Politie looft 50.000 euro uit voor tip opsporing Sami Bounouare
HAARLEM (ANP) - De politie heeft maandag Sami Bekal Bounouare op de Nationale Opsporingslijst gezet. Er is een beloning uitgeloofd van 50.000 euro voor de gouden tip die leidt tot zijn aanhouding. De politie verdenkt de 27-jarige Bounouare van het uitvoeren van een liquidatie in Capelle aan den IJssel in 2021 en van het aansturen van een liquidatiepoging in Haarlem op een Iraanse activist in juni dit jaar. Internationaal wordt hij gezocht voor betrokkenheid bij de moordaanslag op een Spaanse oud-politicus op 9 november vorig jaar in Madrid.
Bounouare heeft volgens de politie een Marokkaans en Spaans paspoort, maar woonde sinds 2010 in Nederland. Hier woonde hij voornamelijk in Rotterdam, maar hij heeft ook in Schiedam en Den Bosch gewoond. Zijn huidige verblijfplaats is onbekend. De politie stelt in het opsporingsbericht dat hij de afgelopen jaren ook is gezien in Colombia, Brazilië, Turkije, Spanje en Qatar.
Voor de liquidatiepoging op de Iraanse activist in Haarlem zitten al drie verdachten vast. Het betreft een Tunesiër (38), een Colombiaan (27) en een vrouw (27) uit Den Bosch. Zij zou de ex-vriendin zijn van de voortvluchtige verdachte en wordt samen met de Tunesiër ook verdacht van betrokkenheid bij de moordaanslag op de Spaanse politicus Alejo Vidal-Quadras, die banden heeft met de Iraanse oppositie. Hij werd op 9 november vorig jaar in zijn hoofd geschoten en overleefde de aanslag ternauwernood.
EU Most Wanted List
Ook wordt Bounouare verdacht van betrokkenheid bij de uitvoering van een liquidatie in Capelle aan den IJssel in 2021. Hierbij werd de 37-jarige Wisam Al-Albassi doodgeschoten terwijl hij zijn hond uitliet. Het slachtoffer werd onder vuur genomen op het Valeriusrondeel in zijn woonplaats.
Maandagavond komt Bounouare op de 'EU Most Wanted List' van Europol. Dinsdag besteedt Opsporing Verzocht aandacht aan de zaak.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
6 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.
1 dag geledenOOSTERHOUT (ANP) - De Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is onduidelijk over het aantal slachtoffers van het ongeluk met de gasfles bij een school in Oosterhout. Eerder zei de veiligheidsregio dat er zo'n vijf slachtoffers waren gevallen, later ging het om zeven mensen en nu blijken het er toch weer vijf.
1 dag geleden