Politie lost waarschuwingsschot tijdens onderzoek schietincident
ROTTERDAM (ANP) - Tijdens het onderzoek naar een schietincident op de Vuurplaat in de Rotterdamse wijk Feijenoord heeft de politie in de nacht van dinsdag op woensdag een waarschuwingsschot gelost op de Ellewoutsdijkstraat. Dat gebeurde tijdens een achtervolging van een auto die stoptekens van de politie negeerde, aldus een politiewoordvoerster. De auto wist te ontkomen. Er is niemand aangehouden.
Op de Vuurplaat werden rond 01.10 uur meerdere schoten gelost op straat. Volgens de woordvoerster is daarbij niemand gewond geraakt. Wel zijn twee personen aangehouden op de kruising Vuurplaat en Laan op Zuid. Hun rol bij de schietpartij wordt onderzocht.
In juli en augustus vorig jaar waren er diverse schietpartijen kort achter elkaar in Rotterdam-Zuid en besloot de politie een mobiele post in de wijk Feijenoord te plaatsen. De post stond op verschillende locaties in de buurt in Rotterdam-Zuid en bewoners konden er terecht om te praten over de schietincidenten.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
2 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.
5 uur geledenNIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.
5 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
11 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
16 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
16 uur geleden