Politie Nederland en VAE gaan meer informatie uitwisselen
DEN HAAG (ANP) - De politiekorpsen van Nederland en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) gaan meer informatie uitwisselen in hun strijd tegen zware misdaad. Minister Dilan Yeşilgöz (Veiligheid en Justitie) heeft deze week tijdens een bezoek aan de Golfstaat afspraken hierover gemaakt met de minister van Binnenlandse Zaken Saif bin Zayed Al Nahyan. Ze hoopt dat de politie op deze manier meer te weten komt over betalingen die criminelen aan elkaar doen via schimmige constructies om uit het zicht van opsporingsdiensten te blijven.
Criminelen proberen onder de radar te blijven door hetzelfde ondergrondse betalingssysteem te gebruiken. Hiermee verrekenen ze onderlinge transacties en sturen ze illegaal verkregen vermogen de grens over. Dat gebeurt vaak via cryptomunten, vastgoed en door goederen te verhandelen. De bewindslieden hopen dat hun politiekorpsen verdachte patronen sneller herkennen door meer samen op te trekken.
"Alleen door meer met andere landen samen te werken, kunnen we internationaal opererende criminele netwerken verder aanpakken", zegt Yeşilgöz over de afspraken.
Nederland is deze zomer meer gaan samenwerken met de VAE tegen zware misdaad. Toen zijn namelijk twee verdragen tussen de landen in werking getreden. Die moeten het bijvoorbeeld makkelijker maken om verdachten onderling uit te leveren nadat ze zijn opgepakt. Bovendien is het eenvoudiger gemaakt voor opsporingsdiensten om criminele geldstromen te volgen en hier beslag op te leggen.
Meer uit Binnenland
ALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.
10 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.
13 uur geleden