Politie kijkt of aangehouden man Toulon steengooier Rotterdam is
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie onderzoekt of de man die in Toulon is aangehouden de verdachte is die zij zoekt voor het gooien van een steen op een slapende dakloze in Rotterdam. Een politiewoordvoerder zegt woensdagochtend dat de Rotterdamse politie weet dat er in de Franse stad een man is aangehouden. "Er wordt gekeken of dat ook onze man is." De woordvoerder verwacht dat hier in de loop van de ochtend meer duidelijk over wordt.
De verdachte, een 32-jarige man met de Kameroense nationaliteit, werd volgens Franse media dinsdag aangehouden op het station van Toulon nadat hij in een trein een vrouw zou hebben aangevallen. De man wordt verdacht van verschillende moorden in Évry, Straatsburg, Dijon en Lyon.
Het voorval in Rotterdam gebeurde in de nacht van vorige week maandag op dinsdag bij het Maritiem Museum. Een man gooide toen een grote steen op het hoofd van de dakloze, die zwaargewond raakte en zondag nog in coma lag in het ziekenhuis. De politie ziet de zware mishandeling als poging tot moord.
Dinsdag werd bekend dat de Rotterdamse politie er rekening mee houdt dat de verdachte ook betrokken is bij de dood van een man in Lyon. Daar werd maandag een dakloze met een grote steen om het leven gebracht. De Nederlandse en Franse politie doen samen onderzoek naar een vermoedelijk verband tussen beide zaken. Na zijn daad in Rotterdam zou de verdachte nog in Breda zijn gezien, daarna nam hij een internationale trein in de richting van de Belgische steden Antwerpen en Brussel.
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.
3 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".
7 uur geledenDORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.
11 uur geleden