Politie Memphis discrimineert zwarte mensen, zegt justitie VS
MEMPHIS (ANP/RTR) - De politie van Memphis gebruikt buitensporig geweld en discrimineert zwarte mensen, oordeelt het Amerikaanse ministerie van Justitie woensdag. Deze conclusie volgt uit een onderzoek dat in juli 2023 startte, als gevolg van de dood van de zwarte automobilist Tyre Nichols. De 29-jarige Nichols werd op 7 januari 2023 bij zijn arrestatie na een verkeerscontrole door vijf agenten geschopt en geslagen met een wapenstok. Nichols overleed drie dagen later in het ziekenhuis aan zijn verwondingen.
In het rapport staat onder meer dat de politie van Memphis onrechtmatige aanhoudingen, fouilleringen en arrestaties uitvoert en dat de politie mensen met gedragsstoornissen discrimineert. Het ministerie van Justitie erkende dat de politie enkele hervormingen heeft doorgevoerd, maar zei dat er meer veranderingen nodig waren om de gevonden problemen te corrigeren. Een woordvoerder van het stadhuis van Memphis meldt dat donderdag een persconferentie wordt gehouden over het rapport.
In oktober veroordeelde een federale jury in Memphis drie voormalige politieagenten voor hun rol bij de dood van Nichols. De agenten werden vrijgesproken van de ernstigste aanklachten, die tot levenslange gevangenisstraf hadden kunnen leiden. De strafmaat wordt later bepaald. Twee andere voormalige agenten hadden al eerder schuldig gepleit aan federale aanklachten en getuigden tegen hun voormalige collega's in het proces.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft scherpe kritiek geuit op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om invoerheffingen op te leggen in het geschil over Groenland, dat deel is van het Deense koninkrijk. Ze zei dat Europa niet zal toegeven aan druk.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De VS moeten ophouden met het intimideren van bondgenoten, stelt de centrumrechtse EVP, de grootste partij in het Europees Parlement. De relatie tussen de VS en EU moet gebaseerd zijn op wederzijds respect, zegt Europarlementariër Andrzej Halicki, vicevoorzitter van de EVP-fractie voor Buitenlandse Zaken. "Chantage is een onaanvaardbaar politiek instrument."
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Een woordvoerder van de strijdkrachten bevestigde het bericht van de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers maakten deel uit van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Bij de demonstraties in Iran zijn zeker 16.500 tot 18.000 mensen gedood en 330.000 tot 360.000 anderen gewond geraakt, meldt The Sunday Times. De Britse krant baseert zich op acht grote oogklinieken en zestien spoedeisende hulpafdelingen in Iran. Onder de slachtoffers zouden ook kinderen en zwangere vrouwen zijn.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Dat meldt de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers zouden deel uitmaken van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.
3 uur geledenLJUBLJANA (ANP/DPA/BELGA) - Ook Slovenië gaat meedoen aan de missie van Europese landen op Groenland, deel van het Deense koninkrijk. De mededeling komt na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen deelnemers zoals Nederland.
3 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.
4 uur geleden