Politie krijgt vier tips over dood Mike Venema
DEN HAAG (ANP) - Bij de politie zijn vier tips binnengekomen over de dood van Mike Venema op Curaçao, nadat de zaak dinsdag werd behandeld in het tv-programma Opsporing Verzocht. De 53-jarige man verdween in 2018 met zijn auto. Na onderzoek gaat de politie ervan uit dat hij door een misdrijf om het leven is gekomen.
De politie verwacht dat er nog meer tips zullen binnenkomen na de herhaling van het programma op woensdagmiddag. Ook wordt volgende week extra aandacht besteed aan de zaak in het opsporingsprogramma Team West, aldus de politie.
Venema werd op 12 september 2018 voor het laatst gezien op het Curaçao. In juli 2019 werd zijn auto, een pick-up, met daarin zijn stoffelijke resten per toeval gevonden door een krabduiker op de bodem van de Caribische Zee. Volgens de politie is na onderzoek gebleken dat Venema's nieuwe mobiele telefoon na zijn vermissing was verdwenen. In Opsporing Verzocht zei een politiewoordvoerder dat er wellicht gedacht werd dat Venema vermogend was, omdat hij een nep-Rolex droeg en een nieuwe iPhone had.
Voor het onderzoek werken de politie op Curaçao en de Nederlandse politie samen. Het zou volgens de politie heel goed mogelijk zijn dat er mensen in Nederland wonen die destijds op Curaçao verbleven en iets over de zaak kunnen vertellen. De Peter R. de Vries Foundation maakte dinsdag bekend 100.000 euro uit te loven voor de gouden tip over de dood van Mike Venema.
Meer uit Binnenland
DORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.
49 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - De politie heeft op de website de naam en foto van een verdachte Rotterdammer (47) gedeeld. Deze man, Hugo Ruimwijk, wordt gezocht voor betrokkenheid bij de gewelddadige dood van Sherwin Peterhof uit Suriname. Vermoedelijk is Ruimwijk naar Suriname gevlucht, maar het kan ook zijn dat hij daar de grens over is gegaan naar Guyana of Frans-Guyana.
2 uur geledenSPIJKENISSE (ANP) - Op het politiebureau in Spijkenisse heeft een gedetineerde een einde gemaakt aan zijn leven. Hulpdiensten hebben tevergeefs geprobeerd de man te reanimeren, meldt de politie op X.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - 2025 staat op de zesde plek van warmste jaren sinds het begin van de metingen in 1901. De gemiddelde temperatuur in De Bilt was dit jaar 11,5 graden, het langjarige gemiddelde is 10,7 graden, meldt Weeronline.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Lang niet alle explosies in de regio Rotterdam hebben te maken met het criminele circuit. Dat zegt de Rotterdamse korpschef Tolga Köklü in een interview met de regionale omroep Rijnmond.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan de helft van alle Nederlanders wil meer kerncentrales. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van een stelling in de Kieskompas-stemhulp. Zo'n 53 procent van de Nederlanders vindt dat er meer kerncentrales gebouwd moeten worden. Iets minder dan een kwart van de bevolking is het hier niet mee eens.
7 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao was niet betrokken "bij de planning of uitvoering van de reis van María Corina Machado", de Venezolaanse oppositieleider die deze week haar Nobelprijs voor de Vrede in Noorwegen ophaalde. Premier Gilmar 'Pik' Pisas heeft dat vrijdag in een officiële verklaring meegedeeld. Hij laat weten dat Curaçao een strikt neutrale positie hanteert in de huidige regionale politieke spanningen.
16 uur geleden