
Politie maakt meer bekend over aanslagpleger Tel Aviv
TEL AVIV (ANP) - De aanslagpleger die op de strandpromenade van Tel Aviv vrijdagavond een toerist om het leven bracht en vijf andere toeristen verwondde was een 45-jarige inwoner uit de stad Kafr Qasim, schrijft de Israëlische politie op Twitter.
De dader van de schiet- en ramaanval met een auto werd door de politie doodgeschoten. Een aantal van de slachtoffers hebben de Britse en Italiaanse nationaliteit, schrijft het Israëlische dagblad Haaretz.
Het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken identificeerde het dodelijke slachtoffer van de aanslag als de 36-jarige Alessandro Parini. Volgens de Italiaanse krant Corriere della Sera was de Italiaan uit Rome werkzaam als advocaat.
Eerder op de dag waren in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever twee Britse zussen doodgeschoten die al jaren in Israël woonden.
Meer uit Buitenland
WINDSOR (ANP) - De Britse prins William en zijn vrouw Catherine hebben Donald Trump vanuit de helikopter begeleid naar het koningspaar bij Windsor Castle. De Amerikaanse president en first lady landden woensdagmiddag nabij Windsor in de Marine One. Trump en Melania zijn tot en met donderdag in het Verenigd Koninkrijk voor een staatsbezoek.
8 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het doel van de maatregelen die de Europese Commissie tegen Israël wil nemen, is om de humanitaire situatie in Gaza te verbeteren, niet om Israël te straffen, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag tijdens een persconferentie.
42 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische cultuurminister Miki Zohar wil de subsidie van de Israëlische Ophir-filmprijzen stopzetten, nadat een Arabischtalige film dinsdagavond de Ophir Award voor beste film had gewonnen. Dat melden verschillende Israëlische media, waaronder The Times of Israel. De winnaar van de filmprijs is doorgaans ook de Israëlische inzending voor de internationale filmprijs van de Oscars.
43 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft de "gedwongen verplaatsingen" van de Palestijnen in de Gazastrook veroordeeld. Hij sprak woensdag tijdens de wekelijkse audiëntie zijn solidariteit uit met de bevolking, die volgens hem in "onacceptabele omstandigheden" leeft.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft woensdag een pakket aan maatregelen tegen Israël gepresenteerd. De handelsvoordelen voor export naar de EU worden opgeschort, wat betekent dat er importtarieven op onder meer fruit en groenten worden geheven. Twee extremistische ministers, een aantal Israëlische kolonisten en een aantal Hamasleiders worden op de sanctielijst gezet. Hun tegoeden worden bevroren en ze mogen niet naar de EU reizen.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische krijgsmacht zegt vanuit de lucht al meer dan 150 doelen te hebben geraakt in Gaza-Stad sinds daar maandag op dinsdagnacht het grondoffensief is begonnen. De aanvallen zijn ter ondersteuning van de grondtroepen die door de stad heen trekken.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft in het parlement gezegd dat hij "wezenlijke veranderingen" in de samenleving voorziet. De beslissingen die voor ons liggen, gaan volgens de kanselier "niet om details, maar om zeer wezenlijke zaken". Merz sprak tijdens het algemene debat over zijn regeringsbegroting.
3 uur geleden