Politie looft 50.000 euro uit voor tip opsporing Sami Bounouare
HAARLEM (ANP) - De politie heeft maandag Sami Bekal Bounouare op de Nationale Opsporingslijst gezet. Er is een beloning uitgeloofd van 50.000 euro voor de gouden tip die leidt tot zijn aanhouding. De politie verdenkt de 27-jarige Bounouare van het uitvoeren van een liquidatie in Capelle aan den IJssel in 2021 en van het aansturen van een liquidatiepoging in Haarlem op een Iraanse activist in juni dit jaar. Internationaal wordt hij gezocht voor betrokkenheid bij de moordaanslag op een Spaanse oud-politicus op 9 november vorig jaar in Madrid.
Bounouare heeft volgens de politie een Marokkaans en Spaans paspoort, maar woonde sinds 2010 in Nederland. Hier woonde hij voornamelijk in Rotterdam, maar hij heeft ook in Schiedam en Den Bosch gewoond. Zijn huidige verblijfplaats is onbekend. De politie stelt in het opsporingsbericht dat hij de afgelopen jaren ook is gezien in Colombia, Brazilië, Turkije, Spanje en Qatar.
Voor de liquidatiepoging op de Iraanse activist in Haarlem zitten al drie verdachten vast. Het betreft een Tunesiër (38), een Colombiaan (27) en een vrouw (27) uit Den Bosch. Zij zou de ex-vriendin zijn van de voortvluchtige verdachte en wordt samen met de Tunesiër ook verdacht van betrokkenheid bij de moordaanslag op de Spaanse politicus Alejo Vidal-Quadras, die banden heeft met de Iraanse oppositie. Hij werd op 9 november vorig jaar in zijn hoofd geschoten en overleefde de aanslag ternauwernood.
EU Most Wanted List
Ook wordt Bounouare verdacht van betrokkenheid bij de uitvoering van een liquidatie in Capelle aan den IJssel in 2021. Hierbij werd de 37-jarige Wisam Al-Albassi doodgeschoten terwijl hij zijn hond uitliet. Het slachtoffer werd onder vuur genomen op het Valeriusrondeel in zijn woonplaats.
Maandagavond komt Bounouare op de 'EU Most Wanted List' van Europol. Dinsdag besteedt Opsporing Verzocht aandacht aan de zaak.
Meer uit Binnenland
NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
11 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.
11 uur geledenNIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.
12 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
16 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
18 uur geleden