Politie meldt arrestatie in Parijs van bendeleider uit Nederland
PARIJS (ANP/AFP) - Een speciale eenheid van de Franse politie heeft in Parijs een belangrijke bendeleider en drugscrimineel op basis van een Europees arrestatiebevel van de Nederlandse justitie gearresteerd. Het gaat volgens Franse media om Saïd A. die de Marokkaanse nationaliteit zou hebben.
De man werd zonder incidenten in een snelle operatie door agenten in burger opgepakt toen hij een snackbar verliet in de wijk Barbès, niet ver van het station Gare du Nord.
Volgens Franse media, waaronder Le Parisien, is de 35-jarige arrestant een leider van een grote bende die vanuit Nederland en vanuit België in Europa werkt en nauwe banden heeft met Latijns-Amerikaanse criminelen. Hij wordt beschuldigd van de handel in cocaïne en de productie van synthetische drugs. De verdachte zou snel worden voorgeleid in Parijs en overgeleverd worden aan Nederland.
Meer uit Binnenland
THE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.
25 minuten geledenAMELAND (ANP) - Een groep van 28 wadlopers en vier gidsen is zondagochtend veilig aan land gebracht nadat ze op het wad bij Ameland in de problemen waren gekomen. Rond 08.30 uur zijn de laatste acht mensen aan boord van een reddingsboot gebracht en naar Ameland gevaren.
1 uur geledenAMELAND (ANP) - Een groep van 34 wadlopers wordt zondagochtend met reddingsboten en een helikopter van het wad bij Ameland gehaald. Volgens de veiligheidsregio was het gezelschap in problemen gekomen en waren de hulpdiensten gewaarschuwd.
2 uur geledenWENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.
12 uur geledenVICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
14 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
20 uur geleden