Politie neemt handelsgroepen illegaal vuurwerk op Telegram over
DOKKUM (ANP) - De politie heeft eind november ingegrepen in vier Telegramgroepen waarin op grote schaal voor consumenten verboden vuurwerk werd verhandeld. In de groepen waren ongeveer 9000 leden actief. De groepen zouden zijn beheerd door een minderjarige uit de gemeente Noardeast-Fryslân. Die is nog niet aangehouden, maar wordt binnenkort verhoord, aldus de politie.
De minderjarige wordt verdacht van het faciliteren van de handel in het verboden vuurwerk, soms met de kracht van explosieven. Via de telefoon van de minderjarige kon de politie het beheer van de Telegramgroepen overnemen en naar eigen zeggen de handel stoppen. De data uit de Telegramgroepen is opgeslagen en gaat leiden naar andere handelaren en meer aanhoudingen, aldus de politie.
De Telegramgroepen hadden namen als 'Vuurwerkspot (HANDEL)' en 'PyroSpot (HANDEL)'. Er werden volgens de politie op grote schaal verboden vuurwerk en explosieven aangeboden. Het vuurwerk werd gekocht om door te verkopen of voor eigen gebruik.
Toen de politie toegang had tot de Telegramgroepen, zetten agenten er een bericht in waarin ze oproepen te stoppen met de handel in het illegale en zeer explosieve vuurwerk. "Je bent gewaarschuwd!!! Op het aanbieden, handelen, bezit en binnen Nederland brengen van professioneel (illegaal) vuurwerk staat een gevangenisstraf van max. zes jaar", staat er verder in het bericht. Ook wordt erin gewaarschuwd dat als illegaal vuurwerk bij mensen wordt aangetroffen, de verhuurder of hypotheekverstrekker de huur- of hypotheekovereenkomst kan opzeggen. Ook kan de gemeente de woning sluiten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
14 uur geleden