Politie krijgt opnieuw meer tijd om problemen C2000 op te lossen
DEN HAAG (ANP) - De politie krijgt opnieuw meer tijd van de Arbeidsinspectie om de problemen met het communicatiesysteem te verhelpen. Het systeem C2000 werkt niet goed en de politie moest van de inspectie eigenlijk voor 7 juni zorgen dat de problemen die dat oplevert waren verholpen, anders moest een dwangsom worden betaald.
De eerdere deadline van 21 februari werd ook al opgeschoven. De inspectie geeft de politie nu tot 31 oktober, omdat er wel degelijk werk wordt gemaakt van een oplossing. De politie heeft nog wat meer tijd nodig om maatregelen overal door te kunnen voeren en die krijgt de organisatie dus. Wel moet de politie geregeld rapporteren over de vorderingen.
De politie moet scenario's bedenken voor als C2000 hapert. Voor politiemensen moet duidelijk zijn wat ze in zo'n geval kunnen doen en de organisatie moet iedereen daarover actief informeren. Een woordvoerster van de Arbeidsinspectie legt uit dat de inspectie bij de last onder dwangsom telkens afweegt wat het beste werkt om de politie zover te krijgen de problemen op te lossen. "Daarbij is ook de overweging: gaan we de politie enorm op kosten jagen? Zijn de politiemensen op straat daarmee geholpen?"
Crisissituaties
Demissionair minister David van Weel zei in januari dat de oorzaak van de grote storing van C2000 tijdens de jaarwisseling verholpen moest zijn voor de NAVO-top van eind juni. De deadline van de Arbeidsinspectie valt nu dus na de top.
De inspectie ziet erop toe dat politiemensen veilig hun werk kunnen doen en dus in crisissituaties snel contact kunnen krijgen met elkaar. C2000 hapert al jaren. De inspectie benadrukt niet te gaan over welk systeem de politie gebruikt voor communicatie, maar het moet wel werken. "Zeker in crisissituaties."
'Verantwoordelijkheid nemen'
De politie laat weten de afgelopen tijd veel aandacht te hebben besteed aan het C2000-systeem om verbindingsproblemen zoveel mogelijk te voorkomen en agenten te instrueren wat ze moeten doen als die er toch zijn. Ook door de eigenaar en de beheerder van C2000 wordt volgens de politie hard gewerkt om het systeem te verbeteren.
Volgens de politie is het nu "zaak om te blijven verbeteren. Bijvoorbeeld door de doorgevoerde verbeteringen onderdeel te maken van de diverse trainingen en opleidingen die politiemensen krijgen", aldus de politie. "We voelen en nemen onze verantwoordelijkheid als werkgever om blijvend verbeteringen door te voeren."
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft maandagavond tijdens het staatsbanket op de eerste dag van zijn staatsbezoek aan Suriname de "Surinaamse weerbaarheid en verzetsstrijd door de eeuwen heen" geëerd. Hij deed dit in een toespraak tijdens het banket in Paramaribo, dat werd aangeboden door president Jennifer Geerlings-Simons.
2 uur geledenVENLO (ANP) - Tussen Venlo en de Duitse plaats Mönchengladbach rijden dinsdagochtend geen treinen, meldt de NS in de reisplanner. Dat komt volgens de NS door een koperdiefstal. De verwachting is dat de problemen rond 12.00 uur zijn verholpen.
5 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Inwoners van de Meanderhof in Middelburg hebben in de nacht van maandag op dinsdag melding gemaakt van schoten op hun woning. Agenten constateerden ter plaatse "vermoedelijk kogelgaten" in een ruit, meldt de politie Zeeland op X.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De vergiffenis die koning Willem-Alexander maandag kreeg in Suriname markeert een "nieuw begin", volgens cabaretier Jörgen Raymann. "Dit geeft wel aan dat er een nieuw tijdperk aanbreekt", vertelde Raymann maandag in RTL Tonight.
11 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee) spreekt van "buitengewone bewondering" voor koning Willem-Alexander vanwege zijn houding tegenover het Nederlandse slavernijverleden. "Deze koning is van ongekend niveau en een grote leider die in staat is om te doen wat andere monarchen en leiders van republieken nalaten", zegt voorzitter Dave Ensberg-Kleijkers.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat nazaten van tot slaaf gemaakte mensen koning Willem-Alexander hebben vergeven voor het slavernijverleden van de koninklijke familie is "een heel belangrijk moment". Dat zegt Vincent Soekra, voorzitter van het net geopende Suriname Museum in Amsterdam.
12 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Surinaamse nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen accepteren de excuses van koning Willem-Alexander voor het Nederlandse slavernijverleden. Dat zeiden ze maandag in een dialoog met de koning op de eerste dag van het staatsbezoek van het koningspaar aan Suriname.
13 uur geleden