Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie komt tussen vechtende kat en hond en schiet hond dood

Politie komt tussen vechtende kat en hond en schiet hond dood

ASSEN (ANP) - De politie heeft woensdag een hond doodgeschoten in Assen. Agenten kwamen af op een gevecht tussen de hond en een kat aan de Prins Bernhardstraat in het centrum van de Drentse hoofdstad.

De agenten waren eigenlijk op weg naar een andere melding, maar werden "gewenkt door omstanders" om naar de Prins Bernhardstraat te gaan. Ter plaatse zagen ze dat de hond de kat "vast in diens bek" had en dat het omstanders en politie niet lukte om de hond te laten stoppen.

Eerst probeerden agenten met een stroomstootwapen "de situatie onder controle te krijgen", maar "dat had niet het gewenste effect", aldus de politie. Daarop is door de politie "uit oogpunt voor veiligheid van de agenten en omstanders besloten om te schieten", zo stelt de politie in een verklaring. Het dier werd dodelijk getroffen.

Er wordt onderzoek gedaan naar of het geweldgebruik door de politie in dit geval rechtmatig is geweest. Omdat dit "zorgvuldig moet gebeuren" en "tijd in beslag neemt" zegt de politie geen verdere details van het incident te kunnen geven.

Meer uit Binnenland

Deel van sportcentrum in Utrecht ingestort

UTRECHT (ANP) - Een deel van een sportcentrum aan de Zonnebaan in Utrecht is woensdagavond ingestort, meldt de veiligheidsregio.

18 minuten geleden
Celstraf en boete voor geweld tijdens jaarwisseling in Eindhoven

DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft woensdag tijdens een snelrechtzitting twee mannen veroordeeld voor incidenten tijdens de jaarwisseling.

5 uur geleden
Ook donderdag rijden minder treinen door winterweer

UTRECHT (ANP) - Door het winterse weer rijden ook donderdag minder treinen. De dienstregeling wordt aangepast, laat spoorbeheerder ProRail weten. Op vrijdag worden mogelijk ook minder treinen ingezet.

5 uur geleden
Meer mensen verdacht van misdrijf bij jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Zeker 171 mensen worden verdacht van een misdrijf tijdens de jaarwisseling. Ze hebben bijvoorbeeld agenten, brandweermedewerkers of ambulancemedewerkers belaagd of spullen vernield. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Vorig jaar waren er 120 verdachten. Het aantal hulpverleners dat te maken kreeg met geweld en agressie, is eveneens fors gestegen.

6 uur geleden
Zuid-Holland en Zeeland terug naar code geel

DE BILT (ANP) - In de provincies Zuid-Holland en Zeeland geldt code oranje niet meer. Het KNMI heeft het waarschuwingsniveau woensdag aan het begin van de middag een stapje verlaagd naar code geel. Die gold al op de Waddeneilanden. De rest van het land staat nog op code oranje.

6 uur geleden
Twee keer zoveel mensen vroegen afgelopen dagen geld terug van NS

UTRECHT (ANP) - Twee keer zoveel mensen als normaal hebben de afgelopen dagen een aanvraag ingediend bij NS om hun geld terug te krijgen. "Maar voor dagen met dit soort heftige weersomstandigheden, zien we geen gekke aantallen", aldus een woordvoerster. Zij kan niet toelichten hoeveel aanvragen er op een gemiddelde dag worden gedaan.

8 uur geleden
NS rijdt na 12.00 uur nog met uitgeklede winterdienstregeling

UTRECHT (ANP) - De NS rijdt ook na 12.00 uur nog met een uitgeklede versie van de winterdienstregeling, meldt een woordvoerster. Eerder zei de spooronderneming dat de treinen mogelijk in de loop van de ochtend weer volgens de winterdienstregeling konden rijden. De woordvoerster weet niet wanneer dit wel lukt.

8 uur geleden