Politie: meerdere agenten gewond door bekogeling met vuurwerk
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een "een intensieve avond en nacht" achter de rug waarbij meerdere agenten bekogeld zijn met vuurwerk. Dat meldt korpschef Henk van Essen. Als gevolg daarvan raakten agenten gewond en liepen zij gehoorschade op.
De politie kwam tijdens de jaarwisseling vaak in actie om hulpverleners te assisteren, bijvoorbeeld de brandweer bij het blussen van branden. Onder meer bij incidenten in Den Haag raakten meer dan tien agenten gewond. Ook in Helmond moesten politiemensen naar het ziekenhuis met verwondingen door knalvuurwerk. Daarbij liep één agent gehoorschade op. Verder werden in Breda, Geleen, Utrecht en Roosendaal hulpverleners met zwaar vuurwerk bekogeld, aldus de politie.
Van Essen geeft aan zich kwaad te maken. "De vuurwerktraditie is er één geworden waarbij er elk jaar collega’s blijvende gehoorschade en ander letsel oplopen. We moeten als samenleving nadenken over betere manieren om het nieuwe jaar in te luiden."
Geen grote ordeverstoringen
Grote ordeverstoringen bleven volgens de politie wel uit, los van enkele ingrepen van de ME in onder meer Groningen en Culemborg. Van Essen ziet ook "dat een groot deel van Nederland er een feestelijke avond van gemaakt heeft".
Hoewel de afgelopen twee jaarwisselingen allerlei coronamaatregelen golden, steeg het aantal gevallen van geweld tegen politieagenten. Zowel in 2021-2022 als 2020-2021 noteerde de politie 97 incidenten. In de laatste jaarwisseling voor het uitbreken van de coronapandemie ging het om 82 gevallen, tijdens oud en nieuw van 2018 op 2019 nog om 59. Uit de meest recente jaarwisselingsrapportage van de politie valt op te maken dat het vooral gaat om belediging, mishandeling en vuurwerkgerelateerd geweld.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
7 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
9 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
11 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
12 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
12 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
13 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
15 uur geleden