Politie krijgt veel tips na tonen nieuwe beelden Bretly Dorder
ROTTERDAM (ANP) - De politie krijgt na de uitzending van Opsporing Verzocht dinsdagavond "ontzettend veel" tips binnen over de voortvluchtige Bretly Dorder. In het programma werden nieuwe foto's getoond van de 24-jarige Dorder. De beelden zijn zaterdag en zondag gemaakt op station Amsterdam Centraal.
Hoeveel tips de politie precies heeft binnengekregen, weet een woordvoerster niet. Maar volgens haar gaat het in ieder geval om meer dan honderd en komen er nog steeds tips bij. "Het is heel veel werk om ze allemaal na te gaan", geeft ze aan. Of de gouden tip er tussen zit, is nog niet duidelijk. De politie heeft een beloning van 25.000 euro uitgeloofd voor de tip die leidt tot de aanhouding van de mogelijk vuurwapengevaarlijke man.
Dorder wordt verdacht van het doden van de Rotterdamse psychiater Jean van Griensven en een steekincident in Zutphen, allebei eerder deze maand. Met beide slachtoffers had hij eerst persoonlijk contact, later werd hij gewelddadig.
Of Dorder nog steeds in Amsterdam is, weet de politie niet. "Hij kan ook doorgereisd zijn", zei een politiewoordvoerster in Opsporing Verzocht.
Meer uit Binnenland
NUNSPEET (ANP) - Een van de zwaargewonde slachtoffers die betrokken waren bij het ongeval in Nunspeet afgelopen maandag is overleden, meldt de politie woensdag. Van het dodelijke slachtoffer worden geen leeftijd en woonplaats gedeeld "in verband met herleidbaarheid", aldus de politie.
44 minuten geledenNUNSPEET (ANP) - Nog vijf mensen liggen in het ziekenhuis na de aanrijding in Nunspeet van afgelopen maandag, meldt burgemeester Céline Blom bij een bijeenkomst voor omstanders van het ongeval. Onder hen is ook de 56-jarige bestuurster die op de groep mensen inreed. Blom meldt ook dat alle gewonde kinderen weer thuis zijn. Zij weet niet precies hoeveel kinderen er in het ziekenhuis lagen, maar ze spreekt van "enkelen".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Acteur Jeroen Krabbé en de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema spreken op zondag 25 januari tijdens de Nationale Holocaustherdenking. Dat meldt de NOS, die op televisie verslag doet van het evenement.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De afgelopen twee nachten hebben enkele honderden dak- en thuislozen gebruikgemaakt van de winterkoudeopvang in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht. De extra opvang ging maandagavond open omdat de temperatuur toen tot rond het vriespunt daalde. Ook de komende nachten vriest het flink. Tot wanneer de winterkoudeopvang openblijft, is nog niet duidelijk.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Pathé experimenteert sinds deze maand met het inlassen van pauzes bij lange films. Een woordvoerder van de bioscoopketen laat naar aanleiding van berichtgeving van De Telegraaf aan het ANP weten dat bezoekers positief reageren op de onderbreking van 15 minuten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft dit jaar 25,8 procent van het geteste F2-consumentenvuurwerk afgekeurd. Dat is een stuk minder dan vorig jaar, toen 40,9 procent van het geteste vuurwerk niet door de keuring kwam. Onder F2-vuurwerk vallen dingen als grondbloemen en fonteinen.
7 uur geledenHOUTEN (ANP) - De kerstdagen verlopen dit jaar zonnig, maar zijn wel erg koud, meldt Weeronline. De gevoelstemperatuur ligt beide dagen dankzij een stevige wind ruim onder nul, aldus het weerbureau.
8 uur geleden