Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie krijgt 'tips in overvloed' over ontvoeringszaak Breda

Politie krijgt 'tips in overvloed' over ontvoeringszaak Breda

BREDA (ANP) - De politie krijgt naar eigen zeggen "tips in overvloed" binnen over de ontvoering in Breda van afgelopen nacht. Rond middernacht werd een 24-jarige man door "vuurwapengevaarlijke verdachten" meegenomen vanaf een parkeerterrein bij een sportcomplex aan de Dr. Schaepmanlaan en de Burgemeester de Manlaan.

Iets voor 11.30 uur is het onderzoek nog in volle gang, laat een woordvoerster van de politie weten. De politie weet niet waar het slachtoffer is en heeft nog niemand aangehouden in de zaak. Eerder werd bekend dat de 24-jarige man afhankelijk is van medicatie en dat familie en politie zich daarom ernstige zorgen maken over zijn gezondheid. Om welke medicijnen het gaat, kan de woordvoerster uit privacyoverwegingen niet zeggen.

Zaterdagochtend meldde de politie dat de ontvoering plaatsvond bij de atletiekvereniging aan de Dr. Schaepmanlaan. Inmiddels is duidelijk dat het incident zich op het parkeerterrein naast die vereniging heeft voorgedaan. De politiewoordvoerster laat weten dat er vermoedelijk geen verband is tussen de ontvoering en de atletiekclub.

Reactie hockeyvereniging

Hetzelfde geldt voor een hockeyclub die, net als de atletiekvereniging, grenst aan de genoemde parkeerplaats. De hockeyvereniging laat op haar website weten dat het incident "geen enkele relatie heeft met onze club" en dat er geen reden tot ongerustheid is. De activiteiten van de hockeyvereniging, waaronder een feest zaterdagavond, gaan zoals gepland door.

De politie roept mensen op om alleen nog 112 te bellen voor tips die direct moeten worden uitgezocht. Andere tips, bijvoorbeeld over zaken die mensen vrijdagavond hebben gezien, kunnen worden gemeld via 0900-8844, omdat anders de meldkamer overbelast raakt.

Meer uit Binnenland

Pand voor asielzoekers Den Bosch beschadigd door explosief

DEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.

53 minuten geleden
Studenten Maastricht kunnen Canvas nog niet gebruiken na hack

MAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.

1 uur geleden
Laagste groei windenergie op land in jaren, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De uitbreiding van windenergie op land in Nederland is op een historisch laag niveau. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) maandag. Voor dit jaar wordt een daling van het totale opwekvermogen verwacht.

1 uur geleden
Vliegtuig met opvarenden Hondius landt op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.

6 uur geleden
Spanje: eind zondag zijn ruim 90 opvarenden Hondius geëvacueerd

TENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.

7 uur geleden
Franse evacué Hondius vertoont symptomen hantavirus

PARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".

8 uur geleden
Kabinet bedankt Spanje voor hulp bij repatriëring

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.

9 uur geleden