Politie looft 50.000 euro uit voor tip opsporing Sami Bounouare
HAARLEM (ANP) - De politie heeft maandag Sami Bekal Bounouare op de Nationale Opsporingslijst gezet. Er is een beloning uitgeloofd van 50.000 euro voor de gouden tip die leidt tot zijn aanhouding. De politie verdenkt de 27-jarige Bounouare van het uitvoeren van een liquidatie in Capelle aan den IJssel in 2021 en van het aansturen van een liquidatiepoging in Haarlem op een Iraanse activist in juni dit jaar. Internationaal wordt hij gezocht voor betrokkenheid bij de moordaanslag op een Spaanse oud-politicus op 9 november vorig jaar in Madrid.
Bounouare heeft volgens de politie een Marokkaans en Spaans paspoort, maar woonde sinds 2010 in Nederland. Hier woonde hij voornamelijk in Rotterdam, maar hij heeft ook in Schiedam en Den Bosch gewoond. Zijn huidige verblijfplaats is onbekend. De politie stelt in het opsporingsbericht dat hij de afgelopen jaren ook is gezien in Colombia, Brazilië, Turkije, Spanje en Qatar.
Voor de liquidatiepoging op de Iraanse activist in Haarlem zitten al drie verdachten vast. Het betreft een Tunesiër (38), een Colombiaan (27) en een vrouw (27) uit Den Bosch. Zij zou de ex-vriendin zijn van de voortvluchtige verdachte en wordt samen met de Tunesiër ook verdacht van betrokkenheid bij de moordaanslag op de Spaanse politicus Alejo Vidal-Quadras, die banden heeft met de Iraanse oppositie. Hij werd op 9 november vorig jaar in zijn hoofd geschoten en overleefde de aanslag ternauwernood.
EU Most Wanted List
Ook wordt Bounouare verdacht van betrokkenheid bij de uitvoering van een liquidatie in Capelle aan den IJssel in 2021. Hierbij werd de 37-jarige Wisam Al-Albassi doodgeschoten terwijl hij zijn hond uitliet. Het slachtoffer werd onder vuur genomen op het Valeriusrondeel in zijn woonplaats.
Maandagavond komt Bounouare op de 'EU Most Wanted List' van Europol. Dinsdag besteedt Opsporing Verzocht aandacht aan de zaak.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius vaart de haven van Rotterdam binnen. Het schip kwam tegen 10.00 uur aan en moet nog een klein half uur varen naar de aanlegplek aan de Calandsteiger nummer 7, meldt het Havenbedrijf.
36 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting rond 10.00 uur aan in de haven van Rotterdam. Dat zei havenmeester René de Vries vanaf een persboot. Vanaf daar duurt het nog ongeveer twintig minuten naar de afmeerplek.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De ondernemersorganisaties VNO-NCW Brabant Zeeland en VNO-NCW Midden (Flevoland, Gelderland, Overijssel en Utrecht) roepen het kabinet op netcongestie als een nationale crisis te behandelen. In een brief aan staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) staan voorstellen voor de aanpak van de overbelasting van het stroomnet. Ook de gemeente Eindhoven en regionale ondernemingsverenigingen hebben hun handtekening onder de oproep gezet.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van 74 van de 100 verdachten van wie de politie beelden heeft getoond in een actie tegen oplichting is de identiteit bekend. Inmiddels zijn 38 verdachten verhoord, bij de rest is een verhoor gepland of is het onderzoek nog gaande, laat de politie weten.
4 uur geledenVICTORIA (ANP/AFP) - Een Canadese passagier van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius heeft wel degelijk positief getest op het hantavirus. Dat hebben de Canadese gezondheidsdiensten zondag bekendgemaakt. Zaterdag werd al bekend dat de Canadese opvarende positief had getest, maar met de toevoeging dat het een "voorlopig" resultaat betrof. Een laboratorium heeft de positieve testuitslag nu bevestigd.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De deelname van diverse burgemeesters en wethouders aan Nakba-herdenkingen is niet goed gevallen bij Joodse organisaties. Koepelorganisatie Centraal Joods Overleg (CJO) roept na de herdenkingen van afgelopen weekend bestuurders op "zich te onthouden van eenzijdige politieke stellingnames over het Arabisch-Israëlische conflict en zich te richten op waarvoor zij zijn aangesteld: het dienen van alle inwoners van hun gemeente, zonder onderscheid".
14 uur geledenGENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.
19 uur geleden