Politie meldt arrestatie in Parijs van bendeleider uit Nederland
PARIJS (ANP/AFP) - Een speciale eenheid van de Franse politie heeft in Parijs een belangrijke bendeleider en drugscrimineel op basis van een Europees arrestatiebevel van de Nederlandse justitie gearresteerd. Het gaat volgens Franse media om Saïd A. die de Marokkaanse nationaliteit zou hebben.
De man werd zonder incidenten in een snelle operatie door agenten in burger opgepakt toen hij een snackbar verliet in de wijk Barbès, niet ver van het station Gare du Nord.
Volgens Franse media, waaronder Le Parisien, is de 35-jarige arrestant een leider van een grote bende die vanuit Nederland en vanuit België in Europa werkt en nauwe banden heeft met Latijns-Amerikaanse criminelen. Hij wordt beschuldigd van de handel in cocaïne en de productie van synthetische drugs. De verdachte zou snel worden voorgeleid in Parijs en overgeleverd worden aan Nederland.
Meer uit Binnenland
VAALS (ANP) - Bij een schietpartij op de Parklaan in het Limburgse Vaals is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X.
11 minuten geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - In Biddinghuizen, in de provincie Flevoland, is vogelgriep vastgesteld op een leghennenbedrijf, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een persbericht. Om de verspreiding van het virus te voorkomen, zijn 55.000 kippen uit voorzorg gedood.
13 minuten geledenTHE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.
3 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.
5 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.
7 uur geledenUSHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.
7 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.
9 uur geleden