Politie kijkt of aangehouden man Toulon steengooier Rotterdam is
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie onderzoekt of de man die in Toulon is aangehouden de verdachte is die zij zoekt voor het gooien van een steen op een slapende dakloze in Rotterdam. Een politiewoordvoerder zegt woensdagochtend dat de Rotterdamse politie weet dat er in de Franse stad een man is aangehouden. "Er wordt gekeken of dat ook onze man is." De woordvoerder verwacht dat hier in de loop van de ochtend meer duidelijk over wordt.
De verdachte, een 32-jarige man met de Kameroense nationaliteit, werd volgens Franse media dinsdag aangehouden op het station van Toulon nadat hij in een trein een vrouw zou hebben aangevallen. De man wordt verdacht van verschillende moorden in Évry, Straatsburg, Dijon en Lyon.
Het voorval in Rotterdam gebeurde in de nacht van vorige week maandag op dinsdag bij het Maritiem Museum. Een man gooide toen een grote steen op het hoofd van de dakloze, die zwaargewond raakte en zondag nog in coma lag in het ziekenhuis. De politie ziet de zware mishandeling als poging tot moord.
Dinsdag werd bekend dat de Rotterdamse politie er rekening mee houdt dat de verdachte ook betrokken is bij de dood van een man in Lyon. Daar werd maandag een dakloze met een grote steen om het leven gebracht. De Nederlandse en Franse politie doen samen onderzoek naar een vermoedelijk verband tussen beide zaken. Na zijn daad in Rotterdam zou de verdachte nog in Breda zijn gezien, daarna nam hij een internationale trein in de richting van de Belgische steden Antwerpen en Brussel.
Meer uit Binnenland
GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius komt zondag om 05.30 uur lokale tijd aan bij Tenerife (06.30 uur Nederlandse tijd). Het gaat voor anker in de buurt van Granadilla de Abona, aan de zuidkant van het eiland. Vanaf ongeveer 08.00 uur lokale tijd (09.00 uur in Nederland) kunnen de eerste mensen naar de wal worden gebracht. Daarna gaan ze meteen door naar het vliegveld, heeft de rederij Oceanwide Expeditions zaterdagavond laten weten.
5 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
8 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.
11 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.
11 uur geledenGENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.
13 uur geleden