Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Malmö op scherp voor Eurovisie Songfestival

Politie Malmö op scherp voor Eurovisie Songfestival

MALMÖ (ANP) - Malmö zet zich schrap voor de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival. De veiligheidsmaatregelen in de stad zijn zichtbaar opgeschroefd. Overal in de stad patrouilleren agenten en vooral het gebied rond de Malmö Arena wordt scherp in de gaten gehouden: de wegen zijn afgezet met roadblocks en op de daken staan sluipschutters paraat.

De maatregelen zijn genomen omdat het niveau van terreurdreiging in Zweden hoog is. Ook is de politie alert op mogelijke ongeregeldheden rond geplande demonstraties. Veel mensen vinden dat Israël geweerd had moeten worden van het songfestival om de oorlog in Gaza.

In vergelijking met de afgelopen songfestivaljaren in Rotterdam, Turijn en Liverpool is de politie dan ook zichtbaar meer aanwezig. Andere recente edities als Kyiv (2017) en Tel Aviv (2019), waar ook geweld dreigde, kenden echter ook een hoge beveiliging met zelfs inzet van veel militairen en zware pantservoertuigen.

Inzet bomhonden

Wat dit jaar vooral opvalt, is de extra beveiliging in de hotels waar de delegaties logeren. De gebouwen werden vooraf grondig geïnspecteerd met behulp van bomhonden, er zijn detectiepoortjes geïnstalleerd en gewone mensen komen niet zomaar binnen.

De Israëlische inzending Eden Golan is zelfs geadviseerd de hele week op haar kamer te blijven en alleen naar buiten te komen voor de repetities en de shows. AVROTROS heeft dit jaar voor het eerst een persoonlijke beveiliger mee die Joost Klein in de gaten houdt.

Alert op demonstratie

De politie in Malmö zal zich ondertussen voornamelijk bezighouden met donderdag wanneer er een massademonstratie in het centrum staat gepland. Mogelijk komen er tienduizenden mensen op af. Inwoners van Malmö lijken daar al op voor te sorteren want aan tientallen balkons hangt de Palestijnse vlag al te wapperen.

Meer uit Buitenland

Premier Spanje stopt vakantie, bezoekt gebieden met bosbranden

MADRID (ANP/DPA/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft zijn vakantie onderbroken en door branden getroffen gebieden in de provincies Ourense en León bezocht. In Spanje zijn de natuurbranden in het noordwesten van het land nog altijd niet onder controle.

1 uur geleden
VS-gezant: Russen doen concessies bij vijf gebieden Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Volgens de speciale Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft Moskou bij vijf gebieden in Oekraïne concessies gedaan. De Russen hebben bij hun overleg vrijdag met de Amerikaanse president Donald Trump bepaalde toegevingen gedaan met betrekking tot alle vijf regio's in Oost-Oekraïne. "Er is een belangrijke discussie gaande over Donetsk en wat daar zal gebeuren", vertelde Witkoff aan CNN.

2 uur geleden
Staking en demonstraties in Israël voor einde strijd Gaza

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - In steden in Israël is op grote schaal geprotesteerd tegen het beleid van de regering om de aanvallen op de Gazastrook verder op te voeren. Ook is een staking uitgeroepen tegen het beleid dat de levens van de resterende gijzelaars in de Gazastrook in gevaar zou kunnen brengen. De betogers eisen een deal met Hamas om ze vrij te krijgen.

4 uur geleden
NAVO bevestigt deelname Rutte aan top in Washington over Oekraïne

BRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO heeft bevestigd dat de secretaris-generaal van de verdragsorganisatie, Mark Rutte, maandag ook aanwezig is in Washington voor een topbijeenkomst over Oekraïne. Eerder zondag meldde persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen dat Rutte ook naar de top gaat, samen met een reeks Europese leiders.

4 uur geleden
Duitse regeringsleider Merz ook naar Washington

BERLIJN (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz is maandag ook in Washington voor gesprekken met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en andere Europese leiders. De reis is bedoeld om informatie uit te wisselen met de Amerikaanse president Donald Trump, na diens ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin in Alaska, aldus een woordvoerder.

5 uur geleden
Indonesië viert 80e verjaardag van uitroepen onafhankelijkheid

JAKARTA (ANP) - Indonesië viert dat tachtig jaar geleden de nationalist Soekarno (1901-1970) in het toenmalige Batavia de onafhankelijkheid uitriep. De dag van deze Proklamasi is de nationale feestdag. Bij het presidentiële Merdeka-paleis in Jakarta vieren Indonesiërs deze dag plechtig en feestelijk, met veel zang, dans en muziek.

5 uur geleden
EU-kopstuk bevestigt dat ze Zelensky vergezelt bij Trump

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, bevestigt dat ze bij het gesprek zal zijn van de Oekraïense president Zelensky met de Amerikaanse president Trump maandag in Washington. Ze gaat op verzoek van Zelensky mee. Volgens haar zijn er ook andere Europese leiders aanwezig.

5 uur geleden