Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie in actie voor aanvang duel PSV-Ajax in Eindhoven

Politie in actie voor aanvang duel PSV-Ajax in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Voor het begin van de voetbalwedstrijd PSV - Ajax in Eindhoven voeren de politiemensen die daar zondag worden ingezet, korte tijd actie. Ze leggen dan het werk maximaal één uur neer voor een vakbondsbijeenkomst. Hun inzet rond de wedstrijd blijft overeind.

De werkonderbreking maakt deel uit van de estafetteactie Wake-up call 2022. Daarmee vragen de politiebonden aandacht voor de "chronische onderbezetting" binnen het korps, de hoge werkdruk, bezuinigingen en geweld tegen agenten. De acties zijn ook bedoeld als "aanjager van de komende onderhandelingen over een nieuwe politie-cao", melden de vakbonden.

De voorzitters van de vier politievakbonden vragen daarbij "harde toezeggingen op een aantal thema's" van minister Dilan Yeşilgöz van Justitie en Veiligheid. Ze verwachten antwoord voor 6 februari. "Zolang de reactie uitblijft, gaan de politiebonden verder met het opbouwen en voorbereiden van hardere acties", schrijven de bonden.

Meer uit Binnenland

Herman Deinum (79), bassist Cuby & the Blizzards, overleden

NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.

5 uur geleden
DJI: focus ligt op terugkeren van rust in de gevangenis

VUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".

7 uur geleden
Kabinet ziet geen acute dreiging voor Aruba, Bonaire en Curaçao

DEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.

8 uur geleden
Premier Aruba niet naar Nederland om 'spanning in eigen regio'

ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.

8 uur geleden
Gijzeling in gevangenis Vught voorbij, medewerkers in veiligheid

VUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.

8 uur geleden
Gegijzelden PI Vught zijn twee medewerkers

DEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.

9 uur geleden
Gijzeling gaande op psychiatrische afdeling gevangenis Vught

VUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.

9 uur geleden