Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie krijgt ruim 200 tips over identiteit 22 vermoorde vrouwen

Politie krijgt ruim 200 tips over identiteit 22 vermoorde vrouwen

DEN HAAG (ANP) - De politie in België, Duitsland en Nederland heeft ruim tweehonderd tips gekregen in de zoektocht naar de identiteit van 22 vermoorde vrouwen. Daartussen zitten meerdere mogelijke namen van slachtoffers, zo meldt de Nederlandse politie dinsdag. De organisaties spreken tot nu toe van een "hoopvol resultaat", maar benadrukken dat meer informatie nog steeds hard nodig is.

Vorige week woensdag begonnen de drie politiediensten samen met Interpol de campagne 'Identify Me' om de identiteit te achterhalen van 22 meisjes en vrouwen die vermoedelijk zijn vermoord en vervolgens achtergelaten in een van de drie landen. Op de lijst van slachtoffers staan negen Nederlandse zaken.

In Duitsland kwamen 122 tips binnen, politieorganisaties in België kregen er 55, en in Nederland gaat het om 51 tips. Volgens de politie gaat het nu al om bruikbare informatie. Zo worden er mogelijke namen genoemd van slachtoffers en wordt er meegedacht over de mogelijke herkomst van kleding of sieraden. "Eerst zal meer onderzoek moeten worden gedaan voordat hier conclusies aan te verbinden zijn."

Wereldwijde aandacht

Voor de campagne hebben bekende vrouwen uit de deelnemende landen een gezamenlijke, meertalige video opgenomen waarin ze het publiek oproepen namen en informatie door te geven over de vermoorde vrouwen. Voor Nederland deden zangeres S10 en actrice Carice van Houten mee. De campagne heeft wereldwijd veel aandacht gekregen, ziet de politie. "Dat is te merken aan de informatie die binnenkomt. Veel tipgevers zijn afkomstig uit andere delen van de wereld."

Martin de Wit van de Nederlandse politie, een van de initiatiefnemers van de campagne, is dankbaar voor alle steun en aandacht. "We zien meerdere deskundigen uit de hele wereld die spontaan hun hulp aanbieden", aldus De Wit. "De vrouwen in de campagne verdienen het dat zij hun naam terugkrijgen, en door de informatie die we nu ontvangen is er voor meerdere zaken nu enige hoop."

Zorgvuldig onderzoek

De recherche in de drie landen gaat de binnengekomen informatie nu analyseren. Het kan enige tijd duren voordat een eventuele identificatie bekend wordt gemaakt, denkt de politie. Allereerst moeten nabestaanden geïnformeerd worden, daarna moet de recherche "alle ruimte krijgen om het onderzoek op een zorgvuldige manier te kunnen doen", aldus de politie.

Op interpol.int/im staat een overzicht van alle zaken, inclusief details, foto's en video's. De politie roept op informatie te blijven delen. In Opsporing Verzocht wordt dinsdagavond aandacht besteed aan de zoektocht.

Meer uit Binnenland

Aanrijding ziekenhuis Heerlen was ongeval, bestuurder overleden

HEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.

1 uur geleden
Getroffen ondernemers Utrecht bedanken voor steunbetuigingen

UTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.

3 uur geleden
Dijksma: huisdieren ophalen als het veilig kan

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.

3 uur geleden
Personenauto rijdt tegen ziekenhuis Heerlen, bestuurder gewond

HEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.

4 uur geleden
Gaslek in buurt explosie Utrecht, onduidelijk of dat oorzaak was

UTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."

4 uur geleden
Brand na explosie Utrecht onder controle

UTRECHT (ANP) - De brandweer in Utrecht heeft de brand in het centrum van de stad onder controle. Dat heeft de veiligheidsregio in de loop van de avond gemeld. Een woordvoerder laat weten dat nu de zoektocht kan beginnen naar mensen die eventueel nog onder het puin liggen.

4 uur geleden
Dijksma: tot nu toe vier gewonden in Utrecht, niemand zwaargewond

UTRECHT (ANP) - Tot nu toe zijn vier mensen gewond geraakt bij de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Niemand raakte zwaargewond, meldde burgemeester Sharon Dijksma donderdagavond tijdens een persmoment.

4 uur geleden