Politie lost waarschuwingsschot tijdens onderzoek schietincident
ROTTERDAM (ANP) - Tijdens het onderzoek naar een schietincident op de Vuurplaat in de Rotterdamse wijk Feijenoord heeft de politie in de nacht van dinsdag op woensdag een waarschuwingsschot gelost op de Ellewoutsdijkstraat. Dat gebeurde tijdens een achtervolging van een auto die stoptekens van de politie negeerde, aldus een politiewoordvoerster. De auto wist te ontkomen. Er is niemand aangehouden.
Op de Vuurplaat werden rond 01.10 uur meerdere schoten gelost op straat. Volgens de woordvoerster is daarbij niemand gewond geraakt. Wel zijn twee personen aangehouden op de kruising Vuurplaat en Laan op Zuid. Hun rol bij de schietpartij wordt onderzocht.
In juli en augustus vorig jaar waren er diverse schietpartijen kort achter elkaar in Rotterdam-Zuid en besloot de politie een mobiele post in de wijk Feijenoord te plaatsen. De post stond op verschillende locaties in de buurt in Rotterdam-Zuid en bewoners konden er terecht om te praten over de schietincidenten.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.
1 uur geledenWEERT (ANP) - In Weert geldt een noodverordening voor het gebied waar de brandweer nog steeds bezig is met het blussen van de natuurbrand. De noodverordening is donderdagavond laat ingegaan en geldt vrijdag nog steeds, laat een woordvoerder weten.
1 uur geledenDEN HELDER (ANP) - De Vakbond voor Burger en Militair defensiepersoneel (VBM) is het eens met generaal Onno Eichelsheim, die zegt dat oefeningen van Defensie ondanks de droogte niet tijdelijk stilgelegd hoeven te worden. Deze week ontstonden drie grote natuurbranden op militaire terreinen. Voorzitter Jean Debie vindt het desondanks niet onverantwoord om onder de huidige omstandigheden te oefenen. "Militairen weten over het algemeen heel goed wat ze op zulke momenten moeten doen."
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer is nog volop bezig met het controleren en nablussen van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Op meerdere plekken ontstaan nieuwe brandhaarden, die direct door de brandweer worden bestreden om verdere uitbreiding van de brand te voorkomen.
2 uur geledenBONN (ANP) - De Duitse brandweer stuurt vrijdag 21 voertuigen met 67 mensen naar Nederland om te helpen bij het blussen van de natuurbranden. De gespecialiseerde eenheden komen uit de steden Düsseldorf, Leverkusen, Bonn, Königswinter en Ratingen.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In Nederland is vanaf zaterdagmiddag code geel van kracht wegens onweer met windstoten en hagel, meldt het KNMI. Volgens het weerinstituut is er kans op hagelstenen tot 2 centimeter groot en windstoten tot plaatselijk 70 kilometer per uur.
4 uur geleden