Politie krijgt veel tips na tonen nieuwe beelden Bretly Dorder
ROTTERDAM (ANP) - De politie krijgt na de uitzending van Opsporing Verzocht dinsdagavond "ontzettend veel" tips binnen over de voortvluchtige Bretly Dorder. In het programma werden nieuwe foto's getoond van de 24-jarige Dorder. De beelden zijn zaterdag en zondag gemaakt op station Amsterdam Centraal.
Hoeveel tips de politie precies heeft binnengekregen, weet een woordvoerster niet. Maar volgens haar gaat het in ieder geval om meer dan honderd en komen er nog steeds tips bij. "Het is heel veel werk om ze allemaal na te gaan", geeft ze aan. Of de gouden tip er tussen zit, is nog niet duidelijk. De politie heeft een beloning van 25.000 euro uitgeloofd voor de tip die leidt tot de aanhouding van de mogelijk vuurwapengevaarlijke man.
Dorder wordt verdacht van het doden van de Rotterdamse psychiater Jean van Griensven en een steekincident in Zutphen, allebei eerder deze maand. Met beide slachtoffers had hij eerst persoonlijk contact, later werd hij gewelddadig.
Of Dorder nog steeds in Amsterdam is, weet de politie niet. "Hij kan ook doorgereisd zijn", zei een politiewoordvoerster in Opsporing Verzocht.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De pro-Koerdische demonstratie voor vrede in de Syrische regio Rojava in Amsterdam is onder veel politiebegeleiding aangekomen op de Dam. De demonstratie begon met tientallen mensen die kaarsen ontstaken voor het Centraal Station. Inmiddels is de groep gegroeid tot honderden betogers en zijn er tientallen politiebusjes en ME'ers aanwezig op de Dam. Dat meldt een verslaggever van het ANP.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zo'n vijftig tot honderd betogers zijn vrijdag rond 18.00 uur voor Amsterdam Centraal samengekomen. Ze roepen op tot vrede voor Rojava, een noordelijke provincie van Syrië waar veel Koerden wonen, aldus een verslaggever van het ANP.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voedselwaakhond Foodwatch zegt juridische stappen te nemen tegen Nestlé rondom mogelijk besmette babyvoeding. Foodwatch vindt dat het voedingsconcern verwijtbaar heeft gehandeld en eist dat alle informatie openbaar wordt gemaakt. Franse autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar de dood van twee baby's, die babyvoeding van het voedingsconcern hadden gedronken.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In het gebied rond Amsterdam Centraal en de Dam is sinds vrijdagmiddag 16.00 uur een veiligheidsrisicogebied van kracht.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag trekt volgende week twee dagen uit voor de behandeling van het hoger beroep in de strafzaak tegen Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie. Het hof kondigt aan dat belangstellenden de zittingen woensdag en donderdag kunnen volgen via een livestream.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bezoekersaantallen van het Nationaal Archief in Den Haag zijn vorig jaar flink gestegen ten opzichte van de jaren ervoor. Volgens de organisatie komt dat "door alle aandacht" voor het oorlogsarchief, ofwel het Centraal Archief Bijzondere Rechtspleging (CABR). Daarin staan dossiers van zo'n 425.000 mensen die na de oorlog zijn onderzocht wegens mogelijke collaboratie met de nazi's.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump sprak niet de waarheid en was "niet respectvol" toen hij beweerde dat troepen uit andere NAVO-landen in Afghanistan wegbleven van de frontlinie. Dat heeft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) gezegd na afloop van de ministerraad.
9 uur geleden