
Politie-inval bij Chemours in strafrechtelijk onderzoek
DORDRECHT (ANP) - De politie is dinsdag met een doorzoeking bezig bij Chemours in Dordrecht. Dat gebeurt in het kader van het strafrechtelijk onderzoek van het Openbaar Ministerie (OM) tegen het chemieconcern, zegt een woordvoerster. Enkele duizenden mensen hebben zich eerder aangesloten bij een aangifte tegen Chemours, die gaat over het opzettelijk in de lucht, de bodem of het oppervlaktewater brengen van schadelijke PFAS-stoffen tussen 1967 en nu.
De politie is met veel mensen aanwezig op het chemieterrein, ziet een ANP-fotograaf. Het OM wil, omdat het om een lopend onderzoek gaat, niet kwijt waar precies naar gezocht wordt.
Chemours spreekt zelf van "onaangekondigd bezoek van de autoriteiten aan onze locatie in Dordrecht. Net als bij eerdere onaangekondigde inspecties werkt Chemours ook nu volledig mee", zegt het concern. "Omdat dit een lopend onderzoek betreft, kunnen wij op dit moment geen verdere details verstrekken."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zangeres Hannah Mae is de vervanger van S10 op de vier bevrijdingsfestivals waar zij 5 mei zou optreden. Dat heeft de organisatie woensdag bekendgemaakt. S10, Ambassadeur van de Vrijheid, moest haar shows wegens privéomstandigheden afzeggen.
37 minuten geledenDE BILT (ANP) - De eerste officiële zomerse dag van het jaar is een feit, meldt Weeronline. Om 15.20 uur steeg de temperatuur in De Bilt naar 25,0 graden. Het is duidelijk vroeger dan gebruikelijk, want gemiddeld wordt het op 16 mei pas voor het eerst zomers op het hoofdstation.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De activist die sinds woensdagochtend vroeg op een schoorsteen op het terrein van het Radboudumc in Nijmegen zat, is door de politie naar beneden gehaald. Dat heeft een fotograaf van het ANP woensdagmiddag gezien.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De man die is opgepakt na de melding van een verkrachting op Koningsdag in Amsterdam, zit nog steeds vast, meldt de politie. Op sociale media verschenen eerder beelden van een man die op een vrouw ligt tussen geparkeerde auto's op de Keizersgracht.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De website van NRC is slecht bereikbaar door een ddos-aanval. Dat heeft hoofdredacteur Patricia Veldhuis laten weten.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De stroomstoring die woensdagochtend ruim 20.500 aansluitingen trof in en rond Enschede, is opgelost. Dat meldt Enexis. De oorzaak was kortsluiting bij onderhoudswerkzaamheden aan een station, aldus de netbeheerder. Een woordvoerder van de veiligheidsregio meldde eerder al dat een monteur naar het ziekenhuis is gebracht.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De stroomstoring in Enschede ontstond na een "incident" bij een verdeelstation aan de Vechtstraat in de Twentse stad. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio na berichtgeving hierover door RTV Oost. Bij het voorval raakte een monteur gewond, zegt de woordvoerder. Deze persoon moest naar het ziekenhuis.
6 uur geleden