Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie krijgt veel meldingen van VanMoof-klanten

Politie krijgt veel meldingen van VanMoof-klanten

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse politie krijgt "veel meldingen en vragen" van VanMoof-klanten die aangifte willen doen van diefstal van hun fiets. Dat meldt de politie-eenheid van Amsterdam dinsdag op Twitter. Precieze aantallen kan de politie niet geven, laat een woordvoerster weten. De politie roept klanten van het failliet verklaarde e-bikebedrijf op om zich niet meer te melden.

"De klanten, die hier een fiets hebben gekocht of hun VanMoof-fiets ter reparatie hebben aangeboden, vragen of zij bij de politie aangifte kunnen doen van diefstal of hebben inmiddels internetaangifte gedaan van diefstal." De politie laat echter weten dat aangiften, meldingen en vragen rondom het failliet verklaarde bedrijf niet in behandeling worden genomen. "Een faillissement betreft een civiele en geen strafrechtelijke aangelegenheid. De politie kan - hoe vervelend ook - om deze reden niets betekenen voor klanten."

Dinsdag werd bekend dat de rechtbank in Amsterdam het Nederlandse VanMoof failliet heeft verklaard. De eerder door de rechter aangestelde bewindvoerders van VanMoof gaan als curatoren de mogelijkheden van een doorstart onderzoeken. Het fietsenbedrijf zag zich vorige week al genoodzaakt om zijn winkels te sluiten en uitstel van betaling aan te vragen. In onder meer Amsterdam kwamen klanten voor een dichte deur te staan, terwijl ze soms nog een fiets binnen hadden staan.

Meer uit Financieel

Vliegveld Catania heropend na verlaagde vulkaandreiging

CATANIA (ANP/RTR) - De luchthaven van Catania op Sicilië heeft dinsdag de vluchten hervat, nadat het vliegverkeer was stilgelegd door een uitbarsting van vulkaan Etna en slechte weersomstandigheden. KLM moest afgelopen weekend reizigers omboeken naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.

4 minuten geleden
Jørgensen: EU betaalde al 100 miljard extra voor evenveel energie

DUBLIN (ANP) - De Europese Unie heeft dit jaar ruim 100 miljard extra aan energie besteed "zonder daarvoor een molecuul extra aan gas of olie te ontvangen", zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) voorafgaand aan een overleg met EU-ministers van Energie. Voor hem toont dit aan hoe "onhoudbaar het is om afhankelijk te zijn van energiebronnen uit andere delen van de wereld".

30 minuten geleden
Anthropic noemt AI risico voor mensheid in beursgangdocument

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Anthropic waarschuwt potentiële beleggers dat AI "catastrofale en existentiële risico's voor de mensheid" met zich meebrengt. Dat meldt Reuters op basis van het prospectus van het AI-bedrijf, dat het persbureau heeft ingezien.

1 uur geleden
Bloomberg: KKR en RWE willen gezamenlijk bod doen op Duits Uniper

DÜSSELDORF (ANP) - De Amerikaanse investeerder KKR en het Duitse energiebedrijf RWE hebben de krachten gebundeld voor een bod op het Duitse genationaliseerde energieconcern Uniper, dat ook in Nederland elektriciteitscentrales heeft. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Duitsland begon in mei met het verkoopproces van het energieconcern.

1 uur geleden
AEX opent hoger, Arcadis zakt na bekendmaking banenverlies

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met winst geopend. Bij de bedrijven op het Damrak kon advies- en ingenieursbureau Arcadis op belangstelling van beleggers rekenen na bekendmaking dat er duizend banen geschrapt gaan worden. Ook gaat Arcadis het merendeel van zijn architectuuractiviteiten afstoten, evenals de activiteiten in China.

2 uur geleden
Nederland: dit jaar geen akkoord EU-begroting zonder verlaging

BRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland herhaalt de eis dat er honderden miljarden van de aankomende EU-begroting (2028-2034) af moeten, aldus meerdere woordvoerders van het kabinet. Gaan die er niet af, dan komt er wat Nederland betreft voor het einde van het jaar geen akkoord, meldt een EU-bron.

2 uur geleden
Hornbach: meer omzet door vraag naar verkoeling in hete zomer

HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald. Volgens het bedrijf was er door de hete en droge zomer veel vraag naar producten voor verkoeling, zoals airconditioners, ventilatoren en zonwering.

3 uur geleden