
Politie in Atlanta zoekt brandstichters fastfoodrestaurant
ATLANTA (ANP) - De politie van Atlanta zoekt de daders die verantwoordelijk zijn voor het afbranden van het fastfoodrestaurant waar vrijdag een zwarte man werd doodgeschoten toen hij probeerde te ontsnappen tijdens zijn arrestatie. Er zijn foto's van een gemaskerde, vermoedelijk witte vrouw gepubliceerd en er is een beloning van 10.000 dollar uitgeloofd.
De fastfoodzaak werd zaterdag in brand gestoken tijdens demonstraties die waren uitgebarsten na de dood van de 27-jarige Rayshard Brooks. Ongeveer duizend demonstranten togen naar het restaurant. Ze gooiden de ramen in en wierpen vuurwerk naar binnen. Kort daarop brak brand uit.
De politiechef van Atlanta, Erika Shields, nam ontslag na de schietpartij. De agent die ervan wordt verdacht Brooks te hebben doodgeschoten is ontslagen en de andere bij het incident betrokken politieman kreeg administratief verlof. Beide agenten zijn wit.
De dood van Brooks werd vastgelegd op camerabeelden van de politie en door een bewakingscamera. Daarop is te zien dat hij zich verzette tegen zijn arrestatie na een alcoholcontrole. Een van de agenten gebruikte een stroomstootwapen. Tijdens de worsteling kreeg de arrestant dat wapen in zijn bezit en probeerde te ontsnappen. Daarop achtervolgen beide agenten hem en schiet een van hen op de man. De verdachte werd nog naar een ziekenhuis overgebracht. Daar overleed hij aan zijn verwondingen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Rusland stapt naar het Internationaal Gerechtshof (ICJ) om het oordeel van de Raad van de Internationale Burgerluchtvaart Organisatie (ICAO) over MH17 aan te vechten, meldt staatspersbureau TASS op basis van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De raad concludeerde in mei dat Rusland daar schuldig aan is.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten hebben in de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties opnieuw een oproep voor een wapenstilstand tegengehouden. Als de VS tegen zo'n resolutie stemmen, kan de raad die niet aannemen. Alle andere leden waren wel voor.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gesuggereerd dat zenders misschien hun uitzendlicentie moeten verliezen als ze te veel kritiek op hem hebben. Trump zei dat aan boord van het vliegtuig na zijn staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk.
3 uur geledenPHOENIX (ANP/AFP) - De weduwe van Charlie Kirk neemt de leiding over van Turning Point USA, de organisatie die hij heeft opgericht. De organisatie meldt op sociale media dat Kirk had gezegd dat hij wilde dat Erika Kirk de leiding zou overnemen als hij er niet meer zou zijn.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het is de EU-lidstaten niet gelukt om harde afspraken te maken hoeveel uitstoot ze precies gaan terugdringen per 2035, wat belangrijk is voor de aankomende VN-klimaattop in Brazilië. Wel hebben EU-landen een zogeheten intentieverklaring ondertekend, meldt de Deense minister Lars Aagaard na overleg van de EU-klimaatministers. Er is afgesproken dat de EU in 2035 tussen de 66,3 en 72,5 procent minder uitstoot, staat in de verklaring.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Ruim 500.000 demonstranten zijn in Frankrijk donderdag de straat opgegaan uit protest tegen de voorgenomen bezuinigingen, schatten de autoriteiten. In Parijs ging het om circa 55.000 mensen. Vakbond CGT spreekt zelfs van ruim 1 miljoen deelnemers. Door het hele land waren er opstootjes.
4 uur geledenAYLESBURY (ANP) - De doodgeschoten rechts-conservatieve activist Charlie Kirk had president van de Verenigde Staten kunnen worden, zegt president Donald Trump. Dat heeft hij Kirk naar eigen zeggen voorgehouden.
5 uur geleden