Politie München: verdacht object gevonden nabij plaats delict
MÜNCHEN (ANP) - De Duitse politie heeft nabij het huis in München waar eerder op de dag brand uitbrak en boobytraps werden gevonden, een verdacht voorwerp aangetroffen. Er wordt onderzoek gedaan. Omwonenden zijn uit voorzorg geëvacueerd.
Bij de woning in het noorden van de Zuid-Duitse stad was in de vroege ochtend een explosie en werden knallen gehoord. In het huis brak brand uit. De dader werd gewond aangetroffen in de omgeving en overleed later. De politie onderzoekt de toedracht nog, maar zegt vooralsnog uit te gaan van een familieconflict. Twee bewoners raakten gewond.
Bild meldt dat het zou gaan om een man die het huis van zijn ouders in brand stak vanwege een hoogopgelopen ruzie over een erfenis. Daarbij zou hij zijn vader hebben neergeschoten en zijn moeder en een 21-jarige vrouw hebben verwond. Het aangetroffen object zou in de rugzak van de inmiddels overleden dader zitten.
'Copycat'
In Duitse media circuleerden eerder berichten dat het voorval gelinkt kon worden aan Antifa, een radicaal-linkse groepering die in de uren na het incident op internet een bericht plaatste dat "de ochtendwandeling van een fascist niet bijzonder goed voor hem is afgelopen". De politie bevestigt nu dat er geen band met Antifa is. Het zou gaan om een "copycat".
Het terrein van het Oktoberfest, dat in een ander deel van de stad gevierd wordt, is vooralsnog tot het eind van de middag gesloten vanwege het politieonderzoek. Er waren signalen dat het zou gaan om een gerichte dreiging tegen het Duitse bierfeest, dat jaarlijks circa zes miljoen bezoekers trekt. Onduidelijk is of het festival vandaag de deuren weer mag openen en zo ja, wanneer.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.
6 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Door de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran zijn volgens mensenrechtenorganisatie HRANA meer dan 3000 mensen omgekomen, onder wie meer burgers dan militairen. De in de VS gevestigde ngo zegt zich bij die cijfers te baseren op een uitgebreid Iraans netwerk, evenals op meldingen uit de gezondheidszorg en van hulpdiensten.
8 uur geleden