Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie lanceert applicatie om te chatten met meldkamer

Politie lanceert applicatie om te chatten met meldkamer

DRIEBERGEN (ANP) - Mensen die niet goed kunnen horen of spreken kunnen sinds woensdag de meldkamer van de hulpdiensten via een applicatie bereiken. De politie heeft de app 112NL gelanceerd. Ook mensen die geen Nederlands of Engels spreken, kunnen de app gebruiken. Aan 112NL, die te downloaden is in verschillende appstores, werd jaren gewerkt.

Mensen kunnen in de app hun persoonlijke kenmerken aangeven, die bij het maken van een melding worden meegestuurd naar de meldkamer. Zo kan de centralist de melder beter en sneller helpen, aldus de politie. Als iemand bijvoorbeeld moeite heeft met spreken, start de centralist een chatgesprek. Ook kan iemand aangeven welke taal die persoon spreekt. 112NL kent een vertaalfunctie met ruim honderd talen, die ook tijdens het chatten kan worden gebruikt. De app deelt automatisch de locatie van de melder met de meldkamer.

Volgens de politie wordt de app in de toekomst uitgebreid met de optie om foto- en videomateriaal mee te sturen.

Meer uit Binnenland

NPB: inzet politie bij voetbal nog altijd 'ongekend hoog'

DEN HAAG (ANP) - Ondanks het dalende aantal incidenten in het betaald voetbal blijft de inzet van politie rondom wedstrijden nog altijd "ongekend hoog", vindt voorzitter van de Nederlandse Politiebond (NPB) Nine Kooiman. "De inzet gaat ten koste van andere essentiƫle taken in de samenleving." Ze wil dat agenten gerichter worden ingezet.

32 minuten geleden
NVWA ontvangt ruim 700 meldingen over hitte bij dieren in 2025

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft in de afgelopen zomer ruim zevenhonderd meldingen over hitte bij dieren ontvangen, tegen 277 meldingen in het jaar ervoor. Net als in 2024 gingen de meeste meldingen over gebrek aan schaduw voor dieren in de weide.

49 minuten geleden
Den Haag: veel meer wapens en vuurwerk ingeleverd

DEN HAAG (ANP) - Bij een inleveractie in Den Haag zijn deze maand veel vuurwerk, messen en lachgas ingeleverd. Mensen konden anoniem en zonder straf afstand doen van de spullen, en de opbrengst lag volgens de gemeente "fors hoger" dan vorig jaar.

53 minuten geleden
Verdachten vermeend aanslagplan Wilders langer vast

ANTWERPEN (ANP) - De twee mannen die worden verdacht van het beramen van een aanslag op PVV-leider Geert Wilders en de Belgische premier Bart De Wever blijven een maand langer vastzitten. Dat heeft de raadkamer van Antwerpen woensdag besloten.

1 uur geleden
Politie: afgelopen seizoen minder incidenten bij betaald voetbal

DEN HAAG (ANP) - In het seizoen 2024-2025 waren er minder incidenten in het betaald voetbal dan in het seizoen daarvoor. Dat blijkt uit cijfers van de politie, het Openbaar Ministerie (OM) en de veiligheidsmonitor van de KNVB. Het is de derde keer op rij dat het aantal incidenten afneemt. Peter Holla, portefeuillehouder Voetbal van de politie, spreekt van "goed nieuws" maar zegt ook dat de impact van voetbalgeweld "door een kleine groep raddraaiers" aanzienlijk en storend blijft.

1 uur geleden
Nederlandse militair omgekomen bij oefening in Duitsland

DEN HAAG (ANP) - Een Nederlandse militair is dinsdagavond om het leven gekomen bij een oefening in Duitsland. Dat meldt het ministerie van Defensie. Het slachtoffer is een 28-jarige korporaal der eerste klasse van de Koninklijke Landmacht.

1 uur geleden
Nog een verdachte vast voor ontvoering van vrouw in Hoofddorp

HOOFDDORP (ANP) - Een van de verdachten van de ontvoering van een 49-jarige vrouw uit Hoofddorp zit nog vast. De vrouw werd vorige week woensdag onderweg naar haar werk ontvoerd en meldde zondag dat ze weer thuis was. De politie hield in totaal zeven mensen aan. Zes van hen zijn weer vrijgelaten, maar blijven verdachten in het onderzoek, meldt een woordvoerder.

1 uur geleden