Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Politie komt niet steeds de drukte regelen'

'Politie komt niet steeds de drukte regelen'

NIJMEGEN (ANP) - De burgemeesters zijn niet van plan om telkens politie te sturen wanneer het ergens druk lijkt te zijn. Ook gaan toezichthouders niet bij bijvoorbeeld elke kapper controleren of die zich aan de voorwaarden houdt. "Dat hebben we het kabinet ook laten weten. En je moet dat ook niet willen, dan krijg je een soort politiestaat. De samenleving is nu zelf aan zet, mensen hebben het nu grotendeels in eigen hand", zegt Hubert Bruls, voorzitter van het Veiligheidsberaad en burgemeester van Nijmegen.

Bruls is blij dat de coronamaatregelen vanaf maandag stapsgewijs worden versoepeld. "De samenleving was eraan toe. De angst is voorbij. Je ziet het elke dag drukker worden. Maar als mensen klagen over de drukte is het antwoord: blijf dan thuis. Je hoeft de drukte niet op te zoeken", aldus Bruls, die daaraan toevoegt dat de politie natuurlijk wel in actie komt bij excessen.

Gemeenten zijn volgens hem deze dagen heel druk met het bespreken van de heropening van onder meer dierentuinen, pretparken en zwembaden. "De sector zegt dat ze plannen klaar hebben. Dat zullen we zien, want ze moeten wel toestemming krijgen om binnen de voorwaarden weer open te gaan. Ik denk dat een tropisch zwemparadijs echt nog niet kan, maar een gewoon zwembad waar je baantjes kan trekken zou wel mogelijk moeten zijn."

Bruls noemt de periode dat er gaandeweg meer mag "een uitdaging". "Het is overzichtelijker als dingen gewoon verboden zijn. Het is veel lastiger voor gemeenten om te bepalen wat mag en kan binnen de grotere vrijheid die de samenleving nu krijgt."

Meer uit Binnenland

Kieskompas voor 49 gemeenten, in Pijnacker-Nootdorp maandag al

AMSTERDAM (ANP) - Het Kieskompas helpt in 49 gemeenten stemgerechtigden een partijkeuze te maken tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in maart. De stellingen zijn lokaal afgestemd en vanaf 17 februari te beantwoorden. In Pijnacker-Nootdorp is de stemhulp maandag al te gebruiken, tegelijk met een lokaal lijsttrekkersdebat.

1 uur geleden
Verdachte spionagezaak: fouten gemaakt, geen misdaden gepleegd

ROTTERDAM (ANP) - "Ik zit hier als misdadiger, maar ik heb geen enkele schuld. Ik heb geen strafbare feiten begaan. Ik heb fouten gemaakt, maar ik voel me niet schuldig, moreel noch juridisch. Ik heb niets gedaan." Met deze woorden sloot Abderrahim El M., verdacht van het lekken van staatsgeheime stukken aan de Marokkaanse geheime dienst, vrijdag zijn strafproces bij de rechtbank in Rotterdam af. Woensdag eiste het Openbaar Ministerie twaalf jaar cel tegen hem.

1 uur geleden
Staat: situatie Corné H. niet ernstiger dan van andere wachtenden

DEN HAAG (ANP) - De situatie van Corné H., die is veroordeeld voor een gijzeling in Ede in 2024 en onlangs medewerkers in de gevangenis in Vught gijzelde, is niet ernstiger of schrijnender dan die van andere mensen die wachten op een plek in een tbs-kliniek. Dit zegt de Staat vrijdag in het kort geding dat door de advocaten van H. is aangespannen. Daarmee zou H. geen voorrang moeten krijgen en dus niet direct geplaatst moeten worden, volgens de Staat.

1 uur geleden
Medewerkers TU Eindhoven kregen jarenlang te weinig salaris

EINDHOVEN (ANP) - Zo'n honderd mensen die werk hebben gedaan voor het Studentensportcentrum van de Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) hebben daar te weinig salaris voor gekregen. De universiteit trekt ongeveer 750.000 euro uit om het achterstallige loon over ongeveer zes jaar alsnog uit te betalen, met rente.

3 uur geleden
Personeel BelastingTelefoon voert actie voor loonsverhoging

UTRECHT (ANP) - Medewerkers van de BelastingTelefoon zijn komende week de volgende rijksambtenaren die actievoeren tegen een uitblijvende loonsverhoging. Het personeel van de telefonische klantenservice van de Belastingdienst in Eindhoven, Leeuwarden, Groningen, Hengelo, Apeldoorn en Heerlen neemt maandag en donderdag tegelijkertijd pauze. "Daardoor komt de bereikbaarheid naar verwachting ernstig onder druk te staan", meldt vakbond FNV.

3 uur geleden
Van Weel: 'Hulp Oekraïne kwam te traag'

DEN HAAG (ANP) - Nederland is vlak na de Russische inval in Oekraïne veel te voorzichtig geweest met militaire steun. "Waren we eerder over onze taboes heen gestapt, dan had Oekraïne er militair beter voor gestaan." Dat zegt demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel in een interview met De Telegraaf.

12 uur geleden
Hulporganisatie Dorcas deelt noodpakketten uit in koud Oekraïne

ALMERE (ANP) - De Nederlandse hulporganisatie Dorcas deelt noodpakketten uit in Oekraïne om de mensen daar bij te staan in de extreme kou, terwijl ze zijn afgesloten van elektriciteit en verwarming. Miljoenen mensen zijn getroffen door de Russische aanvallen op energievoorzieningen en dus is er "een levensbedreigende situatie ontstaan", aldus Dorcas.

19 uur geleden