Politie maant demonstranten op de Dam te vertrekken
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft de demonstranten op de Dam in Amsterdam gevorderd om te vertrekken. De actievoerders worden gewaarschuwd dat er geweld gebruikt kan worden als zij niet vrijwillig weggaan, hoort een verslaggever van het ANP.
De pro-Palestijnse demonstratie mocht eigenlijk niet plaatsvinden op de Dam om de noodverordening die geldt in de hoofdstad. De gemeente had de activisten op het laatste moment een ontheffing verleend om op het Westergasterrein te protesteren, maar daar werd geen gehoor aan gegeven. "De actiegroepen verzetten zich middels deze demonstratie tegen de onderdrukking van de gemeente", lieten zij eerder woensdagavond weten.
Een deel van de groep heeft gehoor gegeven aan de oproep van de politie, maar een ander deel blijft op de Dam. Zij worden ingesloten door de politie, ziet de verslaggever. De andere groep wordt door politie te paard weggedreven van de Dam.
De omsingelde groep bestaat nog uit zo'n tweehonderd man. Het is de bedoeling dat zij worden aangehouden en worden overgebracht naar het Westergasterrein.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
14 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
18 uur geleden