Politie massaal aanwezig in Birmingham na steekincidenten
BIRMINGHAM (ANP) - In de Britse stad Birmingham is de politie in groten getale aanwezig in een poging de dader van een reeks steekincidenten te pakken. Inmiddels hebben agenten een mes gevonden in de goot in het centrum van de stad. Maar of dat ook het moordwapen is, moet volgens politiechef Steve Graham nog worden vastgesteld.
Bij de steekpartijen in de nacht van zaterdag op zondag zijn een dode en zeven gewonden gevallen. Twee slachtoffers zijn zwaargewond. De overledene is een man. De twee zwaargewonden zijn een man en een vrouw, aldus de politie. De Britse minister van Buitenlandse Zaken Dominic Raab zegt dat hij voorlopig geen informatie heeft die wijst op een terroristisch motief, maar zei daarbij dat mensen "zeer waakzaam" moeten blijven.
De steekpartijen vonden plaats op vier verschillende plaatsen in het stadscentrum. De politie gaat ervan uit dat de aanvallen verband houden met elkaar. "We zoeken één verdachte", zei Graham. Onderzoekers proberen volgens de politiechef de verdachte te identificeren en op te sporen. "U kunt er zeker van zijn dat we er alles aan doen om degene die verantwoordelijk is op te sporen en te achterhalen wat er precies is gebeurd." In het centrum van de stad is de politie massaal aanwezig.
Motief
Het is nog onduidelijk wat het motief is voor de steekincidenten. Er lijken willekeurige mensen te zijn aangevallen. De politie beschikt volgens Britse media nog niet over aanwijzingen dat sprake is van een terreurdaad of geweld tussen criminele bendes.
Tegen de BBC zegt Savvas Sfrantzis, die 's nachts aan het werk was, dat hij zag dat een man meerdere keren op een vrouw instak. Hij dacht eerst dat de dader probeerde de ketting van de vrouw te stelen. "Hij was heel koel en raakte niet in paniek en reageerde niet of zo", zegt Sfrantzis. "Nadat hij haar tussen de vijf en zeven keer had gestoken, liep hij weg alsof er niets was gebeurd."
David Nash, uitbater van de gaybar Village Inn in Hurst Street, zegt dat hij na een "normale nacht" werken na 02.00 uur iemand hoorde schreeuwen: "Stop hem! Hij heeft iemand neergestoken." Op het moment dat het nachtleven op zijn einde liep, werd volgens hem "het gebied overspoeld met gepantserde politievoertuigen, normale politie-auto's, politie te voet en ambulances".
Premier Boris Johnson zei op Twitter mee te leven met de mensen die zijn getroffen door het "verschrikkelijke incident" in de Engelse stad. Hij bedankte de hulpdiensten voor hun inzet.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Oekraïne heeft de voorbije maand het aantal middellangeafstandsaanvallen op Rusland verdubbeld, en is van plan om die aanvallen te blijven opvoeren. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X. Hij zegt ook dat de productie van drones en robots, zoals autonome karretjes voor op het slagveld, de komende tijd verder verhoogd wordt.
43 minuten geledenPOLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en tientallen mensen verwond, melden de autoriteiten. Ook in Charkiv viel een dode en raakten vier mensen gewond. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat de aanvallen voornamelijk gericht waren op energievoorzieningen.
3 uur geledenSUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
6 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
7 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
8 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
8 uur geleden