Politie krijgt 'tips in overvloed' over ontvoeringszaak Breda
BREDA (ANP) - De politie krijgt naar eigen zeggen "tips in overvloed" binnen over de ontvoering in Breda van afgelopen nacht. Rond middernacht werd een 24-jarige man door "vuurwapengevaarlijke verdachten" meegenomen vanaf een parkeerterrein bij een sportcomplex aan de Dr. Schaepmanlaan en de Burgemeester de Manlaan.
Iets voor 11.30 uur is het onderzoek nog in volle gang, laat een woordvoerster van de politie weten. De politie weet niet waar het slachtoffer is en heeft nog niemand aangehouden in de zaak. Eerder werd bekend dat de 24-jarige man afhankelijk is van medicatie en dat familie en politie zich daarom ernstige zorgen maken over zijn gezondheid. Om welke medicijnen het gaat, kan de woordvoerster uit privacyoverwegingen niet zeggen.
Zaterdagochtend meldde de politie dat de ontvoering plaatsvond bij de atletiekvereniging aan de Dr. Schaepmanlaan. Inmiddels is duidelijk dat het incident zich op het parkeerterrein naast die vereniging heeft voorgedaan. De politiewoordvoerster laat weten dat er vermoedelijk geen verband is tussen de ontvoering en de atletiekclub.
Reactie hockeyvereniging
Hetzelfde geldt voor een hockeyclub die, net als de atletiekvereniging, grenst aan de genoemde parkeerplaats. De hockeyvereniging laat op haar website weten dat het incident "geen enkele relatie heeft met onze club" en dat er geen reden tot ongerustheid is. De activiteiten van de hockeyvereniging, waaronder een feest zaterdagavond, gaan zoals gepland door.
De politie roept mensen op om alleen nog 112 te bellen voor tips die direct moeten worden uitgezocht. Andere tips, bijvoorbeeld over zaken die mensen vrijdagavond hebben gezien, kunnen worden gemeld via 0900-8844, omdat anders de meldkamer overbelast raakt.
Meer uit Binnenland
ROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is weer vrijgegeven, nadat maandagavond in een treinstel een verdacht pakket was gevonden. De politie laat weten dat het pakket in beslag is genomen en verder wordt onderzocht.
3 uur geledenDRONTEN (ANP) - Een 36-jarige man uit Dronten die sinds twee jaar vermist wordt, is vermoedelijk slachtoffer geworden van een misdrijf. Dat laat de politie weten, omdat duidelijk is geworden dat Marc Jaskulski op de dag van zijn verdwijning via homodatingapp Grindr een afspraak had met iemand in het Roggebotsebos.
3 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is ontruimd vanwege een verdacht pakket. De politie doet onderzoek. De NS meldt op zijn website dat er geen treinen rijden langs het station.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.
9 uur geledenSIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een werkstraf van 60 uur geëist tegen Raisa Blommestijn, waarvan 30 uur voorwaardelijk. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) staat terecht voor groepsbelediging en smaad vanwege berichten op X in 2023.
11 uur geleden