Politie kan ontplofte woning Meppel in, situatie veilig genoeg
MEPPEL (ANP) - De politie kan inmiddels onderzoek doen in de woning in Meppel, waarvan in de nacht van vrijdag op zaterdag de achtergevel door een explosie werd weggeblazen. Eerder konden agenten nog geen onderzoek doen, omdat het huis nog instabiel was.
Een politiewoordvoerder zegt zondagochtend dat de woning aan de Willem de Poorterstraat inmiddels dusdanig veilig is dat er onderzoek kan plaatsvinden. "Dat gebeurt ook op dit moment." Door de explosie raakte ook de voorgevel ontzet. Op welke wijze ervoor is gezorgd dat de situatie veilig genoeg is, weet de politiewoordvoerder niet.
Het onderzoek richt zich onder meer op de toedracht van de explosie, zegt de woordvoerder. "En er zal worden gekeken naar goederen die in een eerder stadium zijn gezien." De politie meldde eerder dat in het pand spullen zijn aangetroffen die gebruikt kunnen worden in een drugslab. Volgens de zegsman is het nog te vroeg om te concluderen dat een drugslab is geëxplodeerd. "Nader onderzoek moet uitwijzen of er ook daadwerkelijk sprake was van een drugslab of drugslocatie. Het is nu te vroeg om daar iets over te kunnen zeggen."
Aanhouding
In de omgeving van Heerenveen is zaterdag de bewoner van de Meppelse woning opgepakt. De 41-jarige man had verwondingen waarvoor hij zou worden behandeld, liet de politie eerder weten. Hoe het nu met de man gaat, kan de politiewoordvoerder niet zeggen. "We gaan niet in op het letsel." Buurtbewoners hadden volgens de politie kort na de explosie een man zien weglopen die mogelijk gewond was aan zijn armen of bovenlichaam. "We houden er rekening mee dat hij de persoon is die ook is gezien." Maar het onderzoek is nog gaande, zegt de woordvoerder.
Waarvoor de man precies is opgepakt, zegt de woordvoerder niet. "Maar hij is aangehouden in het onderzoek en zal worden gehoord over de explosie." Of de man al is verhoord, weet de politiewoordvoerder niet.
Meer uit Binnenland
ORANJESTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander is woensdag in alle vroegte aangekomen op Aruba. Hij bezoekt het eiland omdat het veertig jaar een zelfstandig land binnen het Koninkrijk der Nederlanden (1986-2026) is en vijftig jaar een eigen vlag en volkslied (1976-2026) heeft. Ook brengt de koning een bezoek aan Curaçao. Daar gaat hij in gesprek met vertegenwoordigers van de lokale gemeenschap over de geopolitieke spanningen in de regio.
23 minuten geledenDEN HAAG/ARNHEM/CASTRICUM (ANP) - Het nachtelijk stemmen had in Den Haag om 01.00 uur al meer stemmers getrokken dan in de hele nacht in 2018. Dat zei een woordvoerster van de gemeente.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse JA21-fractievoorzitter Kevin Kreuger heeft in de nacht van dinsdag op woensdag aangifte gedaan van mishandeling. Dat meldt de Amsterdamse JA21-fractie op X.
2 uur geledenEtten-Leur (ANP) - In een appartementencomplex aan de San Francescolaan in Etten-Leur is in de nacht van dinsdag op woensdag een grote brand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer heeft opgeschaald naar grip 1. Het gebouw wordt ontruimd.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Richard de Mos van Hart voor Den Haag ontkent mensen in te huren om te flyeren. "Dat is klip-en-klare onzin", zei hij na afloop van het NOS-slotdebat in LocHal in Tilburg in reactie op een video van het linkse platform Left Laser waarin wordt gesuggereerd dat De Mos Bulgaren betaalt voor campagnewerkzaamheden. In de video is te zien dat mensen die geen Nederlands spreken, flyeren voor de partij van De Mos. In het partijprogramma van Hart voor Den Haag staat onder meer de wens om immigranten uit te sluiten van bijstand als ze weigeren Nederlands te leren.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Over een uur gaan de eerste stembureaus open. Vanaf 00.00 uur kunnen kiezers hun stem voor de gemeenteraadsverkiezingen onder meer uitbrengen in Arnhem, Den Haag en Zwolle. Vanaf 07.30 uur gaan de meeste andere stemlokalen open, al wijken de openingstijden op sommige locaties af.
5 uur geledenVEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo haalt de voorraad gebroken en hele diepvriessperziebonen van het huismerk uit de winkels, nadat dinsdag verhalen naar buiten waren gekomen dat er dode muizen tussen de bonen lagen. De super bevestigt een bericht van NU.nl dat de maatregel uit voorzorg wordt genomen en er geen gevaar is voor de gezondheid.
6 uur geleden