Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie krijgt 'tips in overvloed' over ontvoeringszaak Breda

Politie krijgt 'tips in overvloed' over ontvoeringszaak Breda

BREDA (ANP) - De politie krijgt naar eigen zeggen "tips in overvloed" binnen over de ontvoering in Breda van afgelopen nacht. Rond middernacht werd een 24-jarige man door "vuurwapengevaarlijke verdachten" meegenomen vanaf een parkeerterrein bij een sportcomplex aan de Dr. Schaepmanlaan en de Burgemeester de Manlaan.

Iets voor 11.30 uur is het onderzoek nog in volle gang, laat een woordvoerster van de politie weten. De politie weet niet waar het slachtoffer is en heeft nog niemand aangehouden in de zaak. Eerder werd bekend dat de 24-jarige man afhankelijk is van medicatie en dat familie en politie zich daarom ernstige zorgen maken over zijn gezondheid. Om welke medicijnen het gaat, kan de woordvoerster uit privacyoverwegingen niet zeggen.

Zaterdagochtend meldde de politie dat de ontvoering plaatsvond bij de atletiekvereniging aan de Dr. Schaepmanlaan. Inmiddels is duidelijk dat het incident zich op het parkeerterrein naast die vereniging heeft voorgedaan. De politiewoordvoerster laat weten dat er vermoedelijk geen verband is tussen de ontvoering en de atletiekclub.

Reactie hockeyvereniging

Hetzelfde geldt voor een hockeyclub die, net als de atletiekvereniging, grenst aan de genoemde parkeerplaats. De hockeyvereniging laat op haar website weten dat het incident "geen enkele relatie heeft met onze club" en dat er geen reden tot ongerustheid is. De activiteiten van de hockeyvereniging, waaronder een feest zaterdagavond, gaan zoals gepland door.

De politie roept mensen op om alleen nog 112 te bellen voor tips die direct moeten worden uitgezocht. Andere tips, bijvoorbeeld over zaken die mensen vrijdagavond hebben gezien, kunnen worden gemeld via 0900-8844, omdat anders de meldkamer overbelast raakt.

Meer uit Binnenland

Schoof: beperkingen leger Oekraïne raken ook Europese veiligheid

JOHANNESBURG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft zorgen over de beperkingen van het Oekraïense leger die in het zogenoemde 28-puntenplan staan, want "als het gaat over de veiligheid van Oekraïne, gaat het immers ook om de veiligheid van Europa." Dat zegt hij tegen het ANP nadat hij heeft gebeld met Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Schoof wil "elk initiatief dat vrede dichterbij kan brengen serieus nemen."

2 uur geleden
Schrijver Frank van Pamelen winnaar prominenten bij Groot Dictee

DEURNE (ANP) - Frank van Pamelen heeft zaterdag bij de prominenten Het Groot Dictee der Nederlandse Taal gewonnen. De schrijver, dichter, cabaretier en columnist deed het met slechts vijf fouten beter dan de andere bekende deelnemers, onder wie cabaretier Katinka Polderman en zangeres Leoni Jansen.

3 uur geleden
Jonge slachtoffers toeslagenschandaal demonstreren in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Tientallen jongeren demonstreren zaterdagmiddag op de Koekamp in Den Haag omdat zij als volwaardige slachtoffers van het toeslagenschandaal erkend willen worden, met dezelfde rechten als hun ouders. Dat meldt een woordvoerder van het Onafhankelijk Jongerenpanel Toeslagen (OJPT). Zij legt uit dat de jongeren eerder te horen kregen dat er geen politiek draagvlak is voor hun eisen en "daarom creëren we dat draagvlak zelf".

3 uur geleden
Vanaf zondagmiddag code geel in het noorden om mogelijke gladheid

DE BILT (ANP) - In de noordelijke provincies Friesland, Groningen en Drenthe geldt vanaf zondagmiddag 16.00 uur code geel omdat het glad kan worden door sneeuw, meldt het KNMI zaterdag. De weerswaarschuwing is tot 21.00 uur van kracht.

3 uur geleden
Defensie treedt op tegen drones boven vliegbasis Volkel

VOLKEL (ANP) - Defensie heeft vrijdagavond opgetreden tegen drones die werden gespot boven vliegbasis Volkel. Vanaf de grond werden wapens ingezet om de drones neer te halen, maar die zijn vertrokken en niet teruggevonden, meldt het ministerie zaterdag.

3 uur geleden
IJsbaan Winterswijk na drie uur schaatspret gesloten

WINTERSWIJK (ANP) - De ijsbaan in Winterswijk is zaterdag kort na 11.00 uur dichtgegaan. De baan ging om 08.15 uur open nadat er een ijsvloertje van 5 millimeter was geconstateerd. Het is voor zover bekend de eerste keer deze herfst dat er in Nederland op natuurijs kon worden geschaatst.

3 uur geleden
Verdachte van valse bommelding in trein bij Hilversum nog vast

HILVERSUM (ANP) - De verdachte die werd aangehouden na het doen van een valse bommelding vrijdag in een trein die op dat moment Hilversum binnenreed, zit zaterdag nog vast. Dat laten politie en het Openbaar Ministerie weten. Hoe het verder verloopt en of de man dit weekend in de cel blijft, is onduidelijk. "Die beslissing is nog niet genomen", aldus een OM-woordvoerder.

5 uur geleden