Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie kan ontplofte woning Meppel in, situatie veilig genoeg

Politie kan ontplofte woning Meppel in, situatie veilig genoeg

MEPPEL (ANP) - De politie kan inmiddels onderzoek doen in de woning in Meppel, waarvan in de nacht van vrijdag op zaterdag de achtergevel door een explosie werd weggeblazen. Eerder konden agenten nog geen onderzoek doen, omdat het huis nog instabiel was.

Een politiewoordvoerder zegt zondagochtend dat de woning aan de Willem de Poorterstraat inmiddels dusdanig veilig is dat er onderzoek kan plaatsvinden. "Dat gebeurt ook op dit moment." Door de explosie raakte ook de voorgevel ontzet. Op welke wijze ervoor is gezorgd dat de situatie veilig genoeg is, weet de politiewoordvoerder niet.

Het onderzoek richt zich onder meer op de toedracht van de explosie, zegt de woordvoerder. "En er zal worden gekeken naar goederen die in een eerder stadium zijn gezien." De politie meldde eerder dat in het pand spullen zijn aangetroffen die gebruikt kunnen worden in een drugslab. Volgens de zegsman is het nog te vroeg om te concluderen dat een drugslab is geƫxplodeerd. "Nader onderzoek moet uitwijzen of er ook daadwerkelijk sprake was van een drugslab of drugslocatie. Het is nu te vroeg om daar iets over te kunnen zeggen."

Aanhouding

In de omgeving van Heerenveen is zaterdag de bewoner van de Meppelse woning opgepakt. De 41-jarige man had verwondingen waarvoor hij zou worden behandeld, liet de politie eerder weten. Hoe het nu met de man gaat, kan de politiewoordvoerder niet zeggen. "We gaan niet in op het letsel." Buurtbewoners hadden volgens de politie kort na de explosie een man zien weglopen die mogelijk gewond was aan zijn armen of bovenlichaam. "We houden er rekening mee dat hij de persoon is die ook is gezien." Maar het onderzoek is nog gaande, zegt de woordvoerder.

Waarvoor de man precies is opgepakt, zegt de woordvoerder niet. "Maar hij is aangehouden in het onderzoek en zal worden gehoord over de explosie." Of de man al is verhoord, weet de politiewoordvoerder niet.

Meer uit Binnenland

Concertgebouw blijft na brief collega's bij plan chanoekaconcert

AMSTERDAM (ANP) - De directie van het Concertgebouw Amsterdam heeft een brief van medewerkers gekregen met vragen over het compromis dat de zaal sloot over het chanoekaconcert. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Volkskrant. Die schrijft dat zo'n zestig medewerkers ontstemd zijn over de beslissing dat voorzanger Shai Abramson niet mag optreden tijdens het openbare concert. De brief is geen aanleiding de beslissing te heroverwegen, aldus de woordvoerder.

24 minuten geleden
Supermarkten waarschuwen voor ziekmakende bacterie in salami

DEN HAAG (ANP) - Twee supermarkten waarschuwen consumenten voor salamiworsten die mogelijk de E.coli-bacterie STEC bevatten. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) meldt dat de bacterie ernstige gezondheidsrisico's kan hebben voor mensen met een lage weerstand, zoals zwangere vrouwen en ouderen. Eet de salami niet, is het advies.

29 minuten geleden
Vrouw krijgt 10 jaar cel voor doodsteken partner Rotterdam

DORDRECHT (ANP) - De rechtbank in Dordrecht heeft dinsdag een 36-jarige vrouw uit Rotterdam veroordeeld tot tien jaar cel voor het doodsteken van haar 37-jarige partner. De steekpartij vond op 16 maart vorig jaar plaats in de woning van de vrouw aan de Brautigamstraat in de Rotterdamse wijk Feijenoord. Het slachtoffer had onder meer steekwonden in hals, borst en rug.

41 minuten geleden
Adviescommissie: herindeling luchtruim nuttig en noodzakelijk

DEN HAAG (ANP) - Een herindeling van het Nederlandse luchtruim voor militaire en burgerluchtvaart is nuttig en noodzakelijk. Dat concludeert een onafhankelijke adviescommissie die onderzoek deed naar de geplande herstructurering.

58 minuten geleden
Friesland trekt miljoen uit voor toegankelijkheid bushaltes

LEEUWARDEN (ANP) - De provincie Friesland zet 1,2 miljoen euro in om bushaltes toegankelijker te maken voor mensen met een fysieke beperking en slechtzienden. Gemeenten kunnen vanaf december een aanvraag indienen voor zaken zoals geleidingslijnen en verhogingen.

1 uur geleden
Roblox controleert leeftijd van Nederlandse gebruikers

SAN MATEO (ANP) - Nederlanders die games spelen via het platform Roblox moeten binnenkort hun leeftijd laten controleren als ze chatberichten naar andere gebruikers willen sturen. Dat moet voorkomen dat kinderen worden benaderd door volwassenen.

1 uur geleden
Weer honderden nieuwe meldingen van schade aardbeving Groningen

GRONINGEN (ANP) - Het aantal meldingen van schade na de aardbeving in het Groningse Zeerijp is dinsdag gestegen naar 1950, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG).

3 uur geleden