Politie: meerdere agenten gewond door bekogeling met vuurwerk
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een "een intensieve avond en nacht" achter de rug waarbij meerdere agenten bekogeld zijn met vuurwerk. Dat meldt korpschef Henk van Essen. Als gevolg daarvan raakten agenten gewond en liepen zij gehoorschade op.
De politie kwam tijdens de jaarwisseling vaak in actie om hulpverleners te assisteren, bijvoorbeeld de brandweer bij het blussen van branden. Onder meer bij incidenten in Den Haag raakten meer dan tien agenten gewond. Ook in Helmond moesten politiemensen naar het ziekenhuis met verwondingen door knalvuurwerk. Daarbij liep één agent gehoorschade op. Verder werden in Breda, Geleen, Utrecht en Roosendaal hulpverleners met zwaar vuurwerk bekogeld, aldus de politie.
Van Essen geeft aan zich kwaad te maken. "De vuurwerktraditie is er één geworden waarbij er elk jaar collega’s blijvende gehoorschade en ander letsel oplopen. We moeten als samenleving nadenken over betere manieren om het nieuwe jaar in te luiden."
Geen grote ordeverstoringen
Grote ordeverstoringen bleven volgens de politie wel uit, los van enkele ingrepen van de ME in onder meer Groningen en Culemborg. Van Essen ziet ook "dat een groot deel van Nederland er een feestelijke avond van gemaakt heeft".
Hoewel de afgelopen twee jaarwisselingen allerlei coronamaatregelen golden, steeg het aantal gevallen van geweld tegen politieagenten. Zowel in 2021-2022 als 2020-2021 noteerde de politie 97 incidenten. In de laatste jaarwisseling voor het uitbreken van de coronapandemie ging het om 82 gevallen, tijdens oud en nieuw van 2018 op 2019 nog om 59. Uit de meest recente jaarwisselingsrapportage van de politie valt op te maken dat het vooral gaat om belediging, mishandeling en vuurwerkgerelateerd geweld.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
22 minuten geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
24 minuten geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
25 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.
38 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten wil een spoedoverleg met het kabinet over de rellen en ongeregeldheden die plaatsvonden tijdens demonstraties tegen de opvang van asielzoekers. De VNG heeft het zelfs over "vormen van terreur en intimidatie". Overleg is volgens de gemeenten nodig om te kijken "welke aanvullende maatregelen noodzakelijk zijn om verdere escalatie te voorkomen, de uitvoerbaarheid van de opvangopgave overeind te houden en gemeenten te ondersteunen".
2 uur geleden