Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie massaal aanwezig in Birmingham na steekincidenten

Politie massaal aanwezig in Birmingham na steekincidenten

BIRMINGHAM (ANP) - In de Britse stad Birmingham is de politie in groten getale aanwezig in een poging de dader van een reeks steekincidenten te pakken. Inmiddels hebben agenten een mes gevonden in de goot in het centrum van de stad. Maar of dat ook het moordwapen is, moet volgens politiechef Steve Graham nog worden vastgesteld.

Bij de steekpartijen in de nacht van zaterdag op zondag zijn een dode en zeven gewonden gevallen. Twee slachtoffers zijn zwaargewond. De overledene is een man. De twee zwaargewonden zijn een man en een vrouw, aldus de politie. De Britse minister van Buitenlandse Zaken Dominic Raab zegt dat hij voorlopig geen informatie heeft die wijst op een terroristisch motief, maar zei daarbij dat mensen "zeer waakzaam" moeten blijven.

De steekpartijen vonden plaats op vier verschillende plaatsen in het stadscentrum. De politie gaat ervan uit dat de aanvallen verband houden met elkaar. "We zoeken één verdachte", zei Graham. Onderzoekers proberen volgens de politiechef de verdachte te identificeren en op te sporen. "U kunt er zeker van zijn dat we er alles aan doen om degene die verantwoordelijk is op te sporen en te achterhalen wat er precies is gebeurd." In het centrum van de stad is de politie massaal aanwezig.

Motief

Het is nog onduidelijk wat het motief is voor de steekincidenten. Er lijken willekeurige mensen te zijn aangevallen. De politie beschikt volgens Britse media nog niet over aanwijzingen dat sprake is van een terreurdaad of geweld tussen criminele bendes.

Tegen de BBC zegt Savvas Sfrantzis, die 's nachts aan het werk was, dat hij zag dat een man meerdere keren op een vrouw instak. Hij dacht eerst dat de dader probeerde de ketting van de vrouw te stelen. "Hij was heel koel en raakte niet in paniek en reageerde niet of zo", zegt Sfrantzis. "Nadat hij haar tussen de vijf en zeven keer had gestoken, liep hij weg alsof er niets was gebeurd."

David Nash, uitbater van de gaybar Village Inn in Hurst Street, zegt dat hij na een "normale nacht" werken na 02.00 uur iemand hoorde schreeuwen: "Stop hem! Hij heeft iemand neergestoken." Op het moment dat het nachtleven op zijn einde liep, werd volgens hem "het gebied overspoeld met gepantserde politievoertuigen, normale politie-auto's, politie te voet en ambulances".

Premier Boris Johnson zei op Twitter mee te leven met de mensen die zijn getroffen door het "verschrikkelijke incident" in de Engelse stad. Hij bedankte de hulpdiensten voor hun inzet.

Meer uit Buitenland

EU stuurt acht vliegtuigen met hulpmiddelen naar Soedan

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie stuurt acht vliegtuigen met hulpgoederen naar Soedan vanwege het gewapende conflict in de regio Darfur. De eerste vlucht met 100 ton aan water, verzorgingsmiddelen en medicijnen is vrijdag afgeleverd. De overige vluchten vertrekken in december en januari.

3 minuten geleden
Kremlin noemt opgeven NAVO-wens Kyiv basis voor onderhandelingen

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland ziet het feit dat Oekraïne afziet van zijn doel om lid te worden van de NAVO als de "hoeksteen" voor verdere gesprekken om een einde te maken aan de oorlog. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky kwam de Russen zondag tegemoet door die wens te laten vallen. Wel wil hij veiligheidsgaranties van het Westen.

3 minuten geleden
Buitenlandministers willen EU-veiligheidsgaranties voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet veiligheidsgaranties van de EU krijgen, vinden de ministers van Buitenlandse Zaken van onder andere Duitsland, Denemarken, Estland en Litouwen. De ministers van Denemarken en Estland hebben maandag gezegd daar een bijdrage aan te willen leveren, waarbij Estland concreet het sturen van troepen noemde. Het gebruik van de bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne maakt volgens deze ministers eveneens deel uit van veiligheidsgaranties.

1 uur geleden
Louvre gesloten vanwege staking personeel

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Toeristen staan voor een dichte deur bij het Louvre, het immens populaire museum in Parijs. Honderden medewerkers hebben voor een staking gestemd, melden de bonden maandag.

1 uur geleden
Dodental loopt op na overstromingen Marokko

SAFI (ANP/RTR) - Het dodental na de plotselinge overstromingen zondag in de Marokkaanse kuststad Safi is opgelopen naar zeker 37, meldden Marokkaanse autoriteiten. In een uur tijd viel er zoveel regen dat tientallen huizen en winkels onder water kwamen te staan. Ook werden auto's meegesleurd en is er schade ontstaan aan wegen in omliggende gebieden.

1 uur geleden
Australië werkt aan strengere wapenwetgeving na aanslag

CANBERRA (ANP) - De Australische politiek gaat de wapenwetgeving aanscherpen na de Bondi Beach-aanslag. Premier Anthony Albanese bevestigde na politiek topoverleg met leiders van deelstaten dat er landelijke maatregelen komen, berichten omroep ABC en 9News.

1 uur geleden
Pussy Riot in Rusland aangemerkt als extremistische organisatie

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische punkband Pussy Riot is in Rusland op de lijst met extremistische organisaties gezet. Daardoor zijn niet alleen de optredens van de groep verboden, maar wordt het bijvoorbeeld ook illegaal om berichten van de band op sociale media te liken.

1 uur geleden