je bent gewaarschuwd!!! Op het aanbieden, handelen, bezit en binnen Nederland brengen van professioneel (illegaal) vuurwerk staat een gevangenisstraf van max. zes jaar", staat er verder in het bericht. Ook wordt erin gewaarschuwd dat als illegaal vuurwerk bij mensen wordt aangetroffen, de verhuurder of hypotheekverstrekker de huur- of hypotheekovereenkomst kan opzeggen. Ook kan de gemeente de woning sluiten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zo'n honderd mensen hebben zaterdagmiddag actiegevoerd tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE op de Koekamp in Den Haag. Dat zegt een Dolle Mina ter plaatse. De actie werd door onder meer de Dolle Mina's Den Haag georganiseerd. In de aankondiging van de actie werden de door ICE doodgeschoten Amerikanen en gearresteerde kinderen aangehaald. "Ver-van-ons-bed-show? Nee!"
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft charges uitgevoerd en wapenstokken gebruikt tijdens een ingreep bij een demonstratie in Den Haag tegen een geplande huisvestingslocatie aan de Sportlaan in de Vogelwijk, ziet een ANP-verslaggever. Toen tientallen overgebleven demonstranten weigerden te vertrekken na een vorderingsbevel, heeft de politie de straat leeggeveegd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is onrustig in de Haagse Vogelwijk door een demonstratie tegen de komst van een locatie waar 750 personen, waaronder asielzoekers, jongeren en dakloze gezinnen, komen te wonen. Dat moet gaan gebeuren in het oude HagaZiekenhuis aan de Sportlaan. Een ANP-verslaggever ziet dat zo'n tweehonderd boze demonstranten zich voor het gebouw aan de Sportlaan hebben verzameld.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.
1 dag geleden