Politie Nederland en VAE gaan meer informatie uitwisselen
DEN HAAG (ANP) - De politiekorpsen van Nederland en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) gaan meer informatie uitwisselen in hun strijd tegen zware misdaad. Minister Dilan Yeşilgöz (Veiligheid en Justitie) heeft deze week tijdens een bezoek aan de Golfstaat afspraken hierover gemaakt met de minister van Binnenlandse Zaken Saif bin Zayed Al Nahyan. Ze hoopt dat de politie op deze manier meer te weten komt over betalingen die criminelen aan elkaar doen via schimmige constructies om uit het zicht van opsporingsdiensten te blijven.
Criminelen proberen onder de radar te blijven door hetzelfde ondergrondse betalingssysteem te gebruiken. Hiermee verrekenen ze onderlinge transacties en sturen ze illegaal verkregen vermogen de grens over. Dat gebeurt vaak via cryptomunten, vastgoed en door goederen te verhandelen. De bewindslieden hopen dat hun politiekorpsen verdachte patronen sneller herkennen door meer samen op te trekken.
"Alleen door meer met andere landen samen te werken, kunnen we internationaal opererende criminele netwerken verder aanpakken", zegt Yeşilgöz over de afspraken.
Nederland is deze zomer meer gaan samenwerken met de VAE tegen zware misdaad. Toen zijn namelijk twee verdragen tussen de landen in werking getreden. Die moeten het bijvoorbeeld makkelijker maken om verdachten onderling uit te leveren nadat ze zijn opgepakt. Bovendien is het eenvoudiger gemaakt voor opsporingsdiensten om criminele geldstromen te volgen en hier beslag op te leggen.
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
1 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
3 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
4 uur geleden