Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Nederland en VAE gaan meer informatie uitwisselen

Politie Nederland en VAE gaan meer informatie uitwisselen

DEN HAAG (ANP) - De politiekorpsen van Nederland en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) gaan meer informatie uitwisselen in hun strijd tegen zware misdaad. Minister Dilan Yeşilgöz (Veiligheid en Justitie) heeft deze week tijdens een bezoek aan de Golfstaat afspraken hierover gemaakt met de minister van Binnenlandse Zaken Saif bin Zayed Al Nahyan. Ze hoopt dat de politie op deze manier meer te weten komt over betalingen die criminelen aan elkaar doen via schimmige constructies om uit het zicht van opsporingsdiensten te blijven.

Criminelen proberen onder de radar te blijven door hetzelfde ondergrondse betalingssysteem te gebruiken. Hiermee verrekenen ze onderlinge transacties en sturen ze illegaal verkregen vermogen de grens over. Dat gebeurt vaak via cryptomunten, vastgoed en door goederen te verhandelen. De bewindslieden hopen dat hun politiekorpsen verdachte patronen sneller herkennen door meer samen op te trekken.

"Alleen door meer met andere landen samen te werken, kunnen we internationaal opererende criminele netwerken verder aanpakken", zegt Yeşilgöz over de afspraken.

Nederland is deze zomer meer gaan samenwerken met de VAE tegen zware misdaad. Toen zijn namelijk twee verdragen tussen de landen in werking getreden. Die moeten het bijvoorbeeld makkelijker maken om verdachten onderling uit te leveren nadat ze zijn opgepakt. Bovendien is het eenvoudiger gemaakt voor opsporingsdiensten om criminele geldstromen te volgen en hier beslag op te leggen.

Meer uit Binnenland

Verdachte aangehouden voor reeks brandstichtingen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.

4 uur geleden
Spoorbeveiliging veroudert sneller dan gedacht, miljarden nodig

DEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.

4 uur geleden
OM wil zes maanden cel voor jongerengeweld Beverwijk

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.

5 uur geleden
Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven betalen

AMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beëindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.

6 uur geleden
Verdachte van doden ex-vriendin Leiderdorp filmde geweld

DEN HAAG (ANP) - De 38-jarige Marvin B. die vastzit omdat hij in januari in Leiderdorp zijn ex-vriendin (52) zou hebben gedood, heeft het geweld dat hij gebruikte gefilmd. B. maakte zes filmpjes, meldde het Openbaar Ministerie donderdag bij een eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag. De opnames, sommige met commentaar, zou hij hebben verstuurd naar een dochter van het slachtoffer en naar twee van haar vriendinnen.

6 uur geleden
Vier verdachten in zaak rond dood broer S10 op vrije voeten

ALKMAAR (ANP) - Vier verdachten die donderdag terechtstonden in de zaak rond de dood van de broer van zangeres S10, mogen hun proces in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Alkmaar beslist aan het slot van een regiezitting, waarbij de verdediging wensen voor verder onderzoek kenbaar kon maken. Het viertal komt op 14 april op vrije voeten.

6 uur geleden
Mensenrechtenorganisaties eisen vervolging Booking.com

DEN HAAG (ANP) - Mensenrechtenorganisaties stappen naar de rechter om vervolging van verhuurplatform Booking.com af te dwingen. Het gaat om de organisatie The Rights Forum, samen met enkele partnerorganisaties.

6 uur geleden