Politie krijgt ruim 200 tips over identiteit 22 vermoorde vrouwen
DEN HAAG (ANP) - De politie in België, Duitsland en Nederland heeft ruim tweehonderd tips gekregen in de zoektocht naar de identiteit van 22 vermoorde vrouwen. Daartussen zitten meerdere mogelijke namen van slachtoffers, zo meldt de Nederlandse politie dinsdag. De organisaties spreken tot nu toe van een "hoopvol resultaat", maar benadrukken dat meer informatie nog steeds hard nodig is.
Vorige week woensdag begonnen de drie politiediensten samen met Interpol de campagne 'Identify Me' om de identiteit te achterhalen van 22 meisjes en vrouwen die vermoedelijk zijn vermoord en vervolgens achtergelaten in een van de drie landen. Op de lijst van slachtoffers staan negen Nederlandse zaken.
In Duitsland kwamen 122 tips binnen, politieorganisaties in België kregen er 55, en in Nederland gaat het om 51 tips. Volgens de politie gaat het nu al om bruikbare informatie. Zo worden er mogelijke namen genoemd van slachtoffers en wordt er meegedacht over de mogelijke herkomst van kleding of sieraden. "Eerst zal meer onderzoek moeten worden gedaan voordat hier conclusies aan te verbinden zijn."
Wereldwijde aandacht
Voor de campagne hebben bekende vrouwen uit de deelnemende landen een gezamenlijke, meertalige video opgenomen waarin ze het publiek oproepen namen en informatie door te geven over de vermoorde vrouwen. Voor Nederland deden zangeres S10 en actrice Carice van Houten mee. De campagne heeft wereldwijd veel aandacht gekregen, ziet de politie. "Dat is te merken aan de informatie die binnenkomt. Veel tipgevers zijn afkomstig uit andere delen van de wereld."
Martin de Wit van de Nederlandse politie, een van de initiatiefnemers van de campagne, is dankbaar voor alle steun en aandacht. "We zien meerdere deskundigen uit de hele wereld die spontaan hun hulp aanbieden", aldus De Wit. "De vrouwen in de campagne verdienen het dat zij hun naam terugkrijgen, en door de informatie die we nu ontvangen is er voor meerdere zaken nu enige hoop."
Zorgvuldig onderzoek
De recherche in de drie landen gaat de binnengekomen informatie nu analyseren. Het kan enige tijd duren voordat een eventuele identificatie bekend wordt gemaakt, denkt de politie. Allereerst moeten nabestaanden geïnformeerd worden, daarna moet de recherche "alle ruimte krijgen om het onderzoek op een zorgvuldige manier te kunnen doen", aldus de politie.
Op interpol.int/im staat een overzicht van alle zaken, inclusief details, foto's en video's. De politie roept op informatie te blijven delen. In Opsporing Verzocht wordt dinsdagavond aandacht besteed aan de zoektocht.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
5 uur geledenASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.
12 uur geledenSOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.
18 uur geleden