Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Malmö op scherp voor Eurovisie Songfestival

Politie Malmö op scherp voor Eurovisie Songfestival

MALMÖ (ANP) - Malmö zet zich schrap voor de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival. De veiligheidsmaatregelen in de stad zijn zichtbaar opgeschroefd. Overal in de stad patrouilleren agenten en vooral het gebied rond de Malmö Arena wordt scherp in de gaten gehouden: de wegen zijn afgezet met roadblocks en op de daken staan sluipschutters paraat.

De maatregelen zijn genomen omdat het niveau van terreurdreiging in Zweden hoog is. Ook is de politie alert op mogelijke ongeregeldheden rond geplande demonstraties. Veel mensen vinden dat Israël geweerd had moeten worden van het songfestival om de oorlog in Gaza.

In vergelijking met de afgelopen songfestivaljaren in Rotterdam, Turijn en Liverpool is de politie dan ook zichtbaar meer aanwezig. Andere recente edities als Kyiv (2017) en Tel Aviv (2019), waar ook geweld dreigde, kenden echter ook een hoge beveiliging met zelfs inzet van veel militairen en zware pantservoertuigen.

Inzet bomhonden

Wat dit jaar vooral opvalt, is de extra beveiliging in de hotels waar de delegaties logeren. De gebouwen werden vooraf grondig geïnspecteerd met behulp van bomhonden, er zijn detectiepoortjes geïnstalleerd en gewone mensen komen niet zomaar binnen.

De Israëlische inzending Eden Golan is zelfs geadviseerd de hele week op haar kamer te blijven en alleen naar buiten te komen voor de repetities en de shows. AVROTROS heeft dit jaar voor het eerst een persoonlijke beveiliger mee die Joost Klein in de gaten houdt.

Alert op demonstratie

De politie in Malmö zal zich ondertussen voornamelijk bezighouden met donderdag wanneer er een massademonstratie in het centrum staat gepland. Mogelijk komen er tienduizenden mensen op af. Inwoners van Malmö lijken daar al op voor te sorteren want aan tientallen balkons hangt de Palestijnse vlag al te wapperen.

Meer uit Buitenland

Linkse oppositieleider voor samenwerking met Arabische partijen

TEL AVIV (ANP/AFP) - De leider van de grootste linkse partij in Israël, Yair Golan, heeft zijn bondgenoten in het oppositieblok opgeroepen tot samenwerking met Arabische partijen om premier Benjamin Netanyahu af te zetten. De steun van Arabische partijen is mogelijk cruciaal voor de vorming van een regeringscoalitie.

39 minuten geleden
Argentinië: Bolsonaro op weg naar Ecuador

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Senator Flávio Bolsonaro, die zondag de Braziliaanse presidentsverkiezingen verloor, is via Argentinië naar Ecuador gereisd, meldden Argentijnse autoriteiten. Eerder hadden bronnen gemeld dat hij onderweg was naar de VS, waar hij op een visum kan rekenen.

1 uur geleden
Verkiezingen Israël: regeringsblok Netanyahu blijft aan kop

JERUZALEM (ANP) - Met meer dan 70 procent van de stemmen geteld in Israël blijft het blok van premier Benjamin Netanyahu aan kop met 54 zetels. Dat meldt The Times of Israel rond 09.00 uur Nederlandse tijd.

3 uur geleden
Trump over verkiezingen: Netanyahu heeft het erg goed gedaan

TEXAS (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn Israëlische collega Benjamin Netanyahu het erg goed gedaan. Dat zei hij tegen verslaggevers nadat hij een bijeenkomst in Texas had bijgewoond, zo bericht The Times of Israel.

3 uur geleden
Trump over komst Bolsonaro naar VS: het zijn aardige mensen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump staat achter de komst van de Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro naar de Verenigde Staten. Hij zei dat woensdag tegen verslaggevers. Bolsonaro vertrok naar de VS nadat hij zondag de presidentsverkiezingen had verloren.

3 uur geleden
Zelensky: vooruitgang aan het front, inclusief nieuwe operatie

KYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn land terrein heroverd met een reeks offensieven, waaronder een operatie die niet eerder was aangekondigd. Hij zei dat dinsdag in zijn avondlijke videotoespraak.

4 uur geleden
VS verstrekken visa aan Flávio Bolsonaro en familieleden

WASHINGTON (ANP) - Flávio Bolsonaro en leden van zijn familie hebben een visum voor de Verenigde Staten gekregen. Dat heeft een hoge functionaris van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld, aldus The Washington Post.

4 uur geleden