Politie merkte eerste 4 maanden meer verkeersovertredingen op
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft in de eerste vier maanden van dit jaar ruim 2,6 miljoen verkeersovertredingen opgemerkt. Dat is een toename van meer dan 9 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Te hard rijden, parkeren waar het niet mag en 'handheld' bellen tijdens het rijden kwamen veel voor.
Fietsen zonder licht werd in de eerste vier maanden van dit jaar (20.656 keer) zelfs bijna twee keer zoveel geregistreerd als vorig jaar (10.609).
De politie noemt het "zorgelijk" dat bestuurders zich klaarblijkelijk minder aan de verkeersregels hielden. Hierbij noemt themahouder verkeer Paul Broer ook dat "steeds meer automobilisten geen gordel dragen. Geen gordel dragen vergroot bij een ongeval de kans op letsel enorm. Zo’n gordel kan je leven redden. Daarom letten we ook nadrukkelijk op gordelgebruik".
Het aantal staandehoudingen, waarbij agenten in gesprek gaan met de bestuurders, is "enorm" gestegen van 146.631 naar 232.825.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na een kort ziekbed is zondagavond in Den Haag de schrijfster Yvonne Keuls (93) overleden. Dat maakte haar familie bekend.
1 uur geledenMIDDELHARNIS (ANP) - Tijdens het gecontroleerd uitbranden en nablussen van een oude zeilmakerij aan de Westhavendijk in Middelharnis zijn roetdeeltjes en brandresten in de omgeving terechtgekomen. Dat meldt de veiligheidsregio.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code geel afgegeven voor het Waddengebied maandagochtend tussen 06.00 en 10.00 uur. Er kunnen bij buien windstoten voorkomen van rond de 90 kilometer per uur uit noordelijke richting. Hiervan kunnen verkeer en buitenactiviteiten hinder ondervinden.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in De Bilt is de temperatuur zondagavond onder nul gezakt. Daarmee is de eerste officiële vorst van het najaar gemeten, meldt Weeronline. Het vroor in De Bilt voor het laatst op 27 maart.
4 uur geledenMIDDELHARNIS (ANP) - Voor de brand in een leegstaand pand in Middelharnis (Zuid-Holland) is zondagavond een tweede NL-Alert verstuurd. Het vuur kan door draaiende wind opnieuw oplaaien. Dat kan zorgen voor extra rookoverlast, meldt de veiligheidsregio.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Lokaal is de eerste vorst van dit najaar gemeten. Buienradar meldt dat op het weerstation in het Drentse Eelde de temperatuur zondag om 18.40 uur daalde naar -0,1 graad.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp vrijdag is opgelopen tot boven de duizend. Tot 16.00 uur kreeg het IMG 1077 meldingen.
9 uur geleden