Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie krijgt veel meldingen van VanMoof-klanten

Politie krijgt veel meldingen van VanMoof-klanten

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse politie krijgt "veel meldingen en vragen" van VanMoof-klanten die aangifte willen doen van diefstal van hun fiets. Dat meldt de politie-eenheid van Amsterdam dinsdag op Twitter. Precieze aantallen kan de politie niet geven, laat een woordvoerster weten. De politie roept klanten van het failliet verklaarde e-bikebedrijf op om zich niet meer te melden.

"De klanten, die hier een fiets hebben gekocht of hun VanMoof-fiets ter reparatie hebben aangeboden, vragen of zij bij de politie aangifte kunnen doen van diefstal of hebben inmiddels internetaangifte gedaan van diefstal." De politie laat echter weten dat aangiften, meldingen en vragen rondom het failliet verklaarde bedrijf niet in behandeling worden genomen. "Een faillissement betreft een civiele en geen strafrechtelijke aangelegenheid. De politie kan - hoe vervelend ook - om deze reden niets betekenen voor klanten."

Dinsdag werd bekend dat de rechtbank in Amsterdam het Nederlandse VanMoof failliet heeft verklaard. De eerder door de rechter aangestelde bewindvoerders van VanMoof gaan als curatoren de mogelijkheden van een doorstart onderzoeken. Het fietsenbedrijf zag zich vorige week al genoodzaakt om zijn winkels te sluiten en uitstel van betaling aan te vragen. In onder meer Amsterdam kwamen klanten voor een dichte deur te staan, terwijl ze soms nog een fiets binnen hadden staan.

Meer uit Financieel

Speculatie onder beleggers na miljardenbod Uber op Delivery Hero

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een miljardenbod van taxi- en maaltijdbezorgapp Uber op de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zorgt voor speculatie onder beleggers. Uber kwam dit weekend met een bod waarbij het bedrijf wordt gewaardeerd op 10 miljard euro. De beurskoers van Delivery Hero is maandag op de beurs in Frankfurt evenwel voorbij die waarde gegaan, omdat beleggers erop gokken dat er een hogere prijs nodig is om de deal rond te krijgen.

11 minuten geleden
Huawei denkt ook zonder ASML krachtigste chips te kunnen maken

SHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.

1 uur geleden
AEX naar nieuw record na berichten over naderende deal Iran-VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.

2 uur geleden
Olie en gas aanzienlijk goedkoper door hoop op akkoord VS-Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.

3 uur geleden
Grootste Chinese mijnongeval sinds 2009 jaagt kolenprijs op

DALIAN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese mijnramp van vrijdag jaagt de prijs van kolen op in het Aziatische land. Handelaren maken zich nu zorgen over verstoringen in de kolenaanvoer en andere industrieën door krachtig Chinees overheidsingrijpen.

3 uur geleden
Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

21 uur geleden
Bestuurslid: ECB koerst zonder vredesdeal af op renteverhoging

NICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.

1 dag geleden