Politie komt tussen vechtende kat en hond en schiet hond dood
ASSEN (ANP) - De politie heeft woensdag een hond doodgeschoten in Assen. Agenten kwamen af op een gevecht tussen de hond en een kat aan de Prins Bernhardstraat in het centrum van de Drentse hoofdstad.
De agenten waren eigenlijk op weg naar een andere melding, maar werden "gewenkt door omstanders" om naar de Prins Bernhardstraat te gaan. Ter plaatse zagen ze dat de hond de kat "vast in diens bek" had en dat het omstanders en politie niet lukte om de hond te laten stoppen.
Eerst probeerden agenten met een stroomstootwapen "de situatie onder controle te krijgen", maar "dat had niet het gewenste effect", aldus de politie. Daarop is door de politie "uit oogpunt voor veiligheid van de agenten en omstanders besloten om te schieten", zo stelt de politie in een verklaring. Het dier werd dodelijk getroffen.
Er wordt onderzoek gedaan naar of het geweldgebruik door de politie in dit geval rechtmatig is geweest. Omdat dit "zorgvuldig moet gebeuren" en "tijd in beslag neemt" zegt de politie geen verdere details van het incident te kunnen geven.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
52 minuten geledenVLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.
3 uur geledenNIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
10 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
15 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
15 uur geleden