
Politie krijgt tips over verdachte belaging vrouwen Utrecht
UTRECHT (ANP) - Bij de politie zijn meerdere tips binnengekomen over de man die in Utrecht twee vrouwen zou hebben belaagd en van wie de politie donderdag een foto online plaatste. "Veel mensen hebben ons gebeld. Van noord tot zuid, van oost naar west", zegt een politiewoordvoerder. De politie trekt de tips na, vertelt hij. Ondertussen is de politie bezig beelden online te zetten van de auto waarin de man zou rijden.
De auto is van een apothekersbezorgdienst. De man kan volgens de zegsman beroepsmatig gebruikmaken van de auto. "De apotheek heeft geen relatie tot strafbare feiten waarvan de man wordt verdacht", aldus de woordvoerder.
De NOS meldt vrijdag op basis van bronnen dat de man eerder is veroordeeld voor een zedenmisdrijf tot drie jaar cel en tbs met voorwaarden. De politiewoordvoerder wil hier niks over kwijt, maar zegt wel dat de kans op herhaling groot is. "Er is sprake van twee ernstige misdrijven, twee vrouwen zijn belaagd. Je kunt je voorstellen dat dat had kunnen leiden tot ernstige seksuele misdrijven. We kennen de achtergronden van de verdachte. Daardoor is het voor ons code rood. Daarom hebben we besloten naar voren te stappen met een foto van hem en zijn auto."
Van fiets getrokken
Dat de vrouwen uiteindelijk geen slachtoffer werden van seksuele misdrijven, komt doordat ze zich flink hebben verweerd, zegt de woordvoerder. "Daardoor hebben ze kunnen ontkomen. Maar je kan bedenken wat er kan gebeuren als een slachtoffer minder weerbaar is of er niet toe in staat is. Dat wil je voorkomen."
Een 19-jarige vrouw werd in de nacht van afgelopen maandag op dinsdag rond 01.00 uur op de Weg tot de Wetenschap in Utrecht, onder het viaduct bij de A27, met geweld van haar fiets getrokken door de bestuurder van een auto. Hij was even daarvoor uit zijn auto gestapt. De vrouw wist te ontkomen en rende weg, de bestuurder reed daarna weg. Een paar dagen eerder vond volgens de woordvoerder in Utrecht een soortgelijk incident plaats. Voor zover bekend zijn er vooralsnog niet meer soortgelijke incidenten geweest.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland moet actie ondernemen om een dreigende genocide te voorkomen, waar ook ter wereld. Dat onderstreept de Commissie van advies inzake volkenrechtelijke vraagstukken (CAVV) in een ongevraagd advies aan de politiek. Hoewel de commissie het Israëlische geweld in Gaza niet noemt, heeft het advies daar duidelijk betrekking op.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vergissingen met de elektronische sloten die op steeds meer OV-fietsen zitten, leveren reizigers soms hoge onterechte boetes op. Zowel het aantal boetes als het aantal kwijtscheldingen achteraf is fors toegenomen, bevestigt de NS na berichtgeving door RTL Nieuws.
6 uur geledenKYIV (ANP) - Met de Nederlandse bijdrage aan de versterking van het Oekraïense luchtschild zal Oekraïne, en daarmee heel Europa, beter zijn beschermd tegen Russische terreur. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op het platform X. Kort daarvoor werd bekend dat Nederland voor 500 miljoen euro wapens, onder meer voor de Patriot-luchtafweer, koopt en aan Oekraïne geeft.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland koopt voor 500 miljoen euro aan wapens in de VS, om die aan Oekraïne te geven. Dat meldt het ministerie van Defensie. Het gaat onder meer om munitie en onderdelen voor luchtafweersystemen. Nederland is het eerste NAVO-land dat op deze manier, via de VS, middelen aan Oekraïne doneert, aldus het departement.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft de komende maanden zicht op nieuwe noodopvangplekken voor achthonderd mensen. Dat zijn er 1800 minder dan de asielopvangorganisatie in de tweede week van juli had gevraagd aan de provincies Gelderland, Limburg, Noord-Brabant, Noord-Holland, Overijssel, Utrecht, Zeeland en Zuid-Holland.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam gaat een straat vernoemen naar de in 2007 overleden presentator Jos Brink. Burgemeester Femke Halsema laat maandag via Instagram weten dat ze samen met de adviesraad straatnamen op zoek gaat naar een geschikte straat.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat stap voor stap weer online, meldt justitie maandag. Het OM had als gevolg van een hack de verbinding met internet half juli uitgezet. Dat gebeurde na een waarschuwing van het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) over "een kwetsbaarheid" in het systeem.
11 uur geleden