Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie kan ontplofte woning Meppel in, situatie veilig genoeg

Politie kan ontplofte woning Meppel in, situatie veilig genoeg

MEPPEL (ANP) - De politie kan inmiddels onderzoek doen in de woning in Meppel, waarvan in de nacht van vrijdag op zaterdag de achtergevel door een explosie werd weggeblazen. Eerder konden agenten nog geen onderzoek doen, omdat het huis nog instabiel was.

Een politiewoordvoerder zegt zondagochtend dat de woning aan de Willem de Poorterstraat inmiddels dusdanig veilig is dat er onderzoek kan plaatsvinden. "Dat gebeurt ook op dit moment." Door de explosie raakte ook de voorgevel ontzet. Op welke wijze ervoor is gezorgd dat de situatie veilig genoeg is, weet de politiewoordvoerder niet.

Het onderzoek richt zich onder meer op de toedracht van de explosie, zegt de woordvoerder. "En er zal worden gekeken naar goederen die in een eerder stadium zijn gezien." De politie meldde eerder dat in het pand spullen zijn aangetroffen die gebruikt kunnen worden in een drugslab. Volgens de zegsman is het nog te vroeg om te concluderen dat een drugslab is geƫxplodeerd. "Nader onderzoek moet uitwijzen of er ook daadwerkelijk sprake was van een drugslab of drugslocatie. Het is nu te vroeg om daar iets over te kunnen zeggen."

Aanhouding

In de omgeving van Heerenveen is zaterdag de bewoner van de Meppelse woning opgepakt. De 41-jarige man had verwondingen waarvoor hij zou worden behandeld, liet de politie eerder weten. Hoe het nu met de man gaat, kan de politiewoordvoerder niet zeggen. "We gaan niet in op het letsel." Buurtbewoners hadden volgens de politie kort na de explosie een man zien weglopen die mogelijk gewond was aan zijn armen of bovenlichaam. "We houden er rekening mee dat hij de persoon is die ook is gezien." Maar het onderzoek is nog gaande, zegt de woordvoerder.

Waarvoor de man precies is opgepakt, zegt de woordvoerder niet. "Maar hij is aangehouden in het onderzoek en zal worden gehoord over de explosie." Of de man al is verhoord, weet de politiewoordvoerder niet.

Meer uit Binnenland

Fonds: verzuim bij gemeenten hoogst in ruim 20 jaar

DEN HAAG (ANP) - Het verzuim onder personeel van Nederlandse gemeenten is vorig jaar gestegen naar 7,1 procent. Dat meldt A&O fonds Gemeenten, dat cijfers bijhoudt en dinsdag publiceert. Volgens het fonds is dat het hoogst in ruim twintig jaar.

24 minuten geleden
Ggz: 7750 huurhuizen per jaar voor mensen met psychische klachten

AMERSFOORT (ANP) - Jaarlijks zijn minstens 7750 sociale huurwoningen nodig voor mensen met psychische klachten die bijvoorbeeld klaar zijn met een langdurige behandeling in een instelling of uit de gevangenis komen. De Nederlandse ggz heeft dat laten berekenen.

59 minuten geleden
Urgenda-oprichter Marjan Minnesma herdacht in rouwadvertenties

DEN HAAG (ANP) - In een reeks rouwadvertenties in Trouw wordt dinsdag stilgestaan bij het overlijden van de oprichter en directeur van de klimaatorganisatie Urgenda, Marjan Minnesma, die vrijdag op 59-jarige leeftijd overleed. "Jij was onze onverschrokken voorvrouw, onze drijvende kracht, ons kompas", schrijft Urgenda onder meer in een rouwadvertentie.

2 uur geleden
Grote brand in loods in Zutphen

ZUTPHEN (ANP) - In Zutphen woedt een grote brand aan de Marsweg, meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Een loods van 40 bij 10 meter staat volledig in brand. De brandweer blust van buitenaf, gezien de omvang van de brand.

4 uur geleden
Natuurbrand bij Koog aan de Zaan

KOOG AAN DE ZAAN (ANP) - Tussen Koog aan de Zaan en Zaandam is maandagavond laat een natuurbrand uitgebroken. De brand woedt aan het Westerwindpad. Het getroffen gebied is ongeveer 20 bij 40 meter. Het gaat om oud gras dat in brand staat, meldt de Veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland.

4 uur geleden
Rode Kruis: zo'n 140 asielzoekers naar nachtopvang in Groningen

TER APEL (ANP) - Maandagavond worden zo'n 140 mensen van Ter Apel naar de nachtopvang in congrescentrum Hanze Plaza in Groningen gebracht. Omdat de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel vol is, brengen asielzoekers sinds vorige week de nacht door in tijdelijke locaties. Dit om te voorkomen dat zij buiten moeten slapen. In de nacht van zondag op maandag ging het om 126 mensen.

6 uur geleden
Netanyahu beveelt intensivering van offensief in Libanon

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israƫlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger het bevel gegeven om de aanvallen op Libanon op te voeren. De premier zegt in oorlog te zijn met Hezbollah. Hij wil de aan Iran gelieerde terreurgroep met de aanvallen "vernietigen", zegt hij in een videobericht op Telegram.

9 uur geleden