Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie mag voetbalfans Enschede fouilleren na wapenvondst

Politie mag voetbalfans Enschede fouilleren na wapenvondst

ENSCHEDE (ANP) - De politie mag groepen voetbalsupporters in Enschede tijdelijk preventief fouilleren. Dat hebben de politie en de gemeente woensdagavond bekendgemaakt. Aanleiding is de vondst van wapens bij een supportersgroep in de stad eerder op de avond.

De bevoegdheid om tijdelijk te fouilleren is om 21.45 uur ingegaan en geldt voor de hele gemeente. De maatregel is gericht op "alle supportersgroepen", staat in een verklaring van de politie en de gemeente, en is bedoeld om geweld tussen die groepen te voorkomen.

Donderdagavond speelt FC Twente in de tweede voorronde van de Conference League tegen de Zweedse voetbalclub Hammarby IF. Vanwege die wedstrijd gold in de binnenstad van Enschede sinds woensdagochtend al een noodverordening. Tot vrijdag 10.00 uur mogen supporters van Hammarby IF niet in de binnenstad komen, om ongeregeldheden te voorkomen.

Veel politie

In aanloop naar het duel donderdagavond was woensdagavond veel politie op de been in Enschede en omgeving. Volgens de Duitse politie, die ook is ingezet in het grensgebied, waren er aanwijzingen voor confrontaties tussen hooligans. Op beelden van lokale media is te zien dat de politie zich begeeft tussen aanhangers van de Twentse club en dat ook de Mobiele Eenheid (ME) is ingezet.

Volgens RTV Oost is in de wijk Pathmos een groep van zo'n vijftig FC Twente-supporters tegengehouden door de ME. Een woordvoerder van de politie kon dat eerder op de avond niet bevestigen. Wel liet hij weten dat er een paar staandehoudingen zijn verricht in Enschede, maar dat niemand is aangehouden.

Probleemfans

De Duitse politie in de regio Borken, over de grens bij Enschede, meldt dat zowel de Nederlandse als de Duitse politie woensdagavond in het grensgebied aanwezig zijn. Volgens de politie in Duitsland zijn er aanwijzingen dat "probleemfans" van beide clubs het op "gewelddadige confrontaties" hebben voorzien in het grensgebied rond Enschede en Haaksbergen, ook aan de Duitse kant.

Volgens de Duitse politie waren ook de harde kern van de Duitse voetbalclub Schalke en die van Ajax onderweg naar het gebied. De Schalke-aanhangers zouden bevriende Twentse fans willen steunen en de Ajax-supporters zouden de Zweedse Hammarby IF-aanhang willen versterken. De Duitse politie zegt hierover in nauw contact te staan met Nederlandse collega-agenten.

Meer uit Binnenland

Boeren overhandigen brandbrief in Borculo

BORCULO (ANP) - Boeren hebben bij het gemeentehuis in het Gelderse Borculo een brandbrief overhandigd aan het college van burgemeesters en wethouders. Volgens een ANP-verslaggever hebben zich daar honderden mensen met hun trekkers verzameld.

7 uur geleden
Circa 150 boeren met tractoren bij gemeentehuis Borculo

BORCULO (ANP) - Zo'n 150 boeren zijn maandagavond met hun trekkers samengekomen bij het gemeentehuis van het Gelderse Borculo om een brandbrief te overhandigen aan het college van burgemeesters en wethouders, ziet een ANP-verslaggever. De bezorgde agrariërs willen dat de huidige stikstofplannen worden ingetrokken. Ook op andere plekken in Nederland wordt geprotesteerd.

8 uur geleden
Extra surveillance in Engelen en Bokhoven na bekladdingen

DEN BOSCH (ANP) - In de Brabantse dorpen Engelen en Bokhoven wordt extra gesurveilleerd, nadat daar afgelopen weekend meerdere woningen waren beklad met teksten tegen asielopvang. Dat staat in een extra informatiebrief die de gemeente Den Bosch naar de raad heeft gestuurd.

9 uur geleden
Pathé komt in nacht en ochtend met extra vertoningen The Odyssey

AMSTERDAM (ANP) - Bioscoopketen Pathé gaat de komende weken in de nacht en ochtend in IMAX-zalen extra voorstellingen van de film The Odyssey vertonen. Zo staan op dit moment in Pathé Arena in Amsterdam op 7 en 8 augustus twee vertoningen om 08.00 uur in de ochtend gepland en organiseert Pathé Schouwburgplein in Rotterdam de komende weekenden om 23.30 uur extra nachtvertoningen van de film.

10 uur geleden
Boeren voeren actie tegen stikstofbeleid kabinet

GORINCHEM (ANP) - Boeren voeren actie tegen de stikstofplannen van het kabinet. Onder meer Agractie, de vakbond van melkveehouders en vissersactiegroep EMK willen dat landbouwminister Jaimi van Essen de stikstofplannen intrekt en dat boerenbedrijven hun vergunningen mogen houden.

14 uur geleden
Tientallen meldingen van discriminatie bij start WorldPride

AMSTERDAM (ANP) - Tientallen mensen hebben afgelopen weekend, tijdens de start van WorldPride in Amsterdam, melding gemaakt van discriminatie tegen de lhbt+-gemeenschap, aldus een woordvoerder van de organisatie RITA.

15 uur geleden
Rijkswaterstaat: forse afname vrachtverkeer op Merwedebrug

GORINCHEM (ANP) - Sinds de installatie van speciale camera's op de Merwedebrug dit weekend is het vrachtverkeer dat nog over de brug gaat "fors afgenomen". Een woordvoerder van Rijkswaterstaat zei dat tijdens een persmoment bij de brug. Exacte cijfers heeft hij nog niet.

15 uur geleden