Politie krijgt twee aangiftes van aanranding bij F1 in Zandvoort
ZANDVOORT (ANP) - Bij de politie zijn tot nu toe twee aangiftes binnengekomen van aanranding tijdens de Formule 1-race in Zandvoort vorige week. Dat laat een woordvoerder desgevraagd weten. De politie is nog met twee vrouwen in gesprek die melding hebben gedaan van grensoverschrijdend gedrag. Mogelijk gaan zij ook aangifte doen.
De aangiftes worden onderzocht, aldus de woordvoerder. Vooralsnog zijn er geen aanhoudingen verricht.
Tientallen vrouwen deden vorige week melding van vrouwonvriendelijk gedrag tijdens de racedagen op het circuit van Zandvoort. De berichten kwamen binnen bij de fanclub Formule 1 Vrouwen, die de vrouwen opriep zich te melden bij de politie en organisatie. Volgens oprichter Svenja Tillemans ging het onder meer om knijpen in billen en gooien met bier. Ook op het circuit, dat een speciaal noodnummer communiceerde om wangedrag te melden, kwamen enkele meldingen binnen. De organisatie noemde ieder incident er één teveel.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft woensdag een 26-jarige man, verdacht van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten, op vrije voeten gesteld. Dinsdag eiste het Openbaar Ministerie nog tien jaar gevangenisstraf tegen de man. De advocaat van de verdachte, Willem van Vliet, bevestigt een bericht van Crimesite over de vrijlating.
9 minuten geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft het afgelopen weekend ongeveer 200.000 mensen van en naar carnavalssteden vervoerd, volgens de vervoerder ongeveer evenveel als vorig jaar. Zij veroorzaakten wel meer viezigheid dan vorig jaar.
16 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - Meer mensen gaan met griepachtige klachten naar de huisarts, en daardoor houdt de epidemie aan. Die begon vorige week.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Een 31-jarige man uit Arnhem is woensdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar voor de moord op zijn ex-vrouw in april vorig jaar. Het Openbaar Ministerie had twintig jaar geëist.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Islamitische Stichting Nederland (ISN) benadrukt dat de eerste vastendag van de maand ramadan op donderdag 19 februari is. In Saudi-Arabië werd dinsdag vastgesteld dat de eerste vastendag woensdag is.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Ridouan Taghi heeft ontkend dat hij samenwerkte met Richard R., alias Rico de Chileen. De tot levenslang veroordeelde Taghi werd woensdag via een videoverbinding vanuit de gevangenis in Vught gehoord als getuige in het hoger beroep van R. De 52-jarige R. werd in mei 2021 veroordeeld tot elf jaar cel voor het leiden van een criminele organisatie die liquidaties pleegde en misdaadgeld witwaste. Volgens de rechtbank werkte R. onder meer samen met Taghi.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg, die onlangs op Lesbos werd vrijgesproken van onder meer mensensmokkel, stopt vanwege ziekte per direct met zijn publieke en humanitaire werkzaamheden. Dat laat de hulporganisatie Human Power weten, die met Wittenberg in contact staat en eerder ook informatie deelde over zijn rechtszaak. Volgens de organisatie heeft Wittenberg kort na zijn vrijspraak de diagnose gekregen van "een ernstige, slopende ziekte met een waarschijnlijk zeer beperkte levensverwachting".
4 uur geleden