
Politie krijgt meer tijd voor verhoor verdachte aanval Nottingham
NOTTINGHAM (ANP) - De Engelse politie begint naar eigen zeggen een "goed beeld te krijgen" van wat er dinsdag precies gebeurd is in Nottingham, waar drie mensen om het leven werden gebracht. Rechercheurs willen de vermoedelijke aanvaller nog wel nader bevragen en hebben daar van de rechtbank 36 uur extra tijd voor gekregen. Het motief voor de aanval blijft onduidelijk. Ook terrorisme wordt nog altijd niet uitgesloten.
De politie gaat ervan uit dat de 31-jarige verdachte die vastzit verantwoordelijk is voor zowel de mesaanvallen, waarbij de drie doden vielen, als voor de aanval met een busje. In het onderzoek zijn beelden van beveiligingscamera's gebruikt, is sporenonderzoek gedaan en met getuigen gesproken. Ook zijn volgens de politie meerdere doorzoekingen geweest in de stad.
Twee van de dodelijke slachtoffers waren 19-jarige studenten aan de Universiteit van Nottingham. De verdachte heeft daar volgens de politie ook gestudeerd, maar dat lijkt niets met de aanval te maken te hebben.
De derde dode was een man van 65, wiens busje de aanvaller vervolgens heeft gestolen. Hij reed daarmee eerst een man aan, die nog altijd met ernstige verwondingen in het ziekenhuis ligt. Na die aanrijding werd het busje achternagezeten door de politie, waarop hij nog twee voetgangers aanreed. Zij raakten lichtgewond. Een toezichthouder voor de politie (IOPC) kijkt of de agenten goed gehandeld hebben. Uiteindelijk werd de 31-jarige verdachte getaserd en aangehouden.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft luchtaanvallen uitgevoerd in Jemen na een raketaanval een dag eerder door Houthi-rebellen op de internationale luchthaven bij Tel Aviv. De Houthi's meldden Amerikaans-Israëlische luchtaanvallen op onder meer de haven van Hodeidah aan de Rode Zee.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering wil ongedocumenteerde immigranten 1000 dollar (ongeveer 884 euro) geven als ze bereid zijn vrijwillig het land te verlaten. De overheid betaalt bovendien de reiskosten. Het geld wordt uitbetaald als iemand zijn terugkeer heeft bevestigd via een daarvoor bestemde app.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP/RTR) - De pro-Europese premier van Roemenië, Marcel Ciolacu, heeft zijn aftreden aangekondigd. De sociaaldemocraat trekt zijn centrumlinkse partij terug uit de regeringscoalitie na het enorme verkiezingssucces van uiterst rechts. De extreem nationalistische George Simion won een dag eerder de eerste ronde van de presidentsverkiezingen met een ruime voorsprong. De kandidaat van Ciolacu's coalitie slaagde er niet in de tweede ronde te halen.
3 uur geledenVILNIUS (ANP/AFP) - Litouwen gaat 1,1 miljard euro uitgeven om zijn grenzen met Rusland en Belarus te versterken, maakte het NAVO-lid maandag bekend. Het grootste deel van het geld, 800 miljoen, wordt gebruikt om antitankmijnen aan te schaffen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De langverwachte rechtszaak tegen Sean 'Diddy' Combs is maandag van start gegaan. In de rechtbank van New York begon de selectie van de jury die zal oordelen of de rapper zich schuldig heeft gemaakt aan onder meer mensenhandel en seksueel misbruik.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Israël wil gebieden in de Palestijnse Gazastrook gaan bezetten, aldus de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een videoboodschap. Volgens een topfunctionaris wordt nog wel eerst geprobeerd een deal te sluiten over de Israëlische gijzelaars die zich in handen van Hamas in Gaza bevinden.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het Spaanse Hooggerechtshof heeft een aanklacht tegen de Spaanse oud-koning Juan Carlos wegens belastingfraude verworpen. De vader van koning Felipe werd door een groep voormalige juristen, rechters en openbaar aanklagers beschuldigd. Volgens het hof zijn er geen nieuwe feiten, bewijzen of documenten ingediend die het rechtvaardigen het onderzoek opnieuw te openen.
4 uur geleden