Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Memphis discrimineert zwarte mensen, zegt justitie VS

Politie Memphis discrimineert zwarte mensen, zegt justitie VS

MEMPHIS (ANP/RTR) - De politie van Memphis gebruikt buitensporig geweld en discrimineert zwarte mensen, oordeelt het Amerikaanse ministerie van Justitie woensdag. Deze conclusie volgt uit een onderzoek dat in juli 2023 startte, als gevolg van de dood van de zwarte automobilist Tyre Nichols. De 29-jarige Nichols werd op 7 januari 2023 bij zijn arrestatie na een verkeerscontrole door vijf agenten geschopt en geslagen met een wapenstok. Nichols overleed drie dagen later in het ziekenhuis aan zijn verwondingen.

In het rapport staat onder meer dat de politie van Memphis onrechtmatige aanhoudingen, fouilleringen en arrestaties uitvoert en dat de politie mensen met gedragsstoornissen discrimineert. Het ministerie van Justitie erkende dat de politie enkele hervormingen heeft doorgevoerd, maar zei dat er meer veranderingen nodig waren om de gevonden problemen te corrigeren. Een woordvoerder van het stadhuis van Memphis meldt dat donderdag een persconferentie wordt gehouden over het rapport.

In oktober veroordeelde een federale jury in Memphis drie voormalige politieagenten voor hun rol bij de dood van Nichols. De agenten werden vrijgesproken van de ernstigste aanklachten, die tot levenslange gevangenisstraf hadden kunnen leiden. De strafmaat wordt later bepaald. Twee andere voormalige agenten hadden al eerder schuldig gepleit aan federale aanklachten en getuigden tegen hun voormalige collega's in het proces.

Meer uit Buitenland

VK keurt komst Chinese 'mega-ambassade' goed

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse autoriteiten hebben toestemming gegeven voor de komst van een Chinese 'mega-ambassade' in Londen. Daarmee moet volgens Britse media voorlopig een einde komen aan het gesteggel over de omstreden diplomatieke post.

41 minuten geleden
VN-mensenrechtenraad houdt vrijdag spoedzitting over Iran

GENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenraad houdt vrijdag een spoedzitting over Iran, staat in een brief die persbureau Reuters in handen heeft. Bij de dodelijke protesten vielen volgens een Iraanse overheidsfunctionaris minstens 5000 doden. Landen willen de "alarmerende geweldpleging" tegen demonstranten bespreken.

1 uur geleden
Von der Leyen: Europa moet sneller onafhankelijk worden

DAVOS (ANP) - Europa moet sneller onafhankelijk worden, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie dinsdag in Davos. Het gaat daarbij van "veiligheid tot economie, van defensie tot democratie", aldus de politica tijdens haar speech op het World Economic Forum. De "seismische verandering" die Europa nu doormaakt, maakt dat volgens haar noodzakelijk.

1 uur geleden
Rusland wil in Davos met Amerikanen spreken over oorlog Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische gezant Kirill Dmitriev wil tijdens het World Economic Forum in Davos met de Amerikaanse delegatie spreken over pogingen de oorlog in Oekraïne te beëindigen. "Ik kan bevestigen dat hij inderdaad dergelijke plannen heeft met enkele vertegenwoordigers van de Amerikaanse delegatie", zei een Russische regeringswoordvoerder. Hij trad niet in detail over welke Amerikanen de gezant dan wil ontmoeten.

1 uur geleden
Bezoek Oekraïense president Zelensky aan Davos onzeker

KYIV (ANP/RTR) - Het is onzeker of de Oekraïense president Volodymyr Zelensky deze week naar Davos gaat. Dat doet hij naar eigen zeggen alleen als er documenten getekend kunnen worden met de Verenigde Staten over veiligheidsgaranties of economische afspraken.

2 uur geleden
Israël begonnen met het slopen van UNRWA-hoofdkwartier

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is begonnen met het slopen van het hoofdkwartier van VN-hulporganisatie UNRWA in Oost-Jeruzalem. De hulporganisatie noemt het een "ongekende aanval" op UNRWA en een schending van het internationaal recht en "de privileges en immuniteiten van de Verenigde Naties".

2 uur geleden
Grootste partij EU-parlement: handelsdeal beste troef tegen Trump

STRAATSBURG (ANP) - De EVP, de grootste partij in het Europees Parlement, ziet de handelsdeal van de EU en de VS als grootste troef tegen intimidatie van de Verenigde Staten om Groenland. Dat zei de voorzitter van de EVP, Manfred Weber, dinsdag.

3 uur geleden