Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie in regio Kiev meldt vondst nog eens 20 dode burgers

Politie in regio Kiev meldt vondst nog eens 20 dode burgers

KIEV (ANP/AFP) - In de regio rond Kiev zijn het afgelopen etmaal volgens de politie de lichamen van nog eens twintig burgers aangetroffen, waarmee het totaal in het gebied rond de Oekraïense hoofdstad komt op 1235. Politiechef Andrij Nebytov meldde dat de vondsten werden gedaan in Borodjanka en omliggende dorpen, op zo’n 25 kilometer van Boetsja waar Russische troepen oorlogsmisdaden zouden hebben gepleegd.

Van de 1235 lichamen zijn er meer dan 800 onderzocht door experts. "Helaas kwamen de meesten van hen om door schotwonden", zei Nebytov op een video die het ministerie van Binnenlandse Zaken vrijgaf. Er moeten volgens hem nog 282 slachtoffers worden geïdentificeerd. Een lid van de Oekraïense regering zei eind april dat de stoffelijke overschotten van 1020 mensen in mortuaria in de regio Kiev liggen.

Het aantal bevestigde burgerdoden als gevolg van de oorlog in Oekraïne staat op ruim 3150, meldde de VN begin deze week. Het werkelijke aantal ligt waarschijnlijk veel hoger, aangezien veel plekken niet toegankelijk zijn en het soms lang duurt om een sterfgeval officieel bevestigd te krijgen. Alleen al in het verwoeste Marioepol zijn volgens het stadsbestuur meer dan 20.000 burgers omgekomen.

Meer uit Buitenland

Prognose: CDU zakt onder kiesdrempel in Mecklenburg-Voor-Pommeren

SCHWERIN (ANP/DPA) - De Duitse christendemocraten zijn in een verkiezingsprognose voor de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren voor het eerst onder de kiesdrempel van 5 procent gezakt. Volgens de zender ARD staat de CDU van bondskanselier Friedrich Merz nu op 4,9 procent, terwijl de laatste prognose van de zender ZDF de partij op 5,0 procent zet.

1 uur geleden
Zelensky: met Trump afgesproken elkaar in New York te ontmoeten

KIEV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat hij met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft afgesproken elkaar in New York te ontmoeten. De twee voerden zondag een telefoongesprek.

2 uur geleden
Russische regeringspartij ruim aan kop bij parlementsverkiezingen

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Met zo'n 14 procent van de stemmen geteld gaat de regeringspartij Verenigd Rusland van president Vladimir Poetin met 57,5 procent van de stemmen ruim aan de leiding in de Russische parlementsverkiezingen. Dat meldt de Centrale Kiescommissie van het land, die een opkomst van ruim 56 procent meldt.

2 uur geleden
Merz wil bondskanselier blijven na historisch verlies CDU

BERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.

4 uur geleden
Forse winst AfD bij Duitse verkiezingen, historisch verlies CDU

BERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.

5 uur geleden
Duizenden demonstreren in Parijs tegen 'geweldswet'

PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben zondag in Parijs gedemonstreerd tegen een wetsvoorstel over het gebruik van geweld door handhavers. Politici, mensenrechtenorganisaties en andere activisten sloten zich aan bij de demonstranten. De wet wordt ook wel een "licence to kill" genoemd.

5 uur geleden
Deense premier zwijgt over Groenland-akkoord VS tot ondertekening

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Deense premier Mette Frederiksen geeft geen details over een akkoord met de Verenigde Staten over Groenland totdat dit daadwerkelijk ondertekend is. Tegen de Deense omroep TV 2 zei Frederiksen ook dat zij en de Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen geen deal zouden ondertekenen "als die niet goed is voor Groenland".

6 uur geleden