Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie maakt einde aan illegaal feest in Brussels bospark

Politie maakt einde aan illegaal feest in Brussels bospark

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De politie heeft zaterdag een eind gemaakt aan een illegaal evenement in Brussel omdat de aanwezigen maling hadden aan de coronavoorschriften. Een paar duizend mensen, vooral jongeren, hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging op Facebook naar de manifestatie La Boum 2 te komen.

Hoewel het de bedoeling was feest te vieren, was de stemming in het bospark Ter Kameren niet erg feestelijk. Slechts een beperkt aantal verzamelde zich bij de muziekinstallaties en danste. Veel anderen klonterden samen in groepjes. De meesten hielden geen anderhalve meter afstand en droegen geen mondkapje.

De politie, volgens Het Nieuwsblad met 700 man op de been, hield de situatie geruime tijd op afstand in de gaten, onder meer vanuit een helikopter. Met behulp van een drone werden de bezoekers gemaand zich aan de coronamaatregelen te houden, zonder veel succes.

Grimmige sfeer

In de loop van de middag werd de sfeer grimmiger. Volgens getuigen mengden extreemrechtse figuren zich tussen de feestgangers. Demonstranten eisten "vrijheid". Er ontstonden wat vechtpartijtjes en er werd met flessen en vuurwerk gegooid. Een waterkanon reed als waarschuwing richting de vijver, waar een maand geleden tijdens de eerste editie van La Boum (Knalfuif) ernstige ongeregeldheden ontstonden.

De politie besloot even na half zes over te gaan tot de ontruiming van het Ter Kamerenbos wegens het "niet naleven van de gezondheidsmaatregelen". Daarvoor werden behalve manschappen in wapenuitrusting traangas en de waterkanonnen ingezet.

Vernielingen

Veel 'boumers' waren toen al op weg naar huis gegaan, enkele honderden bleven langer hangen op het grasveld bij de waterpartij en in de bosjes. Ze maakten vreugdevuurtjes en bleven de oproerpolitie uitdagen. In de omgeving werden vernielingen aangericht. Onder meer straatmeubilair en verkeerslichten moesten het ontgelden.

Toen ook de laatste raddraaiers uit het park waren verdreven, gingen de schermutselingen nog een tijdlang door op straten in de buurt. Er zijn zeker zestien arrestaties verricht. Drie personen raakten lichtgewond, onder wie twee politieagenten.

Meer uit Buitenland

Regeringspartij Zuid-Korea behoudt oude presidentskandidaat

SEOUL (ANP/RTR) - Een poging van de Zuid-Koreaanse regeringspartij om op het laatste moment van presidentskandidaat te wisselen is mislukt. De partijtop wilde dat oud-minister Kim Moon-soo plaatsmaakte voor de pas afgetreden waarnemend president en premier Han Duck-soo.

7 minuten geleden
Macron: Poetins voorstel voor onderhandelingen 'niet genoeg'

PRZEMYSL (ANP/AFP) - Het voorstel van de Russische president Vladimir Poetin om op 15 mei in Istanbul onderhandelingen met Oekraïne te beginnen om een eind te maken aan de oorlog is "een eerste stap, maar niet genoeg". Dat zegt de Franse president Emmanuel Macron.

1 uur geleden
Zwaargewonden bij viering promotie Hamburger SV

HAMBURG (ANP/DPA) - Zeker twintig mensen zijn zwaargewond geraakt toen fans het voetbalveld bestormden bij de viering van de promotie van Hamburger SV in het Volksparkstadion in Hamburg.

3 uur geleden
Trump: 'gehele reset' in handelsrelatie met China

WASHINGTON (ANP) - Er komt een "gehele reset" in de handelsrelatie tussen de Verenigde Staten en China. Dat zei de Amerikaanse president Trump zaterdagavond op Truth Social. Volgens hem is er op een vriendelijke en constructieve manier onderhandeld en is er grote vooruitgang geboekt in het Zwitserse Genève.

6 uur geleden
Pakistan ontkent schenden bestand, beschuldigt India

ISLAMABAD (ANP/AFP) - Pakistan ontkent het zaterdag met India overeengekomen staakt-het-vuren in Kasjmir te hebben geschonden. Het ministerie van Buitenlandse Zaken zegt in een verklaring dat Pakistan zich "blijft inzetten voor een strikte naleving van het bestand". India beschuldigde Pakistan ervan het bestand binnen een paar uur te hebben geschonden en zei terug te slaan.

10 uur geleden
Britse artiesten willen van premier Starmer bescherming tegen AI

LONDEN (ANP) - Bekende Britten als Dua Lipa, Elton John en Ian McKellen roepen premier Keir Starmer op nog eens te kijken naar de copyrightwetgeving in Groot-Brittannië. Zij willen dat ze door goede wetgeving beter beschermd worden tegen kunstmatige intelligentie (AI), schrijft de BBC.

11 uur geleden
Paus Leo bezoekt het graf van zijn voorganger

ROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft zaterdag een verrassingsbezoek gebracht aan de kerk Santa Maria Maggiore in Rome, waar zijn voorganger paus Franciscus is bijgezet. De nieuwsdienst van het Vaticaan heeft op X een foto gepubliceerd waarop de paus bidt bij de tombe van Franciscus.

12 uur geleden