Politie merkte eerste 4 maanden meer verkeersovertredingen op
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft in de eerste vier maanden van dit jaar ruim 2,6 miljoen verkeersovertredingen opgemerkt. Dat is een toename van meer dan 9 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Te hard rijden, parkeren waar het niet mag en 'handheld' bellen tijdens het rijden kwamen veel voor.
Fietsen zonder licht werd in de eerste vier maanden van dit jaar (20.656 keer) zelfs bijna twee keer zoveel geregistreerd als vorig jaar (10.609).
De politie noemt het "zorgelijk" dat bestuurders zich klaarblijkelijk minder aan de verkeersregels hielden. Hierbij noemt themahouder verkeer Paul Broer ook dat "steeds meer automobilisten geen gordel dragen. Geen gordel dragen vergroot bij een ongeval de kans op letsel enorm. Zo’n gordel kan je leven redden. Daarom letten we ook nadrukkelijk op gordelgebruik".
Het aantal staandehoudingen, waarbij agenten in gesprek gaan met de bestuurders, is "enorm" gestegen van 146.631 naar 232.825.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
5 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
7 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
9 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
10 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanaf vrijdag 1 mei, de dag dat het voor het eerst flink warm wordt, kunnen mensen weer op honderden locaties in natuurwater zwemmen die als schoon en veilig zijn bestempeld. Meteen bij aanvang van het zwemseizoen wordt bij enkele tientallen zwemlocaties al wel gewaarschuwd voor blauwalgen, onvoldoende waterkwaliteit of een bijzondere omstandigheid.
10 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
11 uur geleden