Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie krijgt ruim vijftig tips over kunstroof in Drents Museum

Politie krijgt ruim vijftig tips over kunstroof in Drents Museum

ASSEN (ANP) - De politie heeft tot nu toe meer dan vijftig tips ontvangen over de kunstroof uit het Drents Museum in Assen in de nacht van vrijdag op zaterdag. De gouden tip zit er nog niet tussen, meldde de politie zondagmiddag.

Alle tips worden volgens de politie nauwkeurig onderzocht. "Belangrijke vraag in het onderzoek is; waar zijn de gestolen voorwerpen momenteel?", aldus de politie. Zondag ging het onderzoek van het beeldmateriaal dat al beschikbaar was verder. Dat is volgens de politie een precieze en tijdrovende activiteit. "Het kan dus enige tijd duren voordat duidelijk is of hier concrete tips en beelden tussen zitten."

De politie roept opnieuw mensen met tips of beeldmateriaal op zich te melden. Bij de inbraak in het museum werden vier stukken gestolen die het Drents Museum in bruikleen had van het Nationaal Historisch Museum van Roemenië. Het gaat om het topstuk, een gouden helm uit ongeveer 450 voor Christus en drie gouden armbanden van circa vijftig jaar voor Christus.

Meer uit Binnenland

Verdachte doden 11-jarig meisje: kan niet naar mezelf kijken

UTRECHT (ANP) - De 29-jarige Hamzah L. die verdacht wordt van het doodsteken van een 11-jarig meisje afgelopen februari in Nieuwegein, heeft "ontzettend veel spijt". Hij zei dat hij last had van wanen, in een psychose verkeerde en drugs had gebruikt. Hij is zich nadien naar eigen zeggen steeds meer gaan herinneren van wat hij heeft gedaan. "Ik kan niet naar mezelf kijken, ik ben er echt kapot van", vertelde hij maandag in de rechtbank in Utrecht, tijdens de eerste voorbereidende zitting.

49 minuten geleden
Ook Haagse basisscholen willen extern inhuren leraren beperken

DEN HAAG (ANP) - Ook basisscholen in Den Haag willen minder vaak externe leraren inhuren. "Het uitgangspunt: geen externe leraren, tenzij er geen andere optie is. Schoolbesturen zetten zich in om personeel vast aan de school te binden en niet afhankelijk te zijn van externen", aldus een woordvoerder van onderwijswethouder Hilbert Bredemeijer.

50 minuten geleden
Radboud wil samenwerking met universiteiten in Israël opschorten

NIJMEGEN (ANP) - Het bestuur van de Radboud Universiteit wil het advies volgen om de samenwerking met twee Israëlische universiteiten op te schorten. Op de universiteit in Nijmegen wordt maandag overleg gevoerd over het voornemen. De medezeggenschap mag eerst nog advies uitbrengen, daarna volgt het definitieve besluit. De verwachting is dat dit later deze week komt.

1 uur geleden
Ambtenaar Amsterdam opgepakt, zocht adressen op voor criminelen

AMSTERDAM (ANP) - Een ambtenaar van de gemeente Amsterdam is maandag opgepakt op verdenking van corruptie en medeplichtigheid aan het veroorzaken van explosies en andere geweldsincidenten. Dat meldt het OM. De 46-jarige man wordt ervan verdacht dat hij gedurende "een langere periode" op verzoek van "criminele contacten" adressen heeft opgezocht in systemen van de gemeente. Op die adressen waren vervolgens explosies of gebeurden andere geweldsincidenten.

2 uur geleden
Koepel basisscholen wil zoveel mogelijk leraren in dienst

DEN HAAG (ANP) - De overkoepelende organisatie voor basisscholen, de PO-Raad, is positief over de stap van Amsterdamse scholen om de inhuur van externe leraren af te bouwen. "We zijn sowieso voor zoveel mogelijk mensen in dienst bij de school en vaste gezichten voor de klas. Het is goed voor leerlingen, hun ouders en de school", zegt de raad.

2 uur geleden
Ouderorganisatie: inhuur externe leraren is doorgeslagen

UTRECHT (ANP) - Dat Amsterdamse basisscholen zoveel mogelijk willen stoppen met het inhuren van externe leerkrachten, is een goede stap. Dat vindt directeur Lobke Vlaming van Ouders en Onderwijs, de organisatie voor ouders van schoolgaande kinderen. "Het was doorgeslagen. Er gaat best veel geld naar commerciële partijen voor dingen die horen binnen publieke functies. Zoals gewoon les geven", aldus Vlaming.

3 uur geleden
Slachtoffer fietsongeval Noord-Scharwoude is vrouw van 84

NOORD-SCHARWOUDE (ANP) - De fietser die zondag om het leven kwam door een aanrijding in het Noord-Hollandse Noord-Scharwoude, is een vrouw van 84 jaar. Dat meldt de politie.

4 uur geleden