Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie looft 50.000 euro uit voor tip opsporing Sami Bounouare

Politie looft 50.000 euro uit voor tip opsporing Sami Bounouare

HAARLEM (ANP) - De politie heeft maandag Sami Bekal Bounouare op de Nationale Opsporingslijst gezet. Er is een beloning uitgeloofd van 50.000 euro voor de gouden tip die leidt tot zijn aanhouding. De politie verdenkt de 27-jarige Bounouare van het uitvoeren van een liquidatie in Capelle aan den IJssel in 2021 en van het aansturen van een liquidatiepoging in Haarlem op een Iraanse activist in juni dit jaar. Internationaal wordt hij gezocht voor betrokkenheid bij de moordaanslag op een Spaanse oud-politicus op 9 november vorig jaar in Madrid.

Bounouare heeft volgens de politie een Marokkaans en Spaans paspoort, maar woonde sinds 2010 in Nederland. Hier woonde hij voornamelijk in Rotterdam, maar hij heeft ook in Schiedam en Den Bosch gewoond. Zijn huidige verblijfplaats is onbekend. De politie stelt in het opsporingsbericht dat hij de afgelopen jaren ook is gezien in Colombia, Brazilië, Turkije, Spanje en Qatar.

Voor de liquidatiepoging op de Iraanse activist in Haarlem zitten al drie verdachten vast. Het betreft een Tunesiër (38), een Colombiaan (27) en een vrouw (27) uit Den Bosch. Zij zou de ex-vriendin zijn van de voortvluchtige verdachte en wordt samen met de Tunesiër ook verdacht van betrokkenheid bij de moordaanslag op de Spaanse politicus Alejo Vidal-Quadras, die banden heeft met de Iraanse oppositie. Hij werd op 9 november vorig jaar in zijn hoofd geschoten en overleefde de aanslag ternauwernood.

EU Most Wanted List

Ook wordt Bounouare verdacht van betrokkenheid bij de uitvoering van een liquidatie in Capelle aan den IJssel in 2021. Hierbij werd de 37-jarige Wisam Al-Albassi doodgeschoten terwijl hij zijn hond uitliet. Het slachtoffer werd onder vuur genomen op het Valeriusrondeel in zijn woonplaats.

Maandagavond komt Bounouare op de 'EU Most Wanted List' van Europol. Dinsdag besteedt Opsporing Verzocht aandacht aan de zaak.

Meer uit Binnenland

Rode Kruis luidt noodklok om 'onbegrijpelijke' situatie Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat "straks ook vrouwen en kinderen in Ter Apel zonder opvangplek" staan als er door de overheid niet "onmiddellijk" wordt ingegrepen. De afgelopen dagen werden asielzoekers opgevangen in een congrescentrum in Groningen, vorige week gebeurde dat in Stadskanaal en Gieten. De hulporganisatie noemt het "onbegrijpelijk" dat er niet voldoende slaapplekken gerealiseerd kunnen worden.

37 minuten geleden
Fonds: verzuim bij gemeenten hoogst in ruim 20 jaar

DEN HAAG (ANP) - Het verzuim onder personeel van Nederlandse gemeenten is vorig jaar gestegen naar 7,1 procent. Dat meldt A&O fonds Gemeenten, dat cijfers bijhoudt en dinsdag publiceert. Volgens het fonds is dat het hoogst in ruim twintig jaar.

1 uur geleden
Ggz: 7750 huurhuizen per jaar voor mensen met psychische klachten

AMERSFOORT (ANP) - Jaarlijks zijn minstens 7750 sociale huurwoningen nodig voor mensen met psychische klachten die bijvoorbeeld klaar zijn met een langdurige behandeling in een instelling of uit de gevangenis komen. De Nederlandse ggz heeft dat laten berekenen.

1 uur geleden
Urgenda-oprichter Marjan Minnesma herdacht in rouwadvertenties

DEN HAAG (ANP) - In een reeks rouwadvertenties in Trouw wordt dinsdag stilgestaan bij het overlijden van de oprichter en directeur van de klimaatorganisatie Urgenda, Marjan Minnesma, die vrijdag op 59-jarige leeftijd overleed. "Jij was onze onverschrokken voorvrouw, onze drijvende kracht, ons kompas", schrijft Urgenda onder meer in een rouwadvertentie.

3 uur geleden
Grote brand in loods in Zutphen

ZUTPHEN (ANP) - In Zutphen woedt een grote brand aan de Marsweg, meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Een loods van 40 bij 10 meter staat volledig in brand. De brandweer blust van buitenaf, gezien de omvang van de brand.

5 uur geleden
Natuurbrand bij Koog aan de Zaan

KOOG AAN DE ZAAN (ANP) - Tussen Koog aan de Zaan en Zaandam is maandagavond laat een natuurbrand uitgebroken. De brand woedt aan het Westerwindpad. Het getroffen gebied is ongeveer 20 bij 40 meter. Het gaat om oud gras dat in brand staat, meldt de Veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland.

5 uur geleden
Rode Kruis: zo'n 140 asielzoekers naar nachtopvang in Groningen

TER APEL (ANP) - Maandagavond worden zo'n 140 mensen van Ter Apel naar de nachtopvang in congrescentrum Hanze Plaza in Groningen gebracht. Omdat de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel vol is, brengen asielzoekers sinds vorige week de nacht door in tijdelijke locaties. Dit om te voorkomen dat zij buiten moeten slapen. In de nacht van zondag op maandag ging het om 126 mensen.

7 uur geleden