Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie: meerdere agenten gewond door bekogeling met vuurwerk

Politie: meerdere agenten gewond door bekogeling met vuurwerk

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een "een intensieve avond en nacht" achter de rug waarbij meerdere agenten bekogeld zijn met vuurwerk. Dat meldt korpschef Henk van Essen. Als gevolg daarvan raakten agenten gewond en liepen zij gehoorschade op.

De politie kwam tijdens de jaarwisseling vaak in actie om hulpverleners te assisteren, bijvoorbeeld de brandweer bij het blussen van branden. Onder meer bij incidenten in Den Haag raakten meer dan tien agenten gewond. Ook in Helmond moesten politiemensen naar het ziekenhuis met verwondingen door knalvuurwerk. Daarbij liep één agent gehoorschade op. Verder werden in Breda, Geleen, Utrecht en Roosendaal hulpverleners met zwaar vuurwerk bekogeld, aldus de politie.

Van Essen geeft aan zich kwaad te maken. "De vuurwerktraditie is er één geworden waarbij er elk jaar collega’s blijvende gehoorschade en ander letsel oplopen. We moeten als samenleving nadenken over betere manieren om het nieuwe jaar in te luiden."

Geen grote ordeverstoringen

Grote ordeverstoringen bleven volgens de politie wel uit, los van enkele ingrepen van de ME in onder meer Groningen en Culemborg. Van Essen ziet ook "dat een groot deel van Nederland er een feestelijke avond van gemaakt heeft".

Hoewel de afgelopen twee jaarwisselingen allerlei coronamaatregelen golden, steeg het aantal gevallen van geweld tegen politieagenten. Zowel in 2021-2022 als 2020-2021 noteerde de politie 97 incidenten. In de laatste jaarwisseling voor het uitbreken van de coronapandemie ging het om 82 gevallen, tijdens oud en nieuw van 2018 op 2019 nog om 59. Uit de meest recente jaarwisselingsrapportage van de politie valt op te maken dat het vooral gaat om belediging, mishandeling en vuurwerkgerelateerd geweld.

Meer uit Binnenland

Onderzoek: 87 procent van vapende mensen gebruikt illegale vapes

DEN HAAG (ANP) - Bijna negen op de tien mensen die vapen, gebruiken illegale vapes of vapes die op een illegale manier zijn gekocht. Vaak komen die via webshops of fysieke winkels in het buitenland binnen, schrijft onderzoeksbureau Bureau Beke in een rapport. Ze zijn bijvoorbeeld legaal in het buitenland verkocht, maar mogen vanwege de smaak niet in Nederland op de markt komen.

17 minuten geleden
Actievoerders bezetten twee spoorlijnen Betuweroute

ELST (ANP) - Enkele tientallen activisten van Geef Tegengas blokkeren vrijdagmiddag de Betuweroute. Ze protesteren daarmee onder andere tegen mensenrechtenschendingen wereldwijd en de klimaatcrisis, meldt de groep. De actievoerders zeggen zich tussen Lent en Elst toegang tot twee spoorlijnen te hebben verschaft en blokkeren het vervoer in beide richtingen. Over dit stuk spoor rijden goederentreinen.

31 minuten geleden
Fregat naar Zuidoost-Azië, blijft mogelijk in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Het fregat Zr.Ms. De Ruyter vertrekt aanstaande zondag richting Zuidoost-Azië, maar blijft mogelijk in het Midden-Oosten. Het luchtverdedigings- en commandofregat gaat in ieder geval door de Rode Zee, om daar bij te dragen aan een internationale missie om de scheepvaart te beschermen.

35 minuten geleden
Rechtbank legt 10 jaar cel en tbs op in grote sextortionzaak

GRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft vrijdag tien jaar cel en tbs met dwangverpleging opgelegd aan een verdachte in een grote sextortionzaak. De 32-jarige Mark S. uit Borculo is schuldig bevonden aan het op grote schaal seksueel afpersen van meisjes en vrouwen door te dreigen naaktbeelden van hen te verspreiden. "De verdachte heeft ernstig misbruik gemaakt van jonge, soms kwetsbare slachtoffers", aldus de rechtbank. "Veel slachtoffers zijn voor het leven getekend."

55 minuten geleden
Staat gaat in hoger beroep tegen uitspraak klimaatzaak Bonaire

DEN HAAG (ANP) - De Staat gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechtbank Den Haag die beveelt dat de overheid meer moet doen om Bonaire te beschermen tegen klimaatverandering. Dat maakte minister Stientje van Veldhoven (Klimaat, D66) vrijdag bekend. De zaak was aangespannen door Greenpeace. De rechter oordeelde onder meer dat de Staat binnen anderhalf jaar "heldere, bindende doelen" moet opstellen om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen.

1 uur geleden
Alle relschoppers PSV-feest weer vrij, krijgen boetes en straffen

EINDHOVEN (ANP) - Alle zeventien mensen die dinsdag bij de huldiging van PSV in Eindhoven werden aangehouden, zijn vrijgelaten, meldt de politie. "Enkelen hebben een boete gekregen voor vernieling, vechten op straat, openbare ordeverstoring, afsteken van vuurwerk, belediging en openbare dronkenschap", zegt een woordvoerder.

2 uur geleden
Landelijke actiedag deel ziekenhuispersoneel umc's van de baan

UTRECHT (ANP) - Een landelijke actiedag op donderdag 16 april in universitaire ziekenhuizen is van de baan. Twee zorgvakbonden melden aanvullende afspraken te hebben gemaakt over de cao met werkgeversorganisatie UMCNL. Eerder draaiden die twee bonden (LAD en FBZ) al een zondagsdienst in Nijmegen en Maastricht uit onvrede met de cao. FNV, CNV en NU'91 hadden dat akkoord wel al getekend.

3 uur geleden