Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie in Harderwijk maakt einde aan carmeeting met 150 auto's

Politie in Harderwijk maakt einde aan carmeeting met 150 auto's

HARDERWIJK (ANP) - Agenten hebben zaterdagavond ingegrepen bij een zogeheten carmeeting in Harderwijk, bevestigt de politie na berichtgeving door Omroep Gelderland. Volgens een woordvoerster van de politie waren er naar schatting 150 voertuigen bij het illegale evenement op een parkeerplaats aan de Boekhorstlaan aanwezig.

Op carmeetings wordt gepronkt met opgevoerde en omgebouwde (race)auto’s. Twaalf automobilisten hebben een bekeuring gekregen. Eén automobilist kreeg een bon voor het gebruik van een blauwe politie-flitslamp in zijn voertuig.

Volgens de woordvoerster gaf de groep gehoor aan een oproep van de politie om het terrein te verlaten. Even later verzamelden ze zich echter opnieuw, ditmaal in Ermelo. Ook daar werden ze weggestuurd.

De organisator van de carmeeting heeft een proces-verbaal gekregen voor het overtreden van de coronamaatregelen en het organiseren van een illegaal evenement.

Meer uit Binnenland

Verdachte in zaak fatale schietpartij Rijswijk overgeleverd

DEN HAAG (ANP) - De 47-jarige man uit het Duitse Bergheim die wordt verdacht van betrokkenheid bij het doodschieten van een man op een terras in Rijswijk in mei vorig jaar, is overgeleverd aan Nederland. De rechter-commissaris heeft zijn voorarrest meteen verlengd met veertien dagen, meldde het OM vrijdag.

2 minuten geleden
Coalitie: 50 miljoen voor media, niet alleen naar NPO

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe coalitie van D66, VVD en CDA trekt vanaf 2027 jaarlijks 50 miljoen euro uit voor media. Een deel van dat geld moet worden gebruikt om een eerder aangekondigde bezuiniging op de publieke omroep van 150 miljoen euro terug te draaien. Het geld wordt ook gebruikt voor persveiligheid en journalistieke vrijheid.

24 minuten geleden
Racismecoördinator over akkoord: na jaren ontzettend hoopvol

DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme (NCDR) is "ongelofelijk blij" met de aandacht voor discriminatiebestrijding in het regeerakkoord. "Het is ontzettend fijn dat de coalitiepartijen de NCDR in de wet willen verankeren, dat is een versterking van mijn werk. Een goede aanpak tegen discriminatie en racisme moet niet afhankelijk zijn van de politieke kleur van het moment. Nu wordt er niet meer weggekeken en dat stemt mij na jaren ontzettend hoopvol", aldus Rabin Baldewsingh. "Het nieuwe kabinet laat zien waar het voor staat. Dit is het mooiste cadeau dat ik kon krijgen."

55 minuten geleden
DJI noemt investeringen in gevangeniswezen belangrijk signaal

DEN HAAG (ANP) - De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) noemt de investering van 100 miljoen euro voor het gevangeniswezen "een belangrijk signaal" van het nieuwe kabinet.

1 uur geleden
Greenpeace: coalitieakkoord is een enorme teleurstelling

AMSTERDAM (ANP) - "Een enorme teleurstelling." Zo noemt Greenpeace het coalitieakkoord van D66, VVD en CDA. "Klimaat en natuur trekken weer aan het kortste eind. Deze coalitie heeft de mond vol over veiligheid, maar zonder stabiel klimaat en gezonde natuur komen onze levens in gevaar", zegt Marieke Vellekoop, directeur Greenpeace Nederland.

1 uur geleden
Begin februari zeven verdachten rellen Malieveld voor de rechter

DEN HAAG (ANP) - Zeven verdachten staan begin februari voor de rechter voor betrokkenheid bij de rellen op het Malieveld en in de binnenstad van Den Haag vorig jaar na een anti-immigratieprotest. Zes van hen zijn in de afgelopen weken aangehouden en gedagvaard voor de politierechter, meldt het Openbaar Ministerie (OM). De zevende verdachte werd al in november aangehouden.

2 uur geleden
Route Koningsdag in Dokkum bekend: veel water en Woudpoortsbrug

DOKKUM (ANP) - De gemeente Noardeast-Fryslân heeft bekendgemaakt langs welke route koning Willem-Alexander en zijn familie op Koningsdag, maandag 27 april, door Dokkum lopen.

2 uur geleden