Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie mag verdachte vanaf zondag ook in België aanhouden

Politie mag verdachte vanaf zondag ook in België aanhouden

BRUSSEL (ANP) - De Nederlandse politie mag vanaf zondag verdachten tot in België en Luxemburg achtervolgen en aanhouden. En omgekeerd geldt hetzelfde. Dat hebben de drie Benelux-landen afgesproken in een verdrag dat ze donderdag ondertekenden.

Het politieverdrag maakt het politiewerk "drempelloos of beter grenzeloos", zegt secretaris-generaal Frans Weekers van de Benelux-unie. Nederlandse speciale eenheden kunnen voortaan bijspringen als hun Belgische collega's net over de grens speuren naar een zwaarbewapende extreemrechtse oud-militair met mogelijke terreurplannen. En een minister op weg naar een Brussels overleg hoeft niet langer van beveiligersescorte te wisselen.

De politie- en andere diensten van de drie landen gaan verder veel meer informatie uitwisselen. Daardoor kan een Nederlandse burgemeester straks beletten dat een Belg met een ellenlang strafblad er toch een coffeeshop opent. Die mogelijkheden kunnen politie, justitie en bestuurders goed gebruiken in hun moeizame gevecht met steeds brutalere drugsbendes. Die pendelen moeiteloos tussen Rotterdam en Antwerpen en buiten de beperkingen waarop agenten aan de grens stuiten waar mogelijk uit.

Het verdrag is "het beste en meest vergaande politieverdrag in Europa en eigenlijk ook ver daarbuiten", stelt Weekers. Hij hoopt dat de Benelux daarmee school maakt.

Meer uit Binnenland

Site Stem op een Vrouw rond verkiezingen op zwart na ddos-aanval

DEN HAAG (ANP) - De website van emancipatiebeweging Stem op een Vrouw is op de dag van de Tweede Kamerverkiezingen digitaal aangevallen. Op de ochtend van de verkiezingsdag ging de website volledig uit de lucht, de avond ervoor was de website al traag.

8 uur geleden
Veiligheidsrisicogebied delen Amsterdam om duel Ajax-Galatasaray

AMSTERDAM (ANP) - Een deel van de Amsterdamse binnenstad en het gebied rond de Johan Cruijff ArenA geldt woensdag vanaf het middaguur tot middernacht als veiligheidsrisicogebied in verband met de wedstrijd tussen Ajax en de Turkse club Galatasaray. De driehoek (politie, justitie en burgemeester) zegt met de maatregel te willen bijdragen aan een veilig verloop van de wedstrijd. "De Amsterdamse driehoek houdt rekening met openbare ordeverstoringen en het afsteken van zwaar illegaal vuurwerk, gelet op recente eerdere ervaringen rondom Europese wedstrijden en specifiek de vorige ontmoeting tussen deze twee clubs."

8 uur geleden
Vitens: drinkwater Utrecht weer schoon en veilig

UTRECHT (ANP) - Het drinkwater in Utrecht en omgeving is weer schoon en veilig om te drinken. Volgens drinkwaterbedrijf Vitens tonen de laatste testresultaten dit aan. Daarmee vervalt het advies om het water uit de kraan eerst te koken voor gebruik.

9 uur geleden
Verdachte (35) dodelijke schietpartij Rotterdam langer vast

ROTTERDAM (ANP) - Een 35-jarige man uit Rotterdam blijft twee weken langer vastzitten voor mogelijke betrokkenheid bij een dodelijke schietpartij zaterdagavond. De man wordt verdacht van doodslag en het bezit van een vuurwapen, meldt het Openbaar Ministerie. Bij het incident in een huis aan de Zevenkampse Ring in het Rotterdamse stadsdeel Prins Alexander werd een 41-jarige Rotterdammer gedood.

9 uur geleden
Eis celstraf voor verlaten van dodelijke crash na diefstal kluis

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van zes maanden geëist tegen de 20-jarige Houdaifa L. uit Utrecht voor het verlaten van de plek van een dodelijk ongeluk. Bij de crash op 3 oktober vorig jaar op de A50 bij het knooppunt Valburg kwamen twee 21-jarige mannen uit Utrecht om het leven. Een 25-jarige man uit Oss raakte zwaargewond. De auto vervoerde een grote kluis die was gestolen uit een autobedrijf in Vaassen.

10 uur geleden
Dronevliegers rond NAVO-top krijgen boetevoorstel van OM

HAARLEM (ANP) - Dronevliegers die rond de NAVO-top toch met hun drone hebben gevlogen in het gebied waar een vliegverbod gold, hebben een boetevoorstel gekregen. Het OM heeft de 29 vliegers zogenoemde transactievoorstellen gedaan, die variëren van 350 tot 1350 euro. De vliegers mogen het betalen ook weigeren, waarna een dagvaarding volgt en de zaak wordt voorgelegd aan de rechter.

10 uur geleden
Utrechtse politiek pleit na drinkwaterproblemen voor noodvoorraad

UTRECHT (ANP) - Enkele politieke partijen in de provincie Utrecht hebben gepleit voor het aanleggen van een noodwatervoorraad. De VVD, PvdA en UtrechtNU! doen die suggestie in schriftelijke vragen aan het college van Gedeputeerde Staten naar aanleiding van de recente drinkwaterproblemen in Utrecht. In delen van de provincie is het drinkwater verontreinigd met de darmbacterie enterokokken.

11 uur geleden