Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie: illegaal vuurwerk wordt met bestelbusjes gesmokkeld

Politie: illegaal vuurwerk wordt met bestelbusjes gesmokkeld

DEN HAAG (ANP) - De politie onderschept dit jaar voornamelijk illegaal vuurwerk dat met bestelbusjes vanuit het buitenland naar Nederland wordt gebracht. Postpakketjes met vuurwerk worden minder vaak aangetroffen dan rond de vorige jaarwisseling, zegt een woordvoerster van de landelijke korpsleiding.

De totale hoeveelheid in beslag genomen vuurwerk ligt tot nog toe iets lager dan vorig jaar: bijna 45.000 kilo tot en met week 51, blijkt uit cijfers van het Openbaar Ministerie. Twee relatief grote vangsten van afgelopen weekend, goed voor zo'n 7.000 kilo, zitten daar nog niet bij. Het totaal komt dus hoe dan ook uit boven de 52.000. Vorig jaar namen opsporingsdiensten in totaal 56.525 kilo verboden vuurwerk in beslag.

Vooral vanuit Polen werden de afgelopen jaren veel postpakketten met gevaarlijk, verboden vuurwerk verzonden. "Daar hebben we echt bovenop gezeten en veel onderschept. Mensen merken dat hun bestellingen minder vaak aankomen en gaan het via een andere route proberen", aldus de politiewoordvoerster.

De politie zet nu in op gerichte controles van busjes, bijvoorbeeld als opvalt dat ze vaak heen en weer rijden tussen Nederland en Polen, Duitsland en België.

Meer uit Binnenland

Ombudsman wil ingrijpen door ministerie bij vuilstort Bonaire

DEN HAAG/KRALENDIJK (ANP) - Nationale ombudsman Reinier van Zutphen roept opnieuw op direct iets te doen aan de vuilstort Selibon Lagun op Bonaire. De situatie is inmiddels zo erg, aldus Van Zutphen, dat het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat moet ingrijpen. Ook begint hij zelf een onderzoek.

5 uur geleden
Honderden demonstranten bij mars tegen AZC in Nieuw-Lekkerland

NIEUW-LEKKERLAND (ANP) - Honderden mensen demonstreerden maandagavond tegen een nog te openen asielzoekerscentrum in het Zuid-Hollandse Nieuw-Lekkerland, zag een verslaggever van het ANP. De gemeente organiseerde een informatieavond over de komst van het azc in het dorpshuis aan het Raadhuisplein, waarbij inwoners hun vragen kwijt konden. De demonstranten liepen een mars van een parkeerplaats naar het plein.

7 uur geleden
Johan Nijenhuis scherpt eigen record aan met 21e Gouden Film

UTRECHT (ANP) - Johan Nijenhuis heeft zijn 21e Gouden Film ontvangen. De Twentse regisseur ontving de onderscheiding voor zijn nieuwe romantische komedie Verliefd op Curaçao, meldt het Nederlands Film Festival.

7 uur geleden
Twee personen in soevereinenproces niet langer vervolgd

LEEUWARDEN (ANP) - De strafzaken tegen twee personen in het soevereinenproces worden geseponeerd, meldt het Openbaar Ministerie maandag. Uit onderzoek blijkt onvoldoende dat beiden onderdeel zijn van het volgens het OM terroristische soevereinennetwerk in Friesland. Zij worden daarom niet langer vervolgd.

8 uur geleden
Verdachte ontkent betrokkenheid bij bendegeweld in Haarlem

ALKMAAR (ANP) - Een 18-jarige verdachte heeft maandag in de rechtbank ontkend dat hij betrokken was bij bendegeweld in de Haarlemse wijk Schalkwijk, waarbij iemand uit Heemskerk een wapen in zijn mond kreeg geduwd. Maar volgens het Openbaar Ministerie was Faris-Dien W. "van a tot z onderdeel van een gerichte wraakactie".

9 uur geleden
Amsterdam zag vorig jaar meer zedenmisdrijven en minder moorden

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal zedenmisdrijven in Amsterdam is vorig jaar gestegen naar 1005. Dat is een stijging van 30 procent ten opzichte van 2024, zo komt naar voren uit een jaaroverzicht van de Amsterdamse politie. Dat is relatief gezien een stuk hoger dan landelijk, waar de stijging 13 procent is.

10 uur geleden
Burgemeesters tegen verbod op gezichtsbedekking bij demonstraties

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlands Genootschap van Burgemeesters (NGB), Regioburgemeesters en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) zijn kritisch over het voorgestelde verbod op gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties. Dat schrijven ze in een brief aan het kabinet.

10 uur geleden