Politie maakt einde aan illegale feesten in Schijndel en Nuenen
SCHIJNDEL (ANP) - De politie in Noord-Brabant heeft dit weekeinde een einde gemaakt aan illegale feesten in Schijndel en Nuenen. In totaal kregen veertig mensen een boete.
In Schijndel waren twintig mensen op een illegaal feest bij Manege De Molenheide. De bezoekers kregen een boete wegens overtreding van de coronaregels. Volgens Omroep Brabant is Statenlid Joris van den Oetelaar van Forum voor Democratie (FVD) een van de eigenaren van de manege, maar de politie kon dat niet bevestigen.
Tegen Omroep Brabant zegt Van den Oetelaar dat het een verjaardagsfeest betrof van zijn jongere broer en dat hij er vooraf niets van wist. "Het feest heeft niks met mij te maken. We hebben een familiebedrijf en mijn broertje was zo stom om een feest te geven", zegt hij tegen de omroep.
In Nuenen beëindigde de politie een illegaal feest in een loods. Twintig mensen kregen hier een bekeuring wegens overtreding van de coronaregels.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beëindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De 38-jarige Marvin B. die vastzit omdat hij in januari in Leiderdorp zijn ex-vriendin (52) zou hebben gedood, heeft het geweld dat hij gebruikte gefilmd. B. maakte zes filmpjes, meldde het Openbaar Ministerie donderdag bij een eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag. De opnames, sommige met commentaar, zou hij hebben verstuurd naar een dochter van het slachtoffer en naar twee van haar vriendinnen.
23 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Vier verdachten die donderdag terechtstonden in de zaak rond de dood van de broer van zangeres S10, mogen hun proces in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Alkmaar beslist aan het slot van een regiezitting, waarbij de verdediging wensen voor verder onderzoek kenbaar kon maken. Het viertal komt op 14 april op vrije voeten.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Mensenrechtenorganisaties stappen naar de rechter om vervolging van verhuurplatform Booking.com af te dwingen. Het gaat om de organisatie The Rights Forum samen met enkele partnerorganisaties.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Softwareleverancier ChipSoft heeft woensdagavond softwaresystemen van elektronische patiëntendossiers offline gehaald. Dat bevestigen diverse ziekenhuizen na berichtgeving van techsite Tweakers. ChipSoft heeft te maken met een cyberaanval.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De natuur van de Waddenzee staat onder grote druk, schrijft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een notitie. "Het ecosysteem vertoont structurele tekenen van overbelasting." Onder meer door visserij, defensie-activiteiten en baggeren gaat de natuur steeds verder achteruit.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van Schiphol en drie milieuclubs eisen dat de overheid per direct optreedt tegen de 'herrie' van de luchthaven bij Lijnden en Uithoorn. Greenpeace meldt dat de groep een verzoek tot handhaving heeft ingediend bij de Inspectie Leefomgeving & Transport (ILT).
3 uur geleden