Politie maant demonstranten op de Dam te vertrekken
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft de demonstranten op de Dam in Amsterdam gevorderd om te vertrekken. De actievoerders worden gewaarschuwd dat er geweld gebruikt kan worden als zij niet vrijwillig weggaan, hoort een verslaggever van het ANP.
De pro-Palestijnse demonstratie mocht eigenlijk niet plaatsvinden op de Dam om de noodverordening die geldt in de hoofdstad. De gemeente had de activisten op het laatste moment een ontheffing verleend om op het Westergasterrein te protesteren, maar daar werd geen gehoor aan gegeven. "De actiegroepen verzetten zich middels deze demonstratie tegen de onderdrukking van de gemeente", lieten zij eerder woensdagavond weten.
Een deel van de groep heeft gehoor gegeven aan de oproep van de politie, maar een ander deel blijft op de Dam. Zij worden ingesloten door de politie, ziet de verslaggever. De andere groep wordt door politie te paard weggedreven van de Dam.
De omsingelde groep bestaat nog uit zo'n tweehonderd man. Het is de bedoeling dat zij worden aangehouden en worden overgebracht naar het Westergasterrein.
Meer uit Binnenland
GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Hondius meert aan in de haven van Granadilla in Tenerife vanwege de aanhoudende harde wind. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid op gezag van de havenautoriteit, die daartoe een verzoek deed.
22 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Met het besluit over nieuwe sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten laat de EU zien dat geweld door kolonisten "echt onacceptabel is", vindt buitenlandminister Tom Berendsen. Hiermee geven de 27 EU-lidstaten een stevig signaal af, zei hij maandag na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
39 minuten geledenOMAHA (ANP/AFP) - De achttien Amerikaanse opvarenden van de Hondius zijn aangekomen in quarantainecentra in de Verenigde Staten. Zij werden zondag geëvacueerd van het cruiseschip waar het hantavirus was uitgebroken.
43 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het aan wal brengen van de opvarenden van de m/v Hondius wordt al enige tijd uitgesteld vanwege plotselinge harde wind. Het Nederlandse cruiseschip waarop een uitbraak van het hantavirus was, ligt sinds zondagochtend voor anker in de industriehaven van Granadilla in Tenerife.
44 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft opnieuw een boete gekregen voor een te hoge uitstoot van schadelijke stoffen. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied int bij het grote staalbedrijf in de IJmond een dwangsom van 3,25 miljoen euro, omdat vanuit de oude kooksgasfabriek 2 onder meer te hoge concentraties PAK's vrijkomen. Stoffen die onder deze noemer vallen, zijn kankerverwekkend.
1 uur geledenLISSE (ANP) - Net als in de afgelopen drie jaar, bezochten tijdens de openingsperiode van Keukenhof in 2026 ruim 1,4 miljoen mensen het lentepark in Lisse. Evenals voorgaande jaren kwam het merendeel van die bezoekers uit Nederland, gevolgd door Duitsland, de Verenigde Staten, Frankrijk en Groot-Brittannië. De gemiddelde leeftijd van bezoekers was 48 jaar.
2 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Het totale bedrag dat het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) aan dwangsommen moet overmaken aan gemeenten voor problemen bij zijn locaties, is tijdens het weekeinde opgelopen tot boven de 10 miljoen euro. Het grootste deel daarvan ging naar de gemeente Westerwolde in Groningen. Daarin ligt het aanmeldcentrum van Ter Apel.
3 uur geleden