Politie krijgt vier tips over dood Mike Venema
DEN HAAG (ANP) - Bij de politie zijn vier tips binnengekomen over de dood van Mike Venema op Curaçao, nadat de zaak dinsdag werd behandeld in het tv-programma Opsporing Verzocht. De 53-jarige man verdween in 2018 met zijn auto. Na onderzoek gaat de politie ervan uit dat hij door een misdrijf om het leven is gekomen.
De politie verwacht dat er nog meer tips zullen binnenkomen na de herhaling van het programma op woensdagmiddag. Ook wordt volgende week extra aandacht besteed aan de zaak in het opsporingsprogramma Team West, aldus de politie.
Venema werd op 12 september 2018 voor het laatst gezien op het Curaçao. In juli 2019 werd zijn auto, een pick-up, met daarin zijn stoffelijke resten per toeval gevonden door een krabduiker op de bodem van de Caribische Zee. Volgens de politie is na onderzoek gebleken dat Venema's nieuwe mobiele telefoon na zijn vermissing was verdwenen. In Opsporing Verzocht zei een politiewoordvoerder dat er wellicht gedacht werd dat Venema vermogend was, omdat hij een nep-Rolex droeg en een nieuwe iPhone had.
Voor het onderzoek werken de politie op Curaçao en de Nederlandse politie samen. Het zou volgens de politie heel goed mogelijk zijn dat er mensen in Nederland wonen die destijds op Curaçao verbleven en iets over de zaak kunnen vertellen. De Peter R. de Vries Foundation maakte dinsdag bekend 100.000 euro uit te loven voor de gouden tip over de dood van Mike Venema.
Meer uit Binnenland
SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
4 uur geledenKLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
1 dag geleden