'Politie komt niet steeds de drukte regelen'
NIJMEGEN (ANP) - De burgemeesters zijn niet van plan om telkens politie te sturen wanneer het ergens druk lijkt te zijn. Ook gaan toezichthouders niet bij bijvoorbeeld elke kapper controleren of die zich aan de voorwaarden houdt. "Dat hebben we het kabinet ook laten weten. En je moet dat ook niet willen, dan krijg je een soort politiestaat. De samenleving is nu zelf aan zet, mensen hebben het nu grotendeels in eigen hand", zegt Hubert Bruls, voorzitter van het Veiligheidsberaad en burgemeester van Nijmegen.
Bruls is blij dat de coronamaatregelen vanaf maandag stapsgewijs worden versoepeld. "De samenleving was eraan toe. De angst is voorbij. Je ziet het elke dag drukker worden. Maar als mensen klagen over de drukte is het antwoord: blijf dan thuis. Je hoeft de drukte niet op te zoeken", aldus Bruls, die daaraan toevoegt dat de politie natuurlijk wel in actie komt bij excessen.
Gemeenten zijn volgens hem deze dagen heel druk met het bespreken van de heropening van onder meer dierentuinen, pretparken en zwembaden. "De sector zegt dat ze plannen klaar hebben. Dat zullen we zien, want ze moeten wel toestemming krijgen om binnen de voorwaarden weer open te gaan. Ik denk dat een tropisch zwemparadijs echt nog niet kan, maar een gewoon zwembad waar je baantjes kan trekken zou wel mogelijk moeten zijn."
Bruls noemt de periode dat er gaandeweg meer mag "een uitdaging". "Het is overzichtelijker als dingen gewoon verboden zijn. Het is veel lastiger voor gemeenten om te bepalen wat mag en kan binnen de grotere vrijheid die de samenleving nu krijgt."
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Door droogte waren er in 2025 veel meer natuurbranden dan in de twee jaren ervoor. De brandweer moest vorig jaar ingrijpen bij 846 natuurbranden, tegenover 177 in 2024 en 314 in 2023. Dat meldt het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is donderdag aanwezig bij de uitreiking van de Four Freedoms Awards in Middelburg. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) woensdag bekendgemaakt. Ook koning Willem-Alexander, prinses Beatrix en premier Rob Jetten zijn bij de uitreiking.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft woensdag een 32-jarige man uit Rotterdam aangehouden voor het mishandelen van een buschauffeur. Dat meldt de politie. De man zou op 7 maart en 10 april dezelfde buschauffeur tijdens zijn dienst hebben mishandeld.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 31-jarige Oekraïner Roman D., verdacht van het neersteken van mensen rond de Dam in maart vorig jaar, zei eind vorig jaar tegen gevangenispersoneel over zijn daden dat hij vindt "dat de belastingbetaler uit Europa moet boeten" voor het financieren van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nog steeds raken er kuikens, eenden en andere pluimveedieren gewond voordat ze worden geslacht, constateert de NVWA. De waakhond ziet wel dat het percentage dieren dat gewond raakt afneemt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft woensdag een tweede verdachte aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man in een rolstoel in Utrecht. Het gaat om een 55-jarige man, meldt de politie. Dinsdag werd kort na het incident al een 37-jarige verdachte aangehouden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie registreerde vorig jaar een "zorgwekkend hoog" aantal gevallen van antisemitisme, zegt Eddo Verdoner, Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB). Het gaat om 867 gevallen in 2025, vrijwel gelijk aan de 880 meldingen in het jaar ervoor.
4 uur geleden