Politie krijgt 'tips in overvloed' over ontvoeringszaak Breda
BREDA (ANP) - De politie krijgt naar eigen zeggen "tips in overvloed" binnen over de ontvoering in Breda van afgelopen nacht. Rond middernacht werd een 24-jarige man door "vuurwapengevaarlijke verdachten" meegenomen vanaf een parkeerterrein bij een sportcomplex aan de Dr. Schaepmanlaan en de Burgemeester de Manlaan.
Iets voor 11.30 uur is het onderzoek nog in volle gang, laat een woordvoerster van de politie weten. De politie weet niet waar het slachtoffer is en heeft nog niemand aangehouden in de zaak. Eerder werd bekend dat de 24-jarige man afhankelijk is van medicatie en dat familie en politie zich daarom ernstige zorgen maken over zijn gezondheid. Om welke medicijnen het gaat, kan de woordvoerster uit privacyoverwegingen niet zeggen.
Zaterdagochtend meldde de politie dat de ontvoering plaatsvond bij de atletiekvereniging aan de Dr. Schaepmanlaan. Inmiddels is duidelijk dat het incident zich op het parkeerterrein naast die vereniging heeft voorgedaan. De politiewoordvoerster laat weten dat er vermoedelijk geen verband is tussen de ontvoering en de atletiekclub.
Reactie hockeyvereniging
Hetzelfde geldt voor een hockeyclub die, net als de atletiekvereniging, grenst aan de genoemde parkeerplaats. De hockeyvereniging laat op haar website weten dat het incident "geen enkele relatie heeft met onze club" en dat er geen reden tot ongerustheid is. De activiteiten van de hockeyvereniging, waaronder een feest zaterdagavond, gaan zoals gepland door.
De politie roept mensen op om alleen nog 112 te bellen voor tips die direct moeten worden uitgezocht. Andere tips, bijvoorbeeld over zaken die mensen vrijdagavond hebben gezien, kunnen worden gemeld via 0900-8844, omdat anders de meldkamer overbelast raakt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er is een akkoord over een derde vlucht om gestrande Nederlanders op te halen, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag. Komende zaterdag zal in samenwerking met Corendon een vliegtuig van Muscat (Oman) naar Amsterdam vliegen.
6 minuten geledenBREDA (ANP) - De verdediging heeft donderdag de rechtbank in Breda gewraakt in een ontnemingsprocedure tegen Klaas Otto (58). Otto meent dat de rechtbank vooringenomen is en wil daarom andere rechters. De wraking volgde nadat de rechtbank het horen van een getuige had afgewezen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie in hoger beroep vrijgesproken van opruiing. Eerder legde de rechtbank de politicus een werkstraf op van tweehonderd uur, zoals door het Openbaar Ministerie was geëist.
2 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De politie heeft zo'n tweehonderd tips binnengekregen na het tonen van een hologram van een verdachte in een verkrachtingszaak in Bilthoven uit 2009. "Voor wie nog twijfelt: we hebben DNA van de verkrachter, dus zo kunnen we vaststellen of het om de dader gaat", roept de politie mogelijke andere tipgevers andermaal op.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vrouwen die rechter wilden worden, zijn in het verleden gediscrimineerd, oordeelt het College voor de Rechten van de Mens. Toen de vrouwen werden benoemd tot rechter in opleiding kregen ze een lager salaris dan mannen in dezelfde functie. Volgens het college is dat verschil niet gerechtvaardigd. De uitspraak is niet bindend.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het heropenen van het Groningenveld voor gaswinning is geen optie vanwege de grote veiligheidsrisico's. Zo reageert de Groninger Bodem Beweging (GBB) op het plan van JA21 om wettelijk vast te leggen dat de gasvoorraad uit het Groningenveld achter de hand wordt gehouden als "strategische reserve".
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De opvangregeling voor daklozen bij winterse temperaturen kent grote verschillen en gemeenten voeren deze ook niet altijd goed uit, ondanks een bestaande handreiking van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Dat stelt belangencoalitie Dakloosheid Voorbij! in een onderzoek onder tientallen centrumgemeenten.
5 uur geleden