Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie: mogelijke uithalers zochten in beslag genomen drugs

Politie: mogelijke uithalers zochten in beslag genomen drugs

NIEUWDORP (ANP) - Twaalf vermoedelijke uithalers die dit weekend zijn aangehouden in het havengebied van Vlissingen (Zeeland), waren volgens de politie mogelijk op zoek naar een partij cocaïne die de Belgische douane afgelopen week had onderschept. De drugs (50 kilo) werden toen aangetroffen in de container die op weg was naar Vlissingen, meldt de politie zondag.

Drie nachten achtereen hield de politie in het havengebied mensen aan. In de nacht van zaterdag van zondag zagen beveiligingsmedewerkers meerdere mannen op een bedrijventerrein aan de Finlandweg in Nieuwdorp en waarschuwden ze de politie. Een jongen (15) en een man (23) uit Rotterdam werden aangehouden. Ook een 22-jarige man uit Capelle aan den IJssel die in een auto zat op de Binnendijk in Nieuw- en Sint Joosland is opgepakt. Zijn auto is in beslag genomen.

Na de aanhouding van dit drietal zijn ook nog twee Rotterdammers van 21 en 28 jaar op de Tjalklaan in Rotterdam aangehouden. Het tweetal werd eerder op de avond zo'n 3 kilometer van de Finlandweg in Ritthem gecontroleerd door de politie vanwege een verlopen APK. Zij mochten na controle weer doorrijden. Achteraf bleek volgens de politie dat ook zij mogelijk te maken hebben met de aangehouden vermoedelijke uithalers. Alle vijf verdachten zitten vast.

De twee nachten ervoor hield de politie zeven vermoedelijke uithalers aan in het havengebied van Vlissingen. Het gaat om een 19-jarige Rotterdammer, drie 20-jarigen uit Ter Apel, Rotterdam en Ridderkerk, een 43-jarige man uit Den Haag en twee 44-jarige mannen uit Polen en Dominicaanse Republiek.

Meer uit Binnenland

Balkenende verbijsterd over verzwegen onwaarheden rond Hirsi Ali

HILVERSUM (ANP) - Oud-premier Jan Peter Balkenende en voormalig minister voor Vreemdelingenbeleid en Integratie Rita Verdonk wisten niet dat toenmalig VVD-voorzitter Bas Eenhoorn en partijleider Gerrit Zalm al jaren eerder op de hoogte waren van onwaarheden in de asielaanvraag van Ayaan Hirsi Ali. Dat blijkt uit het NTR-premiersportret 'De storm van Balkenende', een tweedelige documentaireserie die de NTR op 27 en 28 december uitzendt.

1 uur geleden
Ministerie corrigeert Keijzer: pendelbus is niet van Qbuzz

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Mona Keijzer (Asiel en Migratie, BBB) heeft vrijdagmorgen busbedrijf Qbuzz ten onrechte aangewezen als verantwoordelijke voor de pendelbus van en naar het Groningse Ter Apel. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten na vragen van het ANP.

4 uur geleden
Keijzer: pendelbus tussen Emmen en Ter Apel niet meer gratis

DEN HAAG (ANP) - De speciale pendelbus die rijdt tussen station Emmen en het asielzoekerscentrum in Ter Apel is niet meer gratis. Dat schrijft demissionair minister Mona Keijzer (Asiel, BBB) vrijdag aan de Tweede Kamer. De kaartjesverkoop was gestopt vanwege overlast door wanbetalers.

5 uur geleden
Teller 3FM Serious Request na een dag op ruim 4,3 miljoen euro

DEN BOSCH (ANP) - De teller van 3FM Serious Request staat na een dag actievoeren op 4.306.428 euro. Dat is vrijdagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Niet eerder werd er op de eerste dag van de actie zoveel geld opgehaald.

7 uur geleden
COA moet nareizigers naar hotel in bestemmingsgemeente brengen

DEN HAAG (ANP) - Het COA heeft van het ministerie van Asiel en Migratie (A&M) de opdracht gekregen om nareizigers naar een hotel te brengen in de gemeente waar ze uiteindelijk ook een huis moeten krijgen. Demissionair minister Mona Keijzer heeft gemeenten dat via een brief laten weten, het ANP zag die brief in. Het doel is dat er zo plek vrijkomt in asielzoekerscentra en mensen eerder kunnen beginnen met het opbouwen van een leven in de gemeente waar ze uiteindelijk een huis moeten krijgen.

7 uur geleden
Nog geen boete in 2026 als bedrijven regels zzp'ers niet volgen

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers die verzuimen de regels tegen schijnzelfstandigheid na te komen, krijgen ook in 2026 nog geen boete. Wel wil het kabinet dat volgend jaar boetes worden opgelegd aan werkgevers en werkenden die opzettelijk de zzp-wetgeving overtreden.

8 uur geleden
Qbuzz spreekt Keijzer tegen: pendelbus Ter Apel is niet van ons

AMERSFOORT (ANP) - Qbuzz verwijst vrijdag naar een eerder statement waarin staat dat het vervoersbedrijf niet de opdrachtgever en uitvoerder is van de pendeldienst tussen het azc van Ter Apel en station Emmen. Dat terwijl demissionair asielminister Mona Keijzer (BBB) vrijdagochtend zei dat Qbuzz de beveiliging moet regelen voor de pendelbus.

8 uur geleden