
Politie in Kiev meldt dood Amerikaanse journalist
KIEV (ANP) - Een Amerikaanse journalist is door een sluipschutter doodgeschoten in Irpin, een voorstad van de Oekraïense hoofdstad Kiev. De politie in Kiev meldt op Facebook verder dat zeker een andere journalist gewond raakte.
Volgens de politie gaat het bij de dode om de 50-jarige videojournalist Brent Renaud, die in opdracht van het Amerikaanse tijdschrift Time in Oekraïne was. Eerder was aangenomen dat Renaud voor The New York Times werkt omdat de naam van die krant op zijn perskaart staat. De krant zegt in een reactie "diep bedroefd te zijn" over het bericht van Renauds dood, maar dat hij niet voor The New York Times in Oekraïne was.
De politie plaatste bij het bericht foto's van een lichaam, van een perskaart bevestigd op een kogelwerend vest en van een Amerikaans paspoort. Volgens de documenten gaat het inderdaad om Renaud.
De VS hebben de aanval op de journalist veroordeeld. "We zijn geschokt dat journalisten en filmmakers - niet-strijders - in Oekraïne zijn gedood en gewond door strijdkrachten van het Kremlin", schreef de woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op Twitter.
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP) - Bij een explosie van een tankwagen met gas in het oosten van Mexico-Stad, zijn drie mensen overleden. Bijna 70 anderen raakten bij het incident gewond.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - De grote stroomstoring die Berlijn in de nacht van maandag op dinsdag trof, is na 48 uur nog niet helemaal verholpen. Naar verwachting wordt de stroomvoorziening voor alle getroffen klanten in de loop van donderdag hersteld, meldt netbeheerder Stromnetz Berlin.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een video op Truth Social de moord op de Amerikaanse conservatieve influencer Charlie Kirk (31), een "zwarte bladzijde voor Amerika" genoemd.
2 uur geledenOREM (ANP) - FBI-directeur Kash Patel heeft in een bericht op X laten weten dat de verdachte die eerder was aangehouden in verband met de moord op de conservatieve Amerikaanse influencer Charlie Kirk, weer is vrijgelaten na verhoor door de politie.
3 uur geledenN i e u w bericht: reacties van Europese leiders in 5e en 6e alinea
3 uur geledenSEOUL (ANP) - Zuid-Korea en de Verenigde Staten gaan overleggen over het mogelijk instellen van een nieuwe visumcategorie voor Zuid-Koreaanse werknemers. Dat meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap op basis van de Zuid-Koreaanse minister van Buitenlandse Zaken Cho Hyun.
3 uur geledenOREM (ANP) - Volgens de gouverneur van Utah, Spencer Cox, gaan de autoriteiten ervan uit dat er slechts één persoon betrokken was bij de dodelijke schietpartij op Charlie Kirk op een universiteitscampus in Utah.
3 uur geleden