Politie Memphis discrimineert zwarte mensen, zegt justitie VS
MEMPHIS (ANP/RTR) - De politie van Memphis gebruikt buitensporig geweld en discrimineert zwarte mensen, oordeelt het Amerikaanse ministerie van Justitie woensdag. Deze conclusie volgt uit een onderzoek dat in juli 2023 startte, als gevolg van de dood van de zwarte automobilist Tyre Nichols. De 29-jarige Nichols werd op 7 januari 2023 bij zijn arrestatie na een verkeerscontrole door vijf agenten geschopt en geslagen met een wapenstok. Nichols overleed drie dagen later in het ziekenhuis aan zijn verwondingen.
In het rapport staat onder meer dat de politie van Memphis onrechtmatige aanhoudingen, fouilleringen en arrestaties uitvoert en dat de politie mensen met gedragsstoornissen discrimineert. Het ministerie van Justitie erkende dat de politie enkele hervormingen heeft doorgevoerd, maar zei dat er meer veranderingen nodig waren om de gevonden problemen te corrigeren. Een woordvoerder van het stadhuis van Memphis meldt dat donderdag een persconferentie wordt gehouden over het rapport.
In oktober veroordeelde een federale jury in Memphis drie voormalige politieagenten voor hun rol bij de dood van Nichols. De agenten werden vrijgesproken van de ernstigste aanklachten, die tot levenslange gevangenisstraf hadden kunnen leiden. De strafmaat wordt later bepaald. Twee andere voormalige agenten hadden al eerder schuldig gepleit aan federale aanklachten en getuigden tegen hun voormalige collega's in het proces.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Onderhandelaars van Iran en de Verenigde Staten zijn het eens over een verlenging van het bestand en het starten van onderhandelingen over het nucleaire programma van Iran, meldt Axios op basis van Amerikaanse bronnen. Volgens de nieuwssite moet het akkoord nog wel worden ondertekend door zowel de Amerikaanse president Donald Trump als de Iraanse leiders.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan de toegang van Iraanse luchtvaartmaatschappijen tot landingsplaatsen, tankstations en ticketverkopen blokkeren. Dat meldt de Amerikaanse financiënminister Scott Bessent op X, zonder verder in detail te treden. Volgens Bessent storten de Iraanse economie en munt in door de economische campagne tegen het land.
6 uur geledenLIMASSOL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas zal Europa nooit een neutrale bemiddelaar zijn tussen Rusland en Oekraïne, "omdat we aan de kant van Oekraïne staan en onze eigen fundamentele veiligheidsbelangen verdedigen". Dat zei Kallas donderdag op een persconferentie na een informele vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.
7 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - De Amerikaan Tyler Andrews claimt in recordtijd de top van de Mount Everest te hebben bereikt. De beklimming van de bijna 8849 meter hoge berg duurde slechts 9 uur en 55 minuten, aldus zijn team.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Achter de schermen is binnen de Amerikaanse overheid druk uitgeoefend om een bankbiljet van 250 dollar te laten ontwerpen waarop president Trump staat. Dat schrijft de krant The Washington Post, die ook meldt dat een topmedewerker die daar niets in zag, is overgeplaatst.
8 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - Het lichaam van bultrug Timmy wordt naar verwachting dit weekend aan land gebracht. Op het strand van het Deense eiland Anholt wordt dan ter plekke een autopsie uitgevoerd, meldden de lokale autoriteiten.
8 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zeggen dat Iran in de nacht van woensdag op donderdag een raket heeft afgevuurd richting Koeweit, die werd onderschept door de krijgsmacht van dat land. Iran lanceerde ook vijf drones die "een dreiging vormden" in en rond de Straat van Hormuz, wat volgens de VS neerkomt op een schending van een eerder afgesproken staakt-het-vuren.
8 uur geleden