Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie mag voetbalfans Enschede fouilleren na wapenvondst

Politie mag voetbalfans Enschede fouilleren na wapenvondst

ENSCHEDE (ANP) - De politie mag groepen voetbalsupporters in Enschede tijdelijk preventief fouilleren. Dat hebben de politie en de gemeente woensdagavond bekendgemaakt. Aanleiding is de vondst van wapens bij een supportersgroep in de stad eerder op de avond.

De bevoegdheid om tijdelijk te fouilleren is om 21.45 uur ingegaan en geldt voor de hele gemeente. De maatregel is gericht op "alle supportersgroepen", staat in een verklaring van de politie en de gemeente, en is bedoeld om geweld tussen die groepen te voorkomen.

Donderdagavond speelt FC Twente in de tweede voorronde van de Conference League tegen de Zweedse voetbalclub Hammarby IF. Vanwege die wedstrijd gold in de binnenstad van Enschede sinds woensdagochtend al een noodverordening. Tot vrijdag 10.00 uur mogen supporters van Hammarby IF niet in de binnenstad komen, om ongeregeldheden te voorkomen.

Veel politie

In aanloop naar het duel donderdagavond was woensdagavond veel politie op de been in Enschede en omgeving. Volgens de Duitse politie, die ook is ingezet in het grensgebied, waren er aanwijzingen voor confrontaties tussen hooligans. Op beelden van lokale media is te zien dat de politie zich begeeft tussen aanhangers van de Twentse club en dat ook de Mobiele Eenheid (ME) is ingezet.

Volgens RTV Oost is in de wijk Pathmos een groep van zo'n vijftig FC Twente-supporters tegengehouden door de ME. Een woordvoerder van de politie kon dat eerder op de avond niet bevestigen. Wel liet hij weten dat er een paar staandehoudingen zijn verricht in Enschede, maar dat niemand is aangehouden.

Probleemfans

De Duitse politie in de regio Borken, over de grens bij Enschede, meldt dat zowel de Nederlandse als de Duitse politie woensdagavond in het grensgebied aanwezig zijn. Volgens de politie in Duitsland zijn er aanwijzingen dat "probleemfans" van beide clubs het op "gewelddadige confrontaties" hebben voorzien in het grensgebied rond Enschede en Haaksbergen, ook aan de Duitse kant.

Volgens de Duitse politie waren ook de harde kern van de Duitse voetbalclub Schalke en die van Ajax onderweg naar het gebied. De Schalke-aanhangers zouden bevriende Twentse fans willen steunen en de Ajax-supporters zouden de Zweedse Hammarby IF-aanhang willen versterken. De Duitse politie zegt hierover in nauw contact te staan met Nederlandse collega-agenten.

Meer uit Binnenland

Almelo: vier autobranden in half uur, politie stuurt bericht uit

ALMELO (ANP) - De politie heeft zaterdagavond om 23.45 uur een bericht via Burgernet uitgestuurd in verband met diverse autobranden in de omgeving van Almelo. Volgens RTV Oost ging het om vier autobranden binnen een half uur op verschillende locaties in Almelo.

2 uur geleden
Pakketbezorger gaat aangifte doen tegen taserende agent

AMSTERDAM (ANP) - De pakketbezorger die eerder deze week in de Amsterdamse Jordaan door een motoragent werd getaserd, gaat daarvan begin komende week aangifte doen. Dat bevestigt zijn advocaat Gerald Roethof na berichtgeving van AT5.

6 uur geleden
34 aanhoudingen na onrust in Den Haag, meesten minderjarig

DEN HAAG (ANP) - Hoewel er geen rellen of plunderingen hebben plaatsgevonden, heeft de politie zaterdag 34 mensen aangehouden tijdens onrust in Den Haag. Het overgrote deel van hen is minderjarig en afkomstig uit diverse plaatsen, waaronder Amsterdam, Beerta, Lemele en Zwijndrecht. De jongeren werden onder meer aangehouden voor openlijke geweldpleging, het dragen van gezichtsbedekkende kleding en het bezitten van verboden middelen, zoals illegaal vuurwerk.

8 uur geleden
Sovjet Ereveld in Leusden opnieuw beklad

LEUSDEN (ANP) - Het Sovjet Ereveld in Leusden is opnieuw beklad. Dit keer zijn de obelisk en de gedenkmuur met rode en zwarte verf besmeurd. Op beelden op de sociale media van de begraafplaats is te zien dat er leuzen zijn aangebracht als 'Fuck Refugees', 'Not against Russians but against commies' en 'Dutch government = commies'.

10 uur geleden
Stuurloze boot had 36 Afghanen en 2 Soedanezen aan boord

HOOGERHEIDE (ANP) - De groep migranten die zaterdagochtend van een rubberboot voor de Zeeuwse kust is gehaald, verblijft in de Brigade Brabant-Oost van de marechaussee in Hoogerheide. Het gaat om 36 mannen uit Afghanistan, zegt een woordvoerder van de marechaussee.

10 uur geleden
Haagse winkeliers schatten schade onrust op vele duizenden euro's

DEN HAAG (ANP) - De schade van de protesten loopt voor Haagse winkeliers waarschijnlijk in de vele duizenden euro's, ondanks dat het in een groot deel van de Haagse binnenstad zaterdag vrij rustig bleef. Dat schat voorzitter Bas Winkler van Binnenstad in Bedrijf, het overkoepelende samenwerkingsverband van ondernemersverenigingen in de binnenstad van Den Haag.

12 uur geleden
Gemeente Den Haag breidt noodbevel centrum uit

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag heeft het noodbevel dat zaterdag geldt voor het kernwinkelgebied van de stad uitgebreid naar het Malieveld en het Centraal Station. Het is op verschillende plekken onrustig in de stad door een oproep tot rellen en plunderingen via sociale media en voetbalfans die zeggen daar te zijn 'ter bescherming' van de stad.

13 uur geleden