Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie krijgt ruim 200 tips over identiteit 22 vermoorde vrouwen

Politie krijgt ruim 200 tips over identiteit 22 vermoorde vrouwen

DEN HAAG (ANP) - De politie in België, Duitsland en Nederland heeft ruim tweehonderd tips gekregen in de zoektocht naar de identiteit van 22 vermoorde vrouwen. Daartussen zitten meerdere mogelijke namen van slachtoffers, zo meldt de Nederlandse politie dinsdag. De organisaties spreken tot nu toe van een "hoopvol resultaat", maar benadrukken dat meer informatie nog steeds hard nodig is.

Vorige week woensdag begonnen de drie politiediensten samen met Interpol de campagne 'Identify Me' om de identiteit te achterhalen van 22 meisjes en vrouwen die vermoedelijk zijn vermoord en vervolgens achtergelaten in een van de drie landen. Op de lijst van slachtoffers staan negen Nederlandse zaken.

In Duitsland kwamen 122 tips binnen, politieorganisaties in België kregen er 55, en in Nederland gaat het om 51 tips. Volgens de politie gaat het nu al om bruikbare informatie. Zo worden er mogelijke namen genoemd van slachtoffers en wordt er meegedacht over de mogelijke herkomst van kleding of sieraden. "Eerst zal meer onderzoek moeten worden gedaan voordat hier conclusies aan te verbinden zijn."

Wereldwijde aandacht

Voor de campagne hebben bekende vrouwen uit de deelnemende landen een gezamenlijke, meertalige video opgenomen waarin ze het publiek oproepen namen en informatie door te geven over de vermoorde vrouwen. Voor Nederland deden zangeres S10 en actrice Carice van Houten mee. De campagne heeft wereldwijd veel aandacht gekregen, ziet de politie. "Dat is te merken aan de informatie die binnenkomt. Veel tipgevers zijn afkomstig uit andere delen van de wereld."

Martin de Wit van de Nederlandse politie, een van de initiatiefnemers van de campagne, is dankbaar voor alle steun en aandacht. "We zien meerdere deskundigen uit de hele wereld die spontaan hun hulp aanbieden", aldus De Wit. "De vrouwen in de campagne verdienen het dat zij hun naam terugkrijgen, en door de informatie die we nu ontvangen is er voor meerdere zaken nu enige hoop."

Zorgvuldig onderzoek

De recherche in de drie landen gaat de binnengekomen informatie nu analyseren. Het kan enige tijd duren voordat een eventuele identificatie bekend wordt gemaakt, denkt de politie. Allereerst moeten nabestaanden geïnformeerd worden, daarna moet de recherche "alle ruimte krijgen om het onderzoek op een zorgvuldige manier te kunnen doen", aldus de politie.

Op interpol.int/im staat een overzicht van alle zaken, inclusief details, foto's en video's. De politie roept op informatie te blijven delen. In Opsporing Verzocht wordt dinsdagavond aandacht besteed aan de zoektocht.

Meer uit Binnenland

Veiligheidsregio vermoedt gas als oorzaak explosie Utrecht

UTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht gaat uit van een gasexplosie als oorzaak van de grote knal en daaropvolgende brand die donderdagmiddag plaatsvond in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerder op vrijdagochtend.

14 minuten geleden
Speurhonden vinden geen personen tijdens zoektocht Utrecht

UTRECHT (ANP) - Hulpdiensten en speurhonden hebben de hele nacht gezocht naar slachtoffers van de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Daarbij zijn geen levende of overleden slachtoffers gevonden. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio op vrijdagochtend.

49 minuten geleden
Aantal wolvenaanvallen op vee afgelopen jaar fors gestegen

DEN HAAG (ANP) - Wolven hebben vorig jaar opnieuw veel vaker schapen en ander vee aangevallen. Tot en met oktober zijn er 840 aanvallen op dieren geregistreerd, waarmee het record van 770 aanvallen in heel 2024 wordt verbroken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van BIJ12. Deze organisatie behandelt voor de provincies wolvenzaken.

1 uur geleden
Nederlandse landbouwexport stijgt met ruim 8 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.

6 uur geleden
Omwonenden Utrecht nog niet terug naar huis

UTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.

6 uur geleden
Aanrijding ziekenhuis Heerlen was ongeval, bestuurder overleden

HEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.

8 uur geleden
Getroffen ondernemers Utrecht bedanken voor steunbetuigingen

UTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.

9 uur geleden