Politie krijgt 'tips in overvloed' over ontvoeringszaak Breda
BREDA (ANP) - De politie krijgt naar eigen zeggen "tips in overvloed" binnen over de ontvoering in Breda van afgelopen nacht. Rond middernacht werd een 24-jarige man door "vuurwapengevaarlijke verdachten" meegenomen vanaf een parkeerterrein bij een sportcomplex aan de Dr. Schaepmanlaan en de Burgemeester de Manlaan.
Iets voor 11.30 uur is het onderzoek nog in volle gang, laat een woordvoerster van de politie weten. De politie weet niet waar het slachtoffer is en heeft nog niemand aangehouden in de zaak. Eerder werd bekend dat de 24-jarige man afhankelijk is van medicatie en dat familie en politie zich daarom ernstige zorgen maken over zijn gezondheid. Om welke medicijnen het gaat, kan de woordvoerster uit privacyoverwegingen niet zeggen.
Zaterdagochtend meldde de politie dat de ontvoering plaatsvond bij de atletiekvereniging aan de Dr. Schaepmanlaan. Inmiddels is duidelijk dat het incident zich op het parkeerterrein naast die vereniging heeft voorgedaan. De politiewoordvoerster laat weten dat er vermoedelijk geen verband is tussen de ontvoering en de atletiekclub.
Reactie hockeyvereniging
Hetzelfde geldt voor een hockeyclub die, net als de atletiekvereniging, grenst aan de genoemde parkeerplaats. De hockeyvereniging laat op haar website weten dat het incident "geen enkele relatie heeft met onze club" en dat er geen reden tot ongerustheid is. De activiteiten van de hockeyvereniging, waaronder een feest zaterdagavond, gaan zoals gepland door.
De politie roept mensen op om alleen nog 112 te bellen voor tips die direct moeten worden uitgezocht. Andere tips, bijvoorbeeld over zaken die mensen vrijdagavond hebben gezien, kunnen worden gemeld via 0900-8844, omdat anders de meldkamer overbelast raakt.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De winter is tot dusver een halve graad kouder dan gebruikelijk, meldt Weeronline. In de eerste helft van de meteorologische winter was de gemiddelde temperatuur in De Bilt 3,6 graden, normaal is dat 4,1 graden.
42 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De huurmarkt in de vrije sector bleef ook in het vierde kwartaal van 2025 "structureel krap", melden woningplatformen Huurwoningen.nl en Pararius. De prijs ging omhoog naar gemiddeld 1838 euro per maand en er verdwenen meer huurwoningen van de markt dan erbij kwamen. Beschikbare woningen stonden minder lang online; het scheelt een dag vergeleken met hetzelfde kwartaal een jaar eerder.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gebruiken AI-tools bij het plannen van hun vakantie, zo blijkt uit de zogenoemde vakantiemonitor van de ANWB. Kunstmatige hulpmiddelen zoals ChatGPT en Gemini worden niet alleen ingezet om inspiratie op te doen, maar ook om reisschema's samen te stellen, een passende bestemming te vinden en activiteiten te plannen. Zowel vooraf als tijdens de reis. Van alle Nederlanders gebruikt ruim 34 procent zo'n tool daarvoor.
4 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - Bij de brand die dinsdagavond laat uitbrak na een explosie in een wooncomplex in de Schutterijstraat in Vlissingen, zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de veiligheidsregio. Zij zijn overgedragen aan het ambulancepersoneel. Om hoeveel personen het gaat, is niet bekend. De brand is inmiddels geblust.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag zijn dinsdagavond vier mensen aangehouden. Ze gooiden met stenen naar de ambassade en probeerden het hek bij het gebouw over te klimmen, bevestigt de politie berichtgeving van 112-website Regio15.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een reeks partijen is er niet blij mee dat duizenden huurders van sociale huurwoningen ook een of meerdere woningen bezitten. Bijna 12.000 sociale huurders zijn ook eigenaar van een woning en sommigen zelfs van meer dan tien, meldde het Centraal Planbureau dinsdag. "Oneerlijk en onrechtvaardig", zei Hans Vijlbrief (D66) in een debat.
10 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in december een recordaantal toeristen verwelkomd. Sinds augustus zijn er zorgen over de negatieve invloed van de spanning tussen de VS en Venezuela op het aantal vakantiegangers, vooral na twee bijna-ongelukken in het luchtruim in december. Het toerismebureau heeft het daarentegen over "een toenemende aantrekkingskracht".
10 uur geleden