Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Londen arresteert drietal om spionage voor Rusland

Politie Londen arresteert drietal om spionage voor Rusland

LONDEN (ANP) - De politie in Londen heeft drie mannen gearresteerd op verdenking van spionage voor Rusland. Dat meldt de dienst in een persbericht. De locaties in het westen en centrum van Londen waar de drie veertigers werden aangehouden, worden doorzocht. Ook op een ander adres in West-Londen wordt een huiszoeking gedaan.

Volgens het hoofd van de Londense antiterrorismebrigade, Dominic Murphy, gaat het om "proxies", mensen die door buitenlandse veiligheidsdiensten worden gerekruteerd om bijvoorbeeld aan informatie te komen. Waar de drie concreet van worden verdacht, meldt de politie niet. Murphy voegt eraan toe dat dergelijke criminele praktijken strak worden gemonitord en dat wie zich op deze wijze inlaat met buitenlandse veiligheidsdiensten "zeer serieuze consequenties" wacht.

In september werd ook al een drietal nabij Londen gearresteerd op verdenking van het "assisteren" van Rusland. Toen ging het om twee mannen van 41 en 46 en een vrouw van 35.

Meer uit Buitenland

Zelensky houdt hoop op gebruik Russische tegoeden voor lening EU

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt hoop dat de EU bevroren Russische tegoeden zal gebruiken voor een lening, zei hij na afloop van een bijeenkomst met EU-leiders. De EU-leiders praten later donderdag verder over de lening.

25 minuten geleden
EU-leiders: aanpak bedreigingen aan oostflank is prioriteit

BRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders willen dat de bedreigingen aan de oostflank van de EU als eerste worden aangepakt. Het verlenen van concrete steun aan de lidstaten die het dichtst bij Rusland liggen, moet ook met prioriteit worden aangepakt, stellen zij donderdag in een gezamenlijke verklaring.

34 minuten geleden
Grote protesten op Hongaarse herdenkingsdag anti-Sovjetopstand

BOEDAPEST (ANP/AFP) - In de Hongaarse hoofdstad Boedapest zijn tienduizenden mensen de straat opgegaan voor steunbetuigingen aan enerzijds de regering van premier Viktor Orbán, anderzijds aan de oppositie.

1 uur geleden
Zelensky: twee journalisten gedood door Russische drone

KYIV (ANP) - Twee Oekraïense journalisten zijn donderdag omgekomen door een Russische aanval, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op sociale media. Het gaat om Olena Hoebanova en cameraman Yevhen Karmazin. Een derde journalist, Oleksandr Kolytsjev, raakte door dezelfde aanval gewond.

1 uur geleden
Vicepresident Vance: beledigd over stunt rond Westoever

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering is niet blij met de stemming in het Israëlische parlement over de annexatie van de Westelijke Jordaanoever. Vicepresident JD Vance zegt dat het om een politieke stunt gaat, en dat de stemming niet wordt omgezet in beleid. Hij zei zelfs beledigd te zijn. Het kantoor van premier Benjamin Netanyahu spreekt van een provocatie door de oppositie.

2 uur geleden
Britse ex-militair vrijgesproken van moord tijdens Bloody Sunday

BELFAST (ANP/RTR/AFP) - Een Britse ex-militair is vrijgesproken van twee moorden en vijf pogingen tot moord in Noord-Ierland in 1972. De man was de enige die werd vervolgd voor zijn rol bij het gewelddadige optreden van het Britse leger destijds, in wat ook wel Bloody Sunday wordt genoemd.

3 uur geleden
Europarlementariërs willen ambitieuze klimaatdoelen op COP30

STRAATSBURG (ANP) - De EU moet een "voortrekkersrol" blijven spelen tijdens de onderhandelingen op de klimaattop (COP30) eind dit jaar. Dat vinden Europarlementariërs die donderdag een resolutie hebben aangenomen in aanloop naar de top die in november begint in Belém in Brazilië.

3 uur geleden